Praėjus trejiems metams nuo 2019 m. Ugandoje įvykdyto dramblio kaulo ir pangolino skalės konfiskavimo, teisingumo vis dar nėra

Praėjus trejiems metams nuo 2019 m. Ugandoje įvykdyto dramblio kaulo ir pangolino skalės konfiskavimo, teisingumo vis dar nėra

Prieš trejus metus šį mėnesį Ugandos valdžia konfiskavo didelį kiekį dramblio kaulo ir pangolino žvynų, keliaujančių į Vietnamą per Keniją.

Remdamasi žvalgybos duomenimis, Ugandos mokesčių tarnyba (URA) atliko teisėsaugos operaciją, nukreiptą prieš Vietnamo neteisėtos prekybos laukiniais gyvūnais tinklą. Jame buvo konfiskuota 3 299 kg dramblio kaulo – didžiausias iki šiol dramblio kaulo konfiskavimas Ugandoje – ir 424 kg pangolino svarstyklių.

Keturi įtariamieji, visi Vietnamo piliečiai, buvo suimti ir apkaltinti nusikaltimais, įskaitant laukinės gamtos produktų laikymą ir naudojimą pagal Rytų Afrikos bendruomenės muitinės valdymo įstatymą ir Ugandos laukinės gamtos įstatymą.

Pradinio tyrimo žvalgyba pagrįstas pobūdis teigiamai atspindėjo Ugandos valdžios institucijų galimybes investuoti į tokias prekybos žmonėmis grupes. Vis dėlto, nors buvo manoma, kad areštai turėjo tiesioginį trikdantį poveikį, tai nebuvo ilgalaikė ir vėlesniais metais byla susidurta su begaliniais vilkinimais ir kliūtimis.

Kadangi posėdžiai buvo ne kartą atidėti, baudžiamojo persekiojimo procesas žlugo, iš dalies dėl COVID-19 pandemijos, bet ir dėl to, kad nebuvo vertėjų, o teismo pareigūnai buvo įkalinti kitur. Gynėjai buvo paleisti už užstatą, pasislėpė, o prokurorai buvo priversti neribotam laikui atidėti bylos nagrinėjimą, kol bus pakartotinai suimti.

Ši byla buvo pagrindinė praleista galimybė sutrikdyti didelį Vietnamo neteisėtos prekybos laukiniais gyvūnais tinklą, veikiantį tarp Rytų Afrikos ir Pietryčių Azijos.

Iš arti įžeminto pangolino vaizdas (c) Afrikos pangolino darbo grupė

c) Afrikos Pangolino darbo grupė

Mūsų Pangolino kampanijos vadovas Chrisas Hamley sakė: „PAV atidžiai stebėjo šį atvejį nuo 2019 m. sausio mėn. Nors pradiniai Ugandos valdžios institucijų veiksmai atrodė teigiami, laikui bėgant akivaizdu, kad su šia byla iškilo keletas reikšmingų problemų.

„Nepaisant didžiausių pastangų, byla susidūrė su kelių agentūrų koordinavimo iššūkiais, taip pat su kliūtimis, susijusiomis su veiksmingo finansinio tyrimo trūkumu ir COVID-19 poveikiu.

„PAV mano, kad byla vis dar verta baudžiamojo persekiojimo, ir mes raginame Ugandos valdžios institucijas dėti dvigubai daugiau pastangų, kad gynėjai būtų patraukti atsakomybėn. Labai svarbu, kad Ugandos valdžios institucijos naudotųsi Interpolo paslaugomis ir užtikrintų koordinavimą su Vietnamu, kad nustatytų ir ištirtų gynėjus. Tai turėtų apimti suderintas pastangas ištirti platesnį susijusį tinklą.

„Akivaizdus Ugandos laidavimo sistemos gedimas, dėl kurio gynėjai galėjo pasislėpti už užstatą. Atsižvelgiant į tai, yra atskira byla, kurią Ugandos valdžios institucijos gali ir turėtų pradėti, kad patrauktų atsakomybėn tuos, kurie veikė kaip laiduotojai už užstatą.

Leave a Comment

Your email address will not be published.