Tyrėjai atranda naujų pangolino rūšių fosiliją Europoje

Tyrėjai atranda naujų pangolino rūšių fosiliją Europoje

Naujai aprašytas iškastinės pangolino rūšies Smutsia olteniensis pavyzdys. Autoriai: Claire Terhune, Arkanzaso universitetas.

Išsamesnė fosilijų analizė iš vienos iš svarbiausių Rytų Europos paleontologinių vietų leido atrasti naują pangolino rūšį, kuri anksčiau buvo manoma, kad ji egzistavo Europoje ankstyvuoju pleistocenu, bet iki šiol nebuvo patvirtinta.

„Tai nėra išgalvota fosilija“, – sakė Arkanzaso universiteto antropologijos docentė Claire Terhune. “Tai tik vienas kaulas, bet tai nauja tam tikro keisto gyvūno rūšis. Didžiuojamės ja, nes iškastinių pangolinų rekordas yra labai retas. Tai yra jauniausias kada nors rastas pangolinas iš Europos ir vienintelis pangolino fosilija iš pleistoceno Europos.

Kaulas, žastikaulis arba žasto kaulas, atkeliavo iš Grăunceanu, turtingos fosilijos telkinio Olteţ upės slėnyje Rumunijoje. Beveik dešimtmetį Terhune ir tarptautinė tyrėjų komanda sutelkė dėmesį į Grăunceanu ir kitas Olteţo vietas. Šiose vietose, kurios iš pradžių buvo aptiktos dėl nuošliaužų septintajame dešimtmetyje, buvo gautos fosilijos iš daugybės gyvūnų rūšių, įskaitant didžiąsias sausumos beždžiones, trumpakaklases žirafas, raganosius ir kardadantis kates, be naujųjų pangolinų rūšių.

„Ypač įdomu yra tai, kad nors kai kurie 1930-ųjų darbai rodo, kad pleistoceno laikotarpiu Europoje buvo pangolinų, šios fosilijos buvo prarastos, o kiti tyrinėtojai abejojo ​​jų pagrįstumu“, – sakė Terhune’as. “Dabar mes tikrai žinome, kad pangolinai buvo Europoje maždaug prieš 2 milijonus metų.”

Šiuolaikiniai pangolinai egzistuoja Azijoje ir Afrikoje. Dažnai vadinami žvynuotais skruzdėlynais, jie šiek tiek primena šarvuočius, klaidžiojančius JAV pietuose. Turėdami žvynus nuo galvos iki uodegos, jie kartais klaidingai laikomi ropliais, tačiau šiuolaikiniai pangolinai iš tikrųjų yra žinduoliai ir yra labiausiai susiję su mėsėdžiais. Jie taip pat yra vieni labiausiai nelegaliai parduodamų gyvūnų pasaulyje. Pasaulio laukinės gamtos fondo duomenimis, aštuonios gyvų pangolinų rūšys dviejuose žemynuose svyruoja nuo „pažeidžiamų“ iki „kritiškai nykstančių“.

Naujoji pangolino fosilija yra maždaug 1,9–2,2 milijono metų amžiaus, todėl ji patenka į pleistoceno epochos diapazoną, kuris tęsėsi maždaug prieš 2,6 milijono metų iki maždaug 11 700 metų. Šios fosilijos identifikavimas kaip pangolinas yra reikšmingas, nes ankstesni tyrimai parodė, kad pangolinai išnyko iš Europos paleontologinių įrašų vidurio mioceno metu, arčiau 10 milijonų metų. Ankstesniame darbe buvo iškelta hipotezė, kad dėl pasaulinių aušinimo tendencijų pangolinai buvo nustumti link tropinės ir subtropinės pusiaujo aplinkos.

Kaip jauniausias ir geriausiai dokumentuotas fosilinis pangolinas iš Europos ir vienintelė fosilija iš pleistoceno Europos, naujoji rūšis peržiūri ankstesnį pangolino evoliucijos ir biogeografijos supratimą. Smutsia olteniensiskaip vadinama naujoji rūšis, turi keletą unikalių bruožų su kitais gyvais genties nariais Smutsiakurios šiuo metu randamos tik Afrikoje.

Šis darbas buvo paskelbtas Vertebrate Paleontology žurnalas.

Terhune bendradarbiai buvo Sabrina Curran iš Ohajo universiteto, Timothy Gaudinas iš Tenesio universiteto Čatanugoje ir Alexandru Petculescu iš Emilio Racoviţă Speleologijos instituto Bukarešte.


Fosilijos atskleidžia prieš 2 milijonus metų Europoje klajojusių gyvūnų rūšių įvairovę


Daugiau informacijos:
Claire E. Terhune ir kt., Jauniausias pangolinas (Mammalia, Pholidota) iš Europos, Vertebrate Paleontology žurnalas (2021). DOI: 10.1080 / 02724634.2021.1990075

Teikia Arkanzaso universitetas

Citata: Europoje mokslininkai aptiko naujų pangolino rūšių fosiliją (2022 m. sausio 10 d.), gautą 2022 m. vasario 17 d. iš https://phys.org/news/2022-01-fossil-species-pangolin-europe.html

Šis dokumentas yra saugomas autorių teisių. Išskyrus bet kokius sąžiningus sandorius privačių studijų ar mokslinių tyrimų tikslais, jokia dalis negali būti atkuriama be raštiško leidimo. Turinys pateikiamas tik informaciniais tikslais.

Leave a Comment

Your email address will not be published.