Sundos pangolinams gresia išnykimas dėl brakonieriavimo

Sundos pangolinams gresia išnykimas dėl brakonieriavimo

KOTA KINABALU: Baiminamasi, kad Sunda pangolin Sabah išnyks dėl nelegalios medžioklės, sako Valstybinio laukinės gamtos departamento direktorius Augustine Tuuga.

Jis sakė, kad Sabah buvo šių pangolinų, moksliškai žinomų kaip Manis Javanica, brakonieriai ir kontrabandininkai.

Dėl brakonieriavimo šios rūšies populiacija valstybėje sumažėjo.

Tačiau jis negalėjo pateikti tikslių duomenų apie žinduolių, dar vadinamų malajų ar javos pangolinu, skaičių valstijoje.

Jis sakė, kad nuo 2019 metų buvo penki suėmimo atvejai, susiję su neteisėta sėlinukų medžiokle.

„Tačiau statistika neparodo tikrojo scenarijaus, nes, remiantis tyrimais, tik 30% šių nusikaltėlių buvo sugauti“, – neseniai Bernamai sakė jis.

Anot Augustino, pangolinai dažnai medžiojami, nes jie yra baltymų šaltinis, o jų žvynai naudojami tradicinėje medicinoje.

Jis sakė, kad kiekvienas, pripažintas kaltu dėl pangolinų pardavimo ar pirkimo, gali būti nubaustas nuo 50 000 iki 250 000 RM bauda ir įkalintas iki penkerių metų.

Jis paragino asmenis, turinčius informacijos apie brakonieriavimo veiklą, susisiekti su departamentu per socialinės žiniasklaidos platformas, svetainę www.wildlife.sabah.gov.my arba skambinti 088-215 353 darbo valandomis.

Sundos pangolinai yra saugomi pagal 1997 m. Laukinės gamtos apsaugos įstatymą, kaip ir kiti laukiniai gyvūnai, tokie kaip orang utanai, lokiai, debesuotasis leopardas, beždžionės beždžionės, vėžliai ir bantengai.

Sundos pangolinai aptinkami Pietryčių Azijoje, ypač Malaizijoje, Brunėjuje, Kambodžoje, Indonezijoje, Laose, Mianmare, Tailande, Vietname ir Singapūre.

Pasak Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN), nėra tikslių duomenų apie bendrą šios rūšies populiaciją, išskyrus Singapūre, kuri yra 1068.

2008 m. Sunda pangolin buvo įtraukta į IUCN Raudonąjį nykstančių rūšių sąrašą kaip nykstantį gyvūną, o 2014 m. jo statusas buvo pakeistas į „kritiškai nykstantis“, kai jo populiacija per 21 metus sumažėjo 80 proc.

Pasak IUCN, 2010 m. ataskaitoje nustatyta, kad nuo 2007 iki 2009 m. iš Sabaho nelegaliai buvo eksportuota daugiau nei 22 000 Sunda pangolinų, o apie 30 tonų gyvūnų, įskaitant sušaldytus, valstybės institucijos sulaikė 2019 m. vasario mėn.

Tuo tarpu Sabah jūrų policija išgelbėjo pangoliną, rastą paslėptą dėžėje sename muitinės, inspekcijos ir karantino komplekse Tawau.

4 regiono jūrų policijos vado pavaduotojas Supt Ridzauddin Selamat sakė, kad jo vyrai dėžę rado prie pėsčiųjų tako ir pridūrė, kad iki šiol niekas neatvyko, kad paimtų gyvūną.

„Pangolinas bus perduotas Sabaho laukinės gamtos departamentui“, – sakė jis.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.