Primatai, pangolino žvynai, leopardo kaulai: brakonieriavimo pavojai | Žaliasis skaitymas

Primatai, pangolino žvynai, leopardo kaulai: brakonieriavimo pavojai |  Žaliasis skaitymas

Prieš kelerius metus rašiau apie vardinį skambutį iš aplinkos pragaro: brakonieriai, pagrobę juos parduoti kaip naminius gyvūnėlius, varo išnykimo link.

Tuo metu laukinių šimpanzių skaičius Benine, Burkina Fase ir Toge buvo visiškai sumažėjęs, o pasaulinė gyvų beždžionių, ypač šimpanzių, gorilų ir orangutanų jauniklių, išplėštų iš miško namų Afrikoje ir Azijoje, rinka buvo ir tebėra. klestintis.

Kai kurių išrinktųjų noras laikyti naminį primatą savo kieme buvo katastrofiškai sutrikęs. Žinantys teigia, kad už kiekvieną šimpanzės jauniklį paprastai nužudoma 10 suaugusiųjų, kad jie neatsispirtų šimpanzių jaunikliui.

Pastaraisiais metais gyvi kūdikiai primatai buvo nelegaliai gabenami į rankinį bagažą reguliarių keleivių skrydžių metu – kartais suvynioti kaip žmogaus kūdikis ant motinos krūtinės, kartais įgrūsti į maišą viršutiniame skyriuje.

Šiemet konkretus kontrabandos maršrutas tapo sudėtingesnis dėl COVID-19 – ligos, ironiška. sukelia prekyba laukiniais gyvūnais, galbūt pangolinuose. Ir vis dėlto prekyba gyvūnais tęsiasi, kurią įgalina socialinė žiniasklaida ir internetinės platformos.

Taip pat yra labiau lokalizuota grėsmė. Kaip tik šią savaitę buvo pranešta apie tigrę Indijoje, kuri žuvo brakonieriaus vielai pramušus jos vėjo vamzdį. Pranešama, kad pandemijos metu tokie spąstai tapo dažnesni, nes žmonės, likę be darbo, kreipiasi į laukinę gamtą, kad užsidirbtų pinigų savo šeimoms išmaitinti.

„Brakonieriauti rizikinga, bet kai kurie gali manyti, kad tai rizikinga rizikuoti“, – sakė Indijos Wildlife Trust biologas Mayukhas Chatterjee.

Teigiamai kalbant, atrodo, kad baimės, kad organizuotas instruktavimas Afrikoje padidės, nepasitvirtino iš dalies dėl to, kad daugelyje nacionalinių parkų ir rezervatų tęsiasi reindžeriai. Tačiau kaimo žmonėms sunku išsimaitinti, tačiau brakonieriavimas iš krūmų sparčiai auga.

Pangolino mitas

Kinijos vyriausybė „uždraudė“ pangolinų svarstykles naudoti tradicinėje kinų medicinoje – šį sprendimą paskelbė anksčiau šį mėnesį.

Tačiau Londone įsikūrusi Aplinkos tyrimų agentūra (EIA) išsiaiškino, kad svarstyklės iš viso nebuvo uždraustos, o tik pašalintos iš dalies. šių metų oficialiame patvirtintų tradicinių vaistų sąvade.

Pangolinai vis dar yra įtraukti į farmakopėją kaip patentuotų vaistų, naudojamų pilvo skausmui malšinti ir kraujotakai pagerinti, sudedamoji dalis.

Pangolinai yra labiausiai pasaulyje parduodami žinduoliai, kurie buvo nustatyti kaip galimas koronaviruso pandemijos protrūkio ryšys.

„Nesiimant visapusiškų veiksmų, skirtų panaikinti pangolinų svarstyklių naudojimo poreikį tradicinėje kinų medicinoje, pramoninė prekyba pangolinais ir tuo pat metu laukinių populiacijų nykimas tęsis“, – sakė Chrisas Hamley, vyresnysis PAV kovotojas su pangolinais.

INTERAKTYVUS: Žaliasis skaitymas – pangolinai ir brakonieriavimas

Leopardo kaulas

Kinijoje liko mažiau nei 450 laukinių leopardų. Tačiau šis gyvūnas ant uolos krašto paverčiamas sveikatos toniku.

2020 m. kinų medicinos sąvade leopardo kaulas vis dar yra oficialiai pripažintas ingredientas.

Kaip neseniai rašė garsi antropologė Jane Goodall: „Tai, kaip išnaudojome gyvūnus ir gamtą, sukėlė šią koronaviruso pandemiją, todėl svarbu, kad išėjus iš užrakinimo išmoktume gyventi darnoje su gamta“.

Nelegali prekyba laukiniais augalais ir gyvūnais yra organizuotas nusikalstamumas, ginklais, narkotikais ir prekyba žmonėmis.

Jis vertas dešimčių milijardų dolerių. Galite sumokėti 100 USD už tigro kaulo dozę, kad išgydytumėte savo nemigą, arba 40 000 USD už gorilos jauniklį, pagrobtą iš laukinės gamtos. Pasivaikščiokite po virtualius pragaro turgaus prekystalius ir įsigysite beveik išnykusią papūgą savo voljere, buteliuką ar du malto raganosio rago, kad pagerintumėte libido, arba dramblio kaulo niekučių.

Atsipirkimas iš gamtos? O, tai bus pandemija ar dvi.

INTERAKTYVUS: Žaliasis skaitymas – pangolinai ir brakonieriavimas

Jūsų aplinkos apvalinimas

1. Sibiro karštis: Arktyje šylant daugiau nei dvigubai greičiau nei visame pasaulyje, viename šiaurės rytų Sibiro mieste galėjo būti užfiksuota aukščiausia temperatūra regione iki šiol: 38 laipsniai Celsijaus (100,4 laipsnio Farenheito).

2. Eksperimentas su žmonėmis: Mokslininkų komanda tiria to, ką jie vadina „antropauze“ – sumažėjusio žmogaus aktyvumo dėl koronaviruso pandemijos laikotarpio – padarinius. apie laukinę gamtą ir aplinką.

3. Aštuonkojų darželis: Stebėkite, kaip čiuptuvai aštuonkojų kūdikiai išsirita iš į maišelį panašių kiaušinėlių – kartu su dešimtimis tūkstančių brolių ir seserų.

4. Coronawaste: Vienkartinės veido kaukės ir lateksinės pirštinės pasirodo mūsų paplūdimiuose ir jūros dugne, todėl į vandenyną išmetamas didžiulis atliekų kiekis, įskaitant net 13 milijonų tonų plastiko kasmet.

Galutinis žodis

Tikras gamtosaugininkas yra tas, kuris žino, kad pasaulis nėra duotas jo tėvų, o pasiskolintas iš jo vaikų.

pateikė John James Audubon, ornitologas ir menininkas

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.