Vietnamas dar nepadarė didelės pažangos kovojant su nusikaltimais laukinei gamtai

Vietnamas dar nepadarė didelės pažangos kovojant su nusikaltimais laukinei gamtai
2022 m. sausio 11 d. Da Nang miesto muitinės pareigūnai aptiko didelę 456 kg dramblio kaulo ir 6,2 tonos pangolino svarstyklių siuntą. Pareigūnai įtaria, kad jos buvo nelegaliai atgabentos iš Nigerijos. – Nuotrauka cand.com.vn

Seminarą organizavo vietos nevyriausybinė organizacija „Education for Nature“ (ENV), siekdama aptarti pasiekimus ir iššūkius kovojant su nusikaltimais laukinei gamtai šalyje.

Pernai šalyje nustatyti net 144 su laukine gamta susiję pažeidimai. 133 iš šių atvejų įtariamieji buvo suimti ir imtasi tolesnių veiksmų, teigiama ENV pranešime.

Sėkmingai persekiojama už kriminalinį neatsakingumą apie 60,2 procento atvejų, o 49,7 procento kaltais pripažinti gynėjai buvo nuteisti įvairiomis bausmėmis, įskaitant įkalinimą iki gyvos galvos. Vidutinė bausmė buvo 3,83 metų, rašoma pranešime.

Joje teigiama, kad rezultatai rodo, kad Vyriausybė yra pasiryžusi užkirsti kelią nusikaltimams laukinei gamtai, kuris laikomas „labai rimtu“.

Tačiau ataskaitoje teigiama, kad šalis išlieka didele rinka ir svarbiu tranzito tašku tarptautinei prekybai laukiniais gyvūnais.

Sausio 11 d. centrinio Danango miesto muitinės pareigūnai Tien Sa uoste konfiskavo didelę 456 kg dramblio kaulo siuntą ir 6,2 tonos pangolino svarstyklių, kaip įtariama, importuotų iš Nigerijos.

Šis atradimas rodo, kad jei nebus imtasi veiksmingų veiksmų, Vietnamas ir toliau išliks perspektyvi vieta prekeiviams laukine gamta.

ENV pranešė, kad nuo 2018 metų šalies jūrų uosto teritorijose sulaikyta beveik 60 tonų dramblio kaulo ir pangolino žvynų.

Ataskaitoje pabrėžta, kad joks už laukinių gyvūnų gaudymo, gabenimo ir prekybos iš užsienio į Vietnamą pažeidimus slepiantis organizatorius nebuvo teisiamas.

Bui Thi Ha, ENV direktoriaus pavaduotojas, sakė, kad nebuvo lengva ištirti, suimti ir nubausti didelio masto tarptautinių prekybos laukiniais gyvūnais grandinių lyderius, nes šie žmonės tiesiogiai nevykdo tokios veiklos kaip muitinės procedūrų vykdymas ar laukinių gyvūnų surinkimas ir pakavimas į konteinerius. nelegaliai gabenamas į Vietnamą.

„Tačiau tai galima padaryti, jei valdžios institucijos labiau stengsis susidoroti su nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais ir gabenimo „šaknimis“, – sakė ji.

Ji sakė, kad ENV bendradarbiauja su politikos formuotojais, siekdama sustiprinti laukinės gamtos pažeidimų tvarkymą, įskaitant priemones, skirtas pažaboti paklausą, griežtai vykdyti įstatymus ir panaikinti laukinės gamtos apsaugos politikos spragas.

Ji ir toliau vykdys kampanijas prieš laukinių gyvūnų brakonieriavimą, nelegalią prekybą, prekybą ir kitus pažeidimus, įskaitant tuos, kurių tikslas – didinti visuomenės informuotumą ir skatinti piliečius dalyvauti laukinės gamtos apsaugos veikloje, pranešant apie pažeidimus valdžios institucijoms.

Apie laukinės gamtos pažeidimus galima pranešti karštosios linijos telefonu 1800-1522 arba el. paštu hotline@fpt.vn.

Karštoji linija buvo pradėta 2005 m. gauti informaciją apie laukinės gamtos pažeidimus. ENV darbuotojai toliau rinks ir perduos informaciją įgaliotoms institucijoms bei atidžiai stebės, kaip tvarkomi pažeidimai.

Šaltinis: Vietnamo naujienos

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.