Tikro komfortiško maisto receptas: Mano močiutės vištienos sriuba

chicken soup

Nerasite, kai šaudysite pro senus aptrupėjusius jos sąsiuvinio puslapius – tą, kuriame ji paliko savo užrašus; tie dabar geltoni ir pažymėti dokumentai turi puikius receptus, tokius kaip murgh musallam ir shami kebabs. Tačiau vienas iš labiausiai guodžiančių palikimų, kurį paliko mano močiutė iš tėvo pusės, yra jos vištienos sriuba, namuose mielai vadinama „mulkatawni“. Tai skiriasi nuo panašiai skambančios mulligatawny sriubos, kuri gaminama naudojant vištienos sultinį, lęšius ir šlakelį ryžių. (Tai sužinojau, kai vieną vienišą dieną naujame mieste bandžiau atkartoti tą namų jausmą – įsivaizduokite mano šoką.)

Receptas paprastas, kaip ir skanus, ir, nors galiu pateikti apytikslius ingredientus, mokomės jo senamadiškai: žiupsnelis to, sauja ano; jis turėjo atrodyti teisingai ir kvepėti, kad būtų teisingas. Nerasite šios sriubos likučių, bet paklauskite bet kurio „šeimos“ ir jie prisimins.

Sarojus Nandkeolyaras
Vaizdo kreditas: pateiktas

Bėgant metams, kai sirgdavome, sušaldavome ar mums prireikdavo paguodos, šis karštas gėrimas būdavo pilamas į didžiulius dubenėlius, pusiau užpildytus ryžiais. Po vieno citrinos išspaudimo jis buvo paruoštas vartoti.

Tai gana lengvas ir ant skrandžio; jis eina nuo stemplės iki pilvo, ramindamas visą kelią. Tai sužinojau iš pirmų lūpų, kai man buvo 11 metų kiaulytė – virusinė infekcija, kuri uždega seilių liaukas – vos galėjau atidaryti burną, o visą maistą nuryti nebuvo galima maždaug savaitę. Šis šiltas skystis, patekęs į mano karščiuojančią burną, buvo vaistas.

Tai buvo tik vienas iš tų dalykų, kuriuos laikote savaime suprantamu dalyku – tie visur esantys patiekalai, kurie yra namų dalis, patiekiami palankiomis akimirkomis – pavyzdžiui, arbata ryte ar limonadas karštą vasaros dieną. Daug apie tai negalvojau – tiesiog karts nuo karto sumesdavau daiktus į puodą kaip skanėstą. Tada atėjo apsilankymas kanadiečio pusbrolio namuose. Pagal profesiją virėjas, vieną dieną jis grįžo namo susijaudinęs su savo restorano meniu. Jis išvirė sriubą vykdomajam šefui ir dabar ji pateko į sąrašą.

Tai buvo teisinga duoklė moteriai, kuri mėgo gaminti ir paguosti. Kalendrų sėklų ir citrinų sulčių skoniu prisotinta vištienos sriuba yra lengvas gėrimas, kuris sušildys vakarą ir pamaitins sielą. Išbandykite gurkšnį šio…

Receptas

Ingridientai

 • Vištienos kaulai + vištienos šlaunelė / koja 150 gramų
 • 5 skiltelės česnako, supjaustytos
 • Vienas svogūnas, supjaustytas
 • ½ colio imbiero, supjaustyto
 • Druska, pagal skonį
 • 2 šaukštai kalendros miltelių
 • 6 puodeliai vandens
 • Citrinų sultys, pagal skonį
 • Virti ryžiai (nebūtina)

Metodas

 1. Į greitpuodį sudėkite visus ingredientus, išskyrus ryžius ir citrinos sultis. Virkite ant vidutinės ugnies, kol išgirsite 3–4 švilpimus. Nuimkite nuo viryklės ir palaukite, kol atvės, prieš atidarydami viryklę.
 2. Sriubą nukoškite ir palikite į šalį. Nulupkite vištienos gabalėlius ir sudėkite vištieną į sriubą.
 3. Sureguliuokite prieskonius ir įdėkite citrinos įspaudą.
 4. Pusiau dubenį užpildykite ryžiais. Įpilkite vištienos sriubos. Valgyk karštą.

Leave a Comment

Your email address will not be published.