Sužinokite, kas sieja Indijos Gulab Jamun su Emyratų luqaimat

gulab-jamun

Retai pasitaiko atvejų, kai ant serviravimo stalo trūksta dubenėlio gulabo uogienės. Vien minties apie indišką desertą pakanka, kad mūsų veiduose atsirastų šypsena. Šie mažyčiai, skrudinti tešlos rutuliukai, išmirkyti cukraus sirupe, vadinamame chashni, ištirpinti su kardamonu, šafranu ir rožių vandeniu, dažniausiai patiekiami šilti arba kambario temperatūros.

Tačiau dar gerokai anksčiau, nei desertas išpopuliarėjo Indijoje, iš pradžių tai buvo patiekalas, skirtas „pagalinti teisėjo nuomonę“, o istorija atskleidžia, kad Irane jis buvo žinomas kaip luqmat al-qadi arba „teisėjo kąsnis“. JAV Mičigano Schoolcraft koledžo profesoriaus Randy K Scwartzo atliktame tyrime jis pažymi, kad anksčiausias „teisėjo užkandžių“ paminėjimas šiuo pavadinimu yra tryliktojo amžiaus maisto gaminimo rankraštyje… pavadinimas „teisėjo užkandis“. siūlo puikų vertą teisėją, labai gerbiamą pareigūną.

Taigi, kaip jis pateko į Indiją pavadinimu „gulab jamun“?

Trumpas žvilgsnis į istoriją

Luqaimat, kas nors? O gal tai gulab jamun? Skaityti toliau …
Vaizdo kreditas: Shutterstock

Amerikiečių maisto istorikas Michaelas Krondlis savo knygoje „Spurga: istorija, receptai ir žinios nuo Bostono iki Berlyno“ nurodo, kad tai buvo islamo buvimo Indijoje metu XVIII amžiuje, kai buvo išpopuliarintas gulab jamun. “Jie [Iranian traders] Taip pat nusipirkau apvalią fritulą, kuri ilgainiui tapo gulab jamun… saldaus kvapo kąsneliu, kuris yra maždaug stalo teniso kamuoliuko dydžio. The [Indian] receptas sudėtingesnis nei Artimuosiuose Rytuose, reikia sauso ir šviežio pieno mišinio, sutirštinto miltais. Tačiau, kaip ir Irane, mišinys kepamas ir mirkomas rožių vandens sirupe.

Krondlis buvo teisus – indiškame recepte yra kardamono ir mawa arba khoa, o tai yra pienas, virtas ir sumažintas iki vientisos masės. Terminas „gulab jamun“ kilęs iš iraniečių žodžių „gul“, reiškiančių gėlę, ir „ab“, reiškiančių vandenį, ir reiškia sirupą su rožių vandens kvapu. Žodis „jamun“ kilęs iš to paties pavadinimo indiško vaisiaus, kuris reiškia juodąją slyvą.

Taip pat yra teorija, kad desertas yra Mogolų imperatoriaus Shah Jahan šefo eksperimento rezultatas. Jis, įkvėptas turkiško tulumbe ir iranietiško bamieh, panardino keptus tešlos rutuliukus į cukrų. Kita teorija byloja, kad sikhų šefas Sajjan Dhillon paruošė patiekalą atsidėkodamas tuometiniam valdovui Pendžabui. Nėra jokių faktinių įrašų, įrodančių bet kurį iš jų.

Kalbant apie traškučius…

gulab jamun

Graikijos istorija siejama su vienu geriausių Indijos desertų – loukoumades arba medaus žetonais buvo įteikti III olimpinių žaidynių nugalėtojai.
Vaizdo kreditas: Shutterstock

Gulab jamun taip pat turi graikų ryšį. Senovės graikų literatūroje Kalimah, graikų poetas iš III amžiaus prieš Kristų. Kr., jis pažymėjo, kad nedideli saldūs užkandžiai, vadinami „loukoumades“ arba „medaus traškučiai“, buvo įteikti kaip prizai olimpinių žaidynių nugalėtojams.

Anot tastleatlas.com, „patiekalas – loukoumades arba lokma – laikomas vienu seniausių užregistruotų desertų Graikijos istorijoje… lokou fritula kilmė yra senovės, tačiau dažnai diskutuojama. Manoma, kad jie pirmą kartą pasirodė Graikijoje arba Turkijoje, nors kai kurie rodo arabų kilmę.

„Pavadinimas tikriausiai kilęs iš arabiško žodžio luqma, reiškiančio užkandį ar užkandį, ir teigiama, kad lokma pirmą kartą buvo paruošta Turkijoje, sultono virėjų Osmanų imperijos rūmuose, nors buvo rasta seniausia panašaus patiekalo dokumentacija. net Egipto Ramzio IV kapuose“.

Ši etimologija išsprendžia paslaptį, kaip šiandieninis Emyratų luqaimat yra susijęs su Indijos gulab jamun.

Daugybė pavadinimų gulab jamuna šiandien

gulab jamun

Ledikeni, pantua, gulaabujaanu … šiandien daug pavadinimų gulab jamuna
Vaizdo kreditas: Shutterstock

Devynioliktame amžiuje Vakarų Bengalijoje gyveno žmogus, vardu Bhim Chandra Nag. Legenda pasakoja, kad konditerijos šefas iš miltinės tešlos gamino specialų saldainį, kuris vėliau buvo kepamas ir mirkomas cukraus sirupe. Patiekalą gamino bengalų konditerijos šefas, pagerbdamas ledi Canning, kuri buvo pirmoji Indijos gubernatorė. Ji taip mėgsta desertą, kad prašė jį pagaminti kiekvienai progai ir pavadino ledikeniu.

Pantua taip pat yra kitas deserto pavadinimas Bengalijoje, tačiau visame pasaulyje jis liaudiškai vadinamas gulab jamun. Mauricijuje jis vadinamas “gulaabujaanu”, o Bangladeše ir Mianmare – “gulab džemu”. Gulab jamun taip pat yra nacionalinis Pakistano desertas.

Ar ši istorija paskatino jus užkąsti gulab jamun? Štai trumpas receptas:

Pasidalykite savo maisto istorijomis ir receptais su mumis adresu food@gulfnews.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.