Prekyba Pangolinu: atidengtas Nigerijos neteisėtos prekybos ledkalnio antgalis

Samples of pangolin scales

Nuo pirmojo patvirtinto pangolino konfiskavimo Nigerijoje 2010 m. labiausiai pasaulyje parduodamų gyvūnų juodoji rinka išaugo, o šalis tapo Afrikos nelegalios prekybos su pangolinu susijusiais produktais į Rytų Aziją centru.

(Nuotrauka: Getty Images)

Pangolin prekyba Nigerijoje

Pangolino svarstyklės buvo naudojamos tradicinėje kinų medicinoje, todėl šį šimtmetį Azijos rūšių sumažėjo katastrofiškai.

Dabar Kembridžo universiteto vadovaujama gamtosaugininkų grupė paskelbė pirmąją duomenimis pagrįstą analizę, išmatuojančią pangolino produktų konfiskavimą Nigerijoje, siekdama įvertinti nelegalios prekybos mastą.

Nuo 2010 m. iki 2021 m. rugsėjo pareigūnai sugavo ir užfiksavo 190 407 kg pangolininių svarstyklių, surinktų iš mažiausiai 799 343, bet tikriausiai beveik milijono mirusių pangolinų.

Šią sumą galima palyginti su dabartiniais viso pasaulio prekybos pangolinais nuo 2000 m. apskaičiavimais, o tai rodo, kad prekybos žmonėmis lygis yra daug didesnis, nei buvo tikėtasi anksčiau.

Jiems išvykus iš Afrikos pakrančių, tokiose vietose kaip Honkongas įvyko keletas konfiskavimo atvejų. Tyrėjai stebėjo pangolinus iš tokių šalių kaip Kamerūnas ir Gabonas iki Azijos šalių, tokių kaip Kinija ir Kambodža, kartais per Prancūziją ir Olandiją. Visi vyko per Nigeriją.

Taip pat skaitykite: 1,2 milijono dolerių vertės Malaizijoje konfiskuotos Pangolin svarstyklės

Pangolino populiacijų mažėjimas

Pasak akademikų, nepaisant pastarojo meto pažangos ir kelių atsidavusių policininkų, bendras vykdymo užtikrinimas Nigerijoje yra žemas, o korupcija klesti. Tik keturi žmonės Nigerijoje buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už prekybą pangolinu praėjusiais metais.

Dėl to sulaikytos siuntos greičiausiai sudarys tik nedidelę šiuo metu per Nigeriją gabenamų pangolino prekių dalį. Ekspertai cituoja straipsnyje, paskelbtame Biological Conservation, siūlydami, kad nustatytų laukinių gyvūnų konfiskavimas sudaro nuo 30% iki tik 2% visos neteisėtos prekybos.

Visos aštuonios pangolinų rūšys (keturios Afrikos ir keturios Azijos) yra nykstančios rūšys, trys iš jų klasifikuojamos kaip labai nykstančios rūšys. Tyrėjai atsitiktine tvarka atrinko dešimčių muitinės konfiskuotų maišų pavyzdį ir apskaičiavo, kad baltapilvės pangolino svarstyklės sudaro 90 % svarstyklių, naudojamų prekyboje, susijusioje su Nigerija.

Baltapilvės pangolinai yra viena iš labiausiai paplitusių Afrikos rūšių, tačiau gamtosaugos grupės priskiria jas pažeidžiamoms.

Jie istoriškai medžiojami ir parduodami vietinėse rinkose. Tarptautinė prekyba žmonėmis, anot mokslininkų, iškelia Afrikos pangolinų skerdymą į naujas pavojingas aukštumas.

Pangolino žvynų pavyzdžiai

(Nuotrauka: Getty Images)

Tyrėjų poreikis padidinti teisėsaugos pastangas

Nepaisant to, kad Nigerija pasirašė kelis įstatymus, draudžiančius pangolinų medžioklę ir komercinę prekybą, šalis užsiima daugiau dokumentais pagrįstų prekybos žmonėmis įvykių nei bet kuri kita Afrikos tauta.

Anot analitikų, vidutinė su Nigerija susijusių konfiskavimo atvejų masė palaipsniui didėjo nuo 2010 m. iki 2017 m., kai Nigerija įsitvirtino kaip Afrikos pangolinų prekybos šerdis. Nors Nigerija iš pradžių buvo kanalas, iki 2019 m. praktiškai visos siuntos buvo kilusios iš šalies.

Pangolino kroviniai buvo gabenami sausuma ir oru, tačiau didžioji dalis – daugiau nei 65% visų svarstyklių – buvo gabenama vandeniu, o laikui bėgant gabenama jūra vis dažniau.

Dalis konfiskavimo buvo įvykdyti sandėliuose, kur buvo neaiškios gabenimo priemonės ir paskirties vieta, tačiau visi sulaikytieji tranzitu tikrai vyko į Aziją. Iš visų šalių ar teritorijų daugiausiai svarstyklių (virš 21 kg) gavo Vietnamas (virš 64 kg), Kinija (virš 48 kg), Honkongas (virš 48 kg).

Tyrėjai pasisako už stipresnes teisėsaugos pastangas ir įpareigoti Nigerijos muitinės darbuotojų mokymus identifikuoti neteisėtas laukinės gamtos prekes, ypač jūrų uostuose, taip pat atitinkamus Nigerijos ir jos kaimynų konfiskavimo dokumentus.

Susijęs straipsnis: Nepaisant mažo konfiskavimo skaičiaus, neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais gali pakilti dėl Covid-19

Norėdami gauti daugiau naujienų, naujienų apie pangolinus ir panašias temas, nepamirškite sekti Gamtos pasaulio naujienų!

© 2022 NatureWorldNews.com Visos teisės saugomos. Nedauginti be leidimo.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.