Už Quest apsaugoti unikalią gyvybę aplink giliavandenes angas

scaly foot gastropod

Redaktoriaus pastaba: šio tinklalapio tekstas buvo atnaujintas rugsėjo mėn. 2021 m. 20 d., siekiant patikslinti Julijos Sigwart titulą ir organizaciją.

Kai 2019 m. žvynuota sraigė, dar vadinama jūrine sraigė, buvo įtraukta į Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN) Raudonąjį nykstančių rūšių sąrašą, ji tapo pirmuoju padaru, paskelbtu nykstančiu dėl jūros dugno kasybos grėsmės.

Sraigė, žinoma dėl geležies dengtų šarvų, gyvena netoli hidroterminių angų Indijos vandenyno dugne į rytus nuo Madagaskaro – vietovėje, kuri tyrinėjama giliavandenių kasybos reikmėms. Kalnakasiai domisi aukso, cinko, kobalto ir ličio gavyba iš pasaulio hidroterminių angų, kurios iš jūros dugno trykšta perkaitintą mineralų turtingą vandenį.

Ventiliacijose knibždėte knibžda gyvybė, įskaitant daugybę endeminių rūšių, kurios negyvena niekur kitur, net kituose vėdinimo laukuose. Kai kurios hidroterminės angos rūšys, pavyzdžiui, beakės krevečių lervos, gali dreifuoti dėl srovių. Tačiau kadangi hidroterminių angų laukai gali būti už 1000 kilometrų nuo artimiausio kaimyno, rūšys gali nepajėgti nukeliauti pakankamai toli, kad pasiektų kitą lauką, jei jų laukas bus pažeistas.

Jūros dugno kalnakasiai taikosi į giliavandenes hidrotermines angas, kuriose knibžda gyvybės, kurios niekur kitur Žemėje nėra.Norėdami sužinoti daugiau, Pew kalbėjosi su giliavandenių tyrinėtojų Julia Sigwart, kuri vadovavo pastangoms įtraukti žvynuota pėda sraigę į nykstančių sąrašą. Šis interviu su Sigwartu, Senckenbergo tyrimų instituto ir Gamtos istorijos muziejaus Vokietijoje bei Belfasto Karalienės universiteto Šiaurės Airijoje profesoriumi ir kuratoriumi, buvo redaguotas siekiant aiškumo ir ilgio.

Kl .: Kaip atrodo tyrinėti vieną iš mažiausiai žinomų planetos sričių – vandenyno dugną?

Jūros dugno kalnakasiai taikosi į giliavandenes hidrotermines angas, kuriose knibžda gyvybės, kurios niekur kitur Žemėje nėra.


Julija Sigwart
A: Vis dar yra tiek daug apie mūsų pačių planetą, ko mes niekada nematėme ir tik dabar pradedame tyrinėti. Tai neįtikėtinų tyrinėjimų era, nes turime naują technologiją, kuri padeda pasiekti giliavandenę jūrą ir dalytis ja su pasauliu.

K: Kodėl žmonėms turėtų rūpėti hidroterminių angų ir jų palaikomų organizmų apsauga?

A: Hidroterminės angos palaiko nepaprastą gyvenimą. Tai oazės giluminėje jūroje su rūšimis, kurios suteikia mums unikalių įžvalgų apie tai, kaip Žemėje prasidėjo gyvybė, kaip vystėsi gyvūnai ir kaip būtybių prisitaikymas prie ekstremalios aplinkos gali būti pritaikytas naujoms technologijoms.

Kl.: Hidroterminės angos yra vienos ekstremaliausių ekosistemų pasaulyje, kurių vanduo siekia 400 °C (752 °F) ir yra rūgštus kaip rūgštus lietus. Šios atšiaurios sąlygos gali paskatinti kai kuriuos manyti, kad šios ekosistemos gali atlaikyti bet ką, tačiau mokslas mums sako, kad taip nėra. Kodėl jie tokie pažeidžiami?

A: Kiekviena rūšis Žemėje išsivystė tam tikroje nišoje, o hidroterminių angų rūšys nesiskiria. Nors jie gali atlaikyti aplinkos sąlygas, kurios mums atrodo ekstremalios, niekur kitur gyventi negali. O ventiliacijos sistemos yra retos ir taip pat nedidelės, todėl nėra daug vietų, kur gali gyventi ventiliacinės rūšys.

Kl.: Kokį poveikį jūros dugno kasyba gali turėti hidroterminėms angoms ir gyvybei aplink jas?

Ats.: Komercinio masto kasyba aktyviame hidroterminiame išleidimo lauke arba šalia jo gali būti niokojanti vietinę ekosistemą tiek dėl tiesioginio fizinio sunaikinimo, tiek dėl nuosėdų pliūpsnių, kurie pasklistų vandeniu ir dreifuotų dideliais atstumais.

Kl.: Kaip IUCN pateiktas žvynuotųjų sraigių sąrašas paveikė kitų rūšių, gyvenančių aplink giliavandenes angas, apsaugą?

A: IUCN pasaulinis raudonasis nykstančių rūšių sąrašas visame pasaulyje pripažįstamas kaip autoritetingas rizikos, su kuria susiduria rūšys, vadovas. Žvynuota pėda sraigė buvo pirmoji rūšis, kuriai gresia giliavandenės kasybos, tačiau dabar yra įvertinta daugiau nei 100 hidroterminių angų rūšių, įskaitant kai kurias [IUCN has listed as] kritiškai pavojuje. Kitos rūšys yra išvardytos kaip mažiausiai susirūpinimą keliančios rūšys, kuriose jau yra saugomų jūrų teritorijų, skirtų jas apsaugoti. Šie vertinimai padeda visiems – ne tik mokslininkams – suprasti riziką, kurią mūsų biologinei įvairovei gali kelti giliavandenės kasybos.

Leave a Comment

Your email address will not be published.