Socialiniuose tinkluose klesti neteisėta prekyba asilų odomis, atskleidžia ataskaita | Pasaulinė plėtra

Remiantis nauju tyrimu, neteisėtas asilų odų pardavimas klesti internetinėse prekyvietėse, prekybininkai atvirai pažeidžia vietinius įstatymus, o tarptautinės socialinės žiniasklaidos įmonės, tokios kaip „Facebook“, mažai ką daro, kad užkirstų kelią neteisėtai prekybai.

„Facebook“ prekiautojai svetainėje siūlo didelius kiekius asilų odų, sakoma pranešime, įskaitant vieną prekybininką Kenijoje, kur prekyba faktiškai uždrausta, 2 tūkst. Ataskaitoje nustatyta, kad daug pardavėjų šalyse, kuriose yra uždrausta prekyba asilų oda, įskaitant Keniją, Nigeriją, Burkina Fasą, Senegalą ir Ganą.

Savo ataskaitoje „Donkey Sanctuary“ labdaros organizacija teigė, kad prekybininkai reklamavo asilų odų pardavimą „Facebook“, „YouTube“, „Twitter“ ir „Instagram“. Jame teigiama, kad dėl socialinės žiniasklaidos įmonių naudojamų algoritmų pirkėjai galėjo lengvai rasti pardavėjus.

Apskaičiuota, kad kiekvienais metais prekybai nužudoma 4,8 milijono asilų, remiantis ataskaita, o tai iš dalies palaiko reidai prieš ūkininkus, kurių pragyvenimas priklauso nuo gyvūnų.

Prekyba žmonėmis skatina didėjančią paklausą ejiao, tradicinė kinų priemonė, naudojanti asilo odas želatinai gaminti. Nepaisant to, kad tik 20 šalių yra sudariusios sandorius legaliai prekiauti asilų kailiais su Kinija, oda atgabenama iš daugiau nei 50 šalių, teigia labdaros organizacija.

Sekmadienį paskelbta ataskaita yra pirmoji, atskleidžianti prekybos, susipynusios su organizuoto nusikalstamumo sindikatais, tarptautine prekyba narkotikais ir nelegalią prekybą nykstančius gyvūnus bei jų dalimis, mastą.

Ejiao – tradicinė kinų priemonė, gaminama iš asilo odos.
Ejiao – tradicinė kinų priemonė, gaminama iš asilo odos. Nuotrauka: Asilų šventovė

Labdaros organizacijos tyrėjai aptiko 382 prekybininkus, kurie elektroninės prekybos svetainėse pardavinėjo asilų odas ir kitus nelegalius gyvūnus, kai kurie iš jų taip pat pardavinėjo narkotikus, žmonių plaukus ir padirbtus pasus.

Ataskaitoje teigiama, kad kai kurie prekiautojai taip pat veikė tamsiajame internete, o daugelis naudojo nusistovėjusius prekybos narkotikais tinklus, kad gabentų kailius. Tais atvejais, kai asilų kailių eksportas buvo legalus, ataskaitoje nustatyta, kad prekės buvo susietos su kitais nelegaliais laukinės gamtos daiktais arba nelegaliais narkotikais.

Jame taip pat teigiama, kad interneto svetainėms nepavyko apriboti nelegalios prekybos, nors iš sąrašų aišku, kad pardavėjai žinojo apie įstatymus, o daugelis žada kruopščiai supakuoti kailius, kad būtų išvengta aptikimo. Laikinoji labdaros organizacijos generalinė direktorė Marianne Steele sakė: „Sustabdžius asilų odų pardavimą jų platformose, elektroninėje prekyboje ir socialinėje žiniasklaidoje. [firms] ne tik užkirs kelią dideliam žiaurumui, bet ir padės panaikinti kitą kartu vykstančią nusikalstamą veiklą.

Atliekant tyrimą dėl prekybos asilais ir pasaulinės neteisėtos prekybos laukiniais gyvūnais, Oksfordo universiteto Said verslo mokykla ir laukinės gamtos apsaugos tyrimų skyrius septyniose svetainėse aptiko 15 000 parduodamų prekių, taip pat pranešimų apie 13 nykstančių rūšių.

Asilų odos paguldomos saulėje, kad išdžiūtų Kenijos skerdykloje.
Asilų odos paguldomos saulėje, kad išdžiūtų Kenijos skerdykloje. Nuotrauka: „The Donkey Sanctuary“ sutikimas

„Mūsų darbas sujungia susirūpinimą dėl laukinės gamtos išsaugojimo, gyvūnų gerovės ir kai kurių skurdžiausių pasaulio bendruomenių gerovės, aplink netikėtą asilų židinį“, – sakė dr. Ewanas Macdonaldas, Saïd verslo mokyklos doktorantūros bendradarbis.

Macdonaldas sakė, kad 20% prekybininkų taip pat pardavinėjo kitus neteisėtai parduodamus laukinės gamtos produktus, įskaitant pangolino žvynus ir dramblio kaulą.

Praėjusį mėnesį „Avaaz“ kampanijos grupė teigė, kad „Facebook“ užfiksavo klestinčią prekybos laukiniais gyvūnais rinką, kurioje buvo rasti tigrų jaunikliai, leopardai, ocelotai, afrikinės pilkosios papūgos ir pigmenė kiaunė – mažiausia pasaulyje beždžionė.

Atsakydama į „Avaaz“ ataskaitą, „Facebook“ patronuojanti įmonė „Meta“ suabejojo ​​tyrimo metodikos ir imties dydžio pagrįstumu ir teigė, kad rezultatai neatspindi darbo, kurį jie atliko kovojant su neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais, įskaitant turinio pašalinimą ir strategijų, skirtų atgrasyti žmones. nuo dalyvavimo prekyboje. „Tačiau tai yra priešiška erdvė, o žmonės, užsiimantys šia siaubinga veikla, yra atkaklūs ir nuolat tobulina savo taktiką, siekdami išvengti šių pastangų“, – sakė atstovas.

„Meta“ neatsakė į „Donkey Sanctuary“ ataskaitoje pateiktus teiginius apie jos platformos naudojimą asilų odų prekybai šalyse, kuriose tai yra neteisėta.

Leave a Comment

Your email address will not be published.