Uhano laboratorijos nutekėjimo paslaptis buvo atskleista kaip „artimas Covid giminaitis“ RASTA | Mokslas | žinios

Uhano laboratorijos nutekėjimo paslaptis buvo atskleista kaip „artimas Covid giminaitis“ RASTA |  Mokslas |  žinios

Naujas koronaviruso atradimas šikšnosparniuose, turinčius precedento neturintį panašumą į SARS-CoV-2 – virusą, sukeliantį COVID-19 – gali patvirtinti hipotezę, kad pandemija kilo Pietryčių Azijos ir Pietų Kinijos kalkakmenio urvuose. Pasak ekspertų, naujai atrasti šikšnosparnių koronavirusai gali turėti „tokį patį potencialą“ užkrėsti žmones, kaip ir ankstyvosios Covid atmainos, kurios pradėjo pandemiją. Nuo paslaptingos SARS-CoV-2 avarijos 2019 m. pabaigoje mokslininkai ėmėsi įvairių gyvūnų, įskaitant pasaginius šikšnosparnius ir pangolinus, tyrimus, siekdami nustatyti viruso kilmę ir rūšis, kurios galėtų būti potencialūs rezervuarai ir tarpiniai gyvūnai. šeimininkai.

Dabartiniame tyrime virusologas Marcas Eloitas iš Pasteur instituto Paryžiuje ir jo kolegos išanalizavo 645 atskirus šikšnosparnius, rastus kalkakmenio urvuose šiauriniame Laose, Indokinijos pusiasalyje.

Pasak komandos, į bandymus įtraukti skraidantys žinduoliai atstovavo 46 skirtingoms rūšims, priklausančioms šešioms šeimoms.

Tyrėjai nustatė tris šikšnosparnių populiacijose cirkuliuojančius virusus, kurie, atrodo, yra „glaudžiai susiję“ su SARS-CoV-2, virusu, sukeliančiu COVID-19.

Prof. Eloit sakė: „Šių virusų, aptiktų šikšnosparnių gyvūnų rezervuare, egzistavimas patvirtina teoriją, kad SARS-CoV-2 gali kilti iš šikšnosparnių, gyvenančių didžiulėse karstinėse aukštumose Indokinijos pusiasalyje, besidriekiančioje Laose, Vietname ir Kinijoje. “

Trys anksčiau nepažįstami virusai buvo pavadinti mieguistais pavadinimais BANAL-103, BANAL-236 ir BANAL-52.

Svarbiausias tarp šikšnosparnių virusų ir SARS-CoV-2 panašumų buvo panašumas tarp genetinių sekų, koduojančių vadinamuosius ACE2 surišimo regionus ant virusų smaigalių baltymų.

ACE2 yra baltymas, randamas ląstelėse, kurios iškloja viršutinius ir apatinius kvėpavimo takus, be kitų kūno dalių, ir kuris paprastai dalyvauja perduodant signalus tarp ląstelių.

Tačiau jį gali išnaudoti Covid virusas, kuris pats atakuoja receptorių, naudodamas savo surišimo sritis kaip pirmąjį žingsnį įeinant į sveiką ląstelę ir ją užkrečiant.

SKAITYTI DAUGIAU: ES netenka 25 mlrd. eurų, nes JK ir Šveicarija sudaro savo „aljansą“

Šią teoriją neseniai paskatino akivaizdus unikalaus viruso varianto genetinės medžiagos atradimas dirvožemio mėginiuose, paimtuose iš Karaliaus Džordžo salos, Antarktidoje, 2018 m. pabaigoje – 2019 m. pradžioje.

Ekspertai teigė, kad virusas buvo surinktas ne Antarktidoje, o atliekant dirvožemio analizę atsitiktinai susimaišė su kitu mėginiu, apdorotu Sangon Biotech sekvenavimo įrenginyje Šanchajuje.

Yra žinoma, kad Uhano virusologijos institutas, esantis „laboratorijos nuotėkio“ hipotezės centre, naudoja „Sangon Biotech“ savo mėginiams apdoroti.

Tolesnis tyrimas parodė, kad unikalaus varianto šeimininkai greičiausiai buvo žiurkėno arba žaliosios beždžionės ląstelių linijos – abi jos naudojamos laboratorijose ligoms tirti.

Viruso mutacijos rodo, kad tai gali panaikinti atotrūkį tarp originalaus šikšnosparnio koronaviruso ir viruso, kuris pirmą kartą pasirodė Uhane.

Tačiau ne tik neaiškus ryšys tarp virusų, bet ir mėginio užteršimo laikas.

Virusas galėtų nuspėti Covid atsiradimą Uhane, jei sumaištis įvyktų 2019 m. gruodžio mėn., tačiau jei nelaimė įvyko 2020 m. pradžioje, labiau tikėtina, kad virusas kilo iš ankstyvo eksperimento, skirto suprasti protrūkį.

Leave a Comment

Your email address will not be published.