„Traffic“ teigia, kad nuo 2015 metų iš brakonierių konfiskuota daugiau nei 330 tonų pangolinų

„Traffic“ teigia, kad nuo 2015 metų iš brakonierių konfiskuota daugiau nei 330 tonų pangolinų

PETALING JAYA: 2015–2021 m. Azijoje buvo konfiskuota daugiau nei 330 tonų pasaulyje daugiausiai prekiaujamų žinduolių – pangolinų – ir jų dalių, teigia prekybos laukiniais gyvūnais stebėjimo grupė „Traffic“.

Greitoji konfiskacijų šiame regione analizė „Traffic“, paskelbta šeštadienį (vasario 19 d.) kartu su Pasauline Pangolino diena, parodė, kad 91 % viso konfiskuoto kiekio Azijoje nuo 2015 m. buvo žemyninėje Kinijoje, Vietname, Honkonge, Malaizijoje ir Singapūre. .

Iš viso 1 141 konfiskavimo incidentas Azijoje 2015–2021 m. buvo susijęs su Afrikos ir Azijos pangolinų rūšimis, kai daugiau nei pusė Azijoje konfiskuotų pangolinų ir dalių svorio buvo kilę iš Afrikos.

Tai rodo, kad Afrikoje toliau gaudomi pangolinai, siekiant patenkinti Azijos tradicinei medicinai skirtų pangolino svarstyklių poreikį.

„Pangolinai konfiskuojami sveiki, tiek negyvi, tiek gyvi, taip pat kaip dalys, todėl tikrasis kiekis gali būti didesnis, nes konfiskavimo svoriai ne visada skelbiami viešai“, – rašoma pranešime.

Nuo 2017 m. iki 2019 m. „Traffic“ pranešė, kad Azijoje buvo konfiskuoti daugiau nei 609 atvejai, ty vieni didžiausių konfiskacijų, iš viso 244 600 kg svarstyklių ir 10 971 atskiras gyvūnas.

„Traffic“ vyresnysis Pietryčių Azijos analitikas Ramacandra Wong sakė, kad Azijos prekeiviai pangolinais yra negailestingi, o žala daroma ne tik keturioms Azijoje nykstančioms pangolinų rūšims.

„Nelegali prekyba ir nepasotinama pangolinų paklausa ir toliau nusausina laukinių pangolinų populiacijas Afrikoje“, – sakė ji.

Eismas pranešė, kad pastaraisiais metais – 2020–2021 m. – sumažėjo pangolino konfiskavimo atvejų, užregistruoti apie 233 konfiskavimo atvejai, susiję su 13 389 kg svarstyklių ir 247 pavieniais gyvūnais dėl sustabdymų ir pasaulinių produktų judėjimo sutrikimų dėl Covid-19. nei faktinis brakonieriavimo lygio sumažėjimas.

Eismo Pietryčių Azijoje direktorė Kanitha Krishnasamy perspėjo, kad prekyba pangolinais gali padidėti, kai vėl atsidarys sienos ir suaktyvės tarptautinė prekyba.

„Tai, kas tebėra labai svarbu – ir to reikia – yra susidorojimas su nusikalstamomis grupuotėmis ir atviromis laukinės gamtos rinkomis, kurios veikia nebaudžiamai ir traukia vartotojus atsakomybėn už nelegalius pirkinius, kartu stengdamosi sumažinti vartotojų paklausą“, – sakė ji.

Eismas teigė, kad Indijoje taip pat auga brakonieriavimas ir nelegali prekyba, nes 2015–2021 metais šalyje buvo daugiausia konfiskavimo atvejų Azijoje.

„Pastaraisiais metais išaugo pangolino priepuolių dažnis. Beveik 70 % iš 287 Indijos priepuolių įvyko 2019–2021 m.“, – pažymima jame.

Eismo Indijos vadovas Saketas Badola perspėjo, kad aukštas brakonieriavimo ir prekybos lygis turėtų tęstis, o Indijos Pangolinas, Manis crassicaudata, taip pat gali būti įtrauktas į „Kritiškai nykstančių“ sąrašą, kaip ir kiti jo kolegos Azijoje.

Kitos trys Azijos pangolinų rūšys dėl nelegalios prekybos grėsmės jau klasifikuojamos kaip ypač nykstančios.

Eismas pranešė, kad nuo 2019 m. visos pangolinų rūšys buvo uždraustos komercinėje tarptautinėje prekyboje, tačiau nusikalstami tinklai ir toliau gauna nerimą keliantį skaičių pangolinų ir perveža juos.

Eismas taip pat paragino Azijos vyriausybes imtis veiksmų prieš brakonierius, prekeivius žmonėmis, atviras rinkas ir negailestingą vartotojų paklausą, kad pangolinams būtų suteikta galimybė išgyventi.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.