Sunda pangolinai gali išnykti Sabahoje dėl brakonieriavimo, sako valstijos laukinės gamtos direktorius

Sunda pangolinai gali išnykti Sabahoje dėl brakonieriavimo, sako valstijos laukinės gamtos direktorius

KOTA KINABALU: Baiminamasi, kad dėl nelegalios medžioklės Sabah gali išnykti sundos pangolinas, taip pat žinomas kaip malajų arba javos pangolinas, sako Augustine Tuuga.

Sabah laukinės gamtos departamento (SWD) direktorius sakė, kad Sabah buvo Sunda pangolins, kuris moksliškai žinomas kaip, brakonieriai ir kontrabandininkai. Manis javanicatodėl valstybėje sumažėjo gyvūno populiacija.

TAIP PAT SKAITYKITE: WWF-Malaysia teigia, kad pangolinai turėtų būti patobulinti iki „visiškai saugomų rūšių“.

Tačiau jis negalėjo pateikti tikslių duomenų apie žinduolių skaičių valstybėje.

Jis sakė, kad nuo 2019 metų buvo užregistruoti penki suėmimai, susiję su neteisėta pangolinų medžiokle.

„Tačiau statistika neparodo tikrojo scenarijaus, susijusio su pangolinų brakonieriais, nes, remiantis tyrimais, sugaunama tik 30 proc. nusikaltėlių“, – neseniai Bernamai sakė jis.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Traffic“ teigia, kad nuo 2015 metų iš brakonierių konfiskuota daugiau nei 330 tonų pangolinų

Augustino teigimu, pangolinai dažnai medžiojami, nes jie yra baltymų šaltinis, o jų žvynai naudojami tradicinėje medicinoje.

Jis sakė, kad kiekvienas, pripažintas kaltu dėl pangolinų pardavimo ar pirkimo, gali būti nubaustas nuo 50 000 iki 250 000 RM bauda, ​​taip pat įkalintas iki penkerių metų, ir paragino asmenis, turinčius informacijos apie brakonieriavimo veiklą, susisiekti su SWD per socialinės žiniasklaidos platformas. www.wildlife.sabah.gov.my arba skambinkite 088-215 353 darbo valandomis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išsaugokite juos: Pangolinai nėra Covid-19 nešiotojai, patvirtina mokslininkai

Pasak jo, Sunda pangolinai yra visiškai saugomi pagal 1997 m. Laukinės gamtos apsaugos įstatymą, kaip ir kiti laukiniai gyvūnai, tokie kaip orang utanas, lokiai, debesuotasis leopardas, beždžionės, vėžliai ir bantengai.

Sundos pangolinai aptinkami Pietryčių Azijoje, ypač Malaizijoje, Brunėjuje, Kambodžoje, Indonezijoje, Laose, Mianmare, Tailande, Vietname ir Singapūre.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vyras nuteistas šešiems mėnesiams laisvės atėmimo už neteisėtą laukinių gyvūnų laikymą, pangolino žvynus

Tačiau, pasak Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN), tikslių duomenų apie bendrą rūšies populiaciją nėra, išskyrus Singapūre, kur apskaičiuota 1068 pangolinai.

Be sundos pangolino, Azijoje aptinkamos dar trys pangolinų rūšys, būtent kininis pangolinas (Manis pentadactyla); Indijos pangolinas (COM)Saldi crassicaudata) ir Filipinų PangolinasSaldus culionensis), o Afrikoje yra milžiniški pangolinai (Smutsia gigantae), Baltapilvė PangolinPhataginus tricuspis), Temminckas PangolinasSmutsia temminckii) ir juodojo pilvo pangolinas (Phataginus tetradactyla).

TAIP PAT SKAITYKITE: Praneškite apie bet kokį brakonieriavimą, prekybą saugoma laukine gamta, sako Sabah Wildlife direktorius

2008 m. Sunda pangolin buvo įtraukta į IUCN Raudonąjį nykstančių rūšių sąrašą kaip nykstantį gyvūną, o 2014 m. statusas buvo pakeistas į labai nykstantį po to, kai per 21 metus jo populiacija sumažėjo 80 %.

Pasak IUCN, 2010 m. ataskaitoje nustatyta, kad nuo 2007 iki 2009 m. iš Sabah nelegaliai eksportuota daugiau nei 22 000 Sunda pangolinų, o 2019 m. vasario mėn. valstybės institucijos konfiskavo apie 30 tonų gyvūnų, įskaitant sušaldytus. – Bernama

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.