Politikos, saugumo ir laukinės gamtos brakonieriavimo naujienos

Politikos, saugumo ir laukinės gamtos brakonieriavimo naujienos

Pietų Sudano Macharas atstatydintas iš partijos vadovo pareigų; Pietų Afrikos Respublika Zuma paguldyta į ligoninę

Trečiadienį Pietų Sudano viceprezidento Rieko Macharo politinės partijos (Sudano liaudies išsivadavimo judėjimas prieš opoziciją) karinis sparnas paskelbė, kad po tris dienas trukusio aukšto rango pareigūnų susitikimo jį atstatydino iš partijos vadovo. Karinis sparnas nurodė, kad Macharui „visiškai nepavyko“ sustiprinti partijos pozicijų po to, kai sudarė koalicinę vyriausybę su Sudano liaudies išsivadavimo judėjimu, dabartinio prezidento Salva Kiir partija. Vietoj Macharo karinis sparnas pavadino savo štabo viršininką pirmąjį generolą leitenantą Simoną Gatwechą Dualą, laikinąjį opozicinės partijos lyderį. Politinis pertvarkymas vyksta tuo metu, kai jauniausia pasaulio šalis susiduria su didžiausia bado krize nuo nepriklausomybės atgavimo.

Kitur žemyne ​​buvęs Pietų Afrikos prezidentas Jacobas Zuma turėjo stoti prieš teismą rugpjūčio 10 d., kad atnaujintų sustabdytą korupcijos bylą, tačiau jo išvaizda dabar neaiški po to, kai penktadienį jis buvo paguldytas į ligoninę, kurios priežastis nebuvo atskleista. gydytojo paskyrimas. Šiuo metu kalėjime atliekančiam 15 mėnesių nesusijusią bausmę Zuma buvo leista asmeniškai dalyvauti posėdyje po to, kai jo advokatai skundėsi, kad vaizdo skambučio teismo procesas prieštarauja Konstitucijai. Zumai vis dar pareikšti 16 kaltinimų sukčiavimu, persodinimu ir reketu, kurio pasirodymas teisme, anot „al Jazeera“, kurstė smurtą Pietų Afrikoje, per kurį žuvo mažiausiai 337 žmonės.

Etiopija sustabdo dviejų pagalbos grupių veiklą Tigray regione; konfliktai tęsiasi Nigeryje, CAR ir Nigerijoje

Liepos 30 d. Etiopijos vyriausybė sustabdė dalį arba visas dviejų tarptautinių pagalbos grupių – Gydytojų be sienų ir Norvegijos pabėgėlių tarybos – operacijas, dar labiau sužeisdama šimtus tūkstančių civilių, Tigray regione gyvenusių panašiomis į badą sąlygomis. Etiopijos vyriausybė tvirtina, kad šios pagalbos grupės skleidė dezinformaciją, neturėjo atitinkamų darbo leidimų ir naudojo vyriausybės neleistiną palydovinio radijo įrangą. Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniams reikalams ir skubios pagalbos koordinatorius Martinas Griffithsas atmetė teiginius ir pareiškė, kad bendri kaltinimai „turi būti pagrįsti įrodymais, jei tokių yra, ir, tiesą sakant, tai pavojinga“.

Tuo tarpu konfliktas Etiopijoje tęsiasi, kai pajėgos Tigray regione plečiasi į kaimyninius Amharos ir Afaro regionus, todėl apie 250 000 žmonių buvo priversti bėgti iš regiono. Ketvirtadienį Tigrayan pajėgos perėmė šiaurinėje Etiopijoje esančio Lalibela miesto kontrolę, nors apie kautynes ​​nepranešama. Mieste yra 11 monolitinių bažnyčių, pastatytų iš uolos daugiau nei prieš 900 metų, ir istorinė šventoji vieta Etiopijos stačiatikių krikščionims bei pagrindinė turistų lankoma vieta.

Kitos Afrikos šalys ir toliau susiduria su vidiniais konfliktais. Pietvakarių Nigeryje džihadistų sukilėliai šeštadienį atakavo karinio aprūpinimo misiją ir nužudė mažiausiai 15 karių. Centrinės Afrikos Respublikoje Funali etninės grupės sukilėliai praėjusį šeštadienį Manno kaime nužudė šešis civilius gyventojus ir sužeidė dar kelis. Rusija išsiuntė mažiausiai 500 instruktorių padėti Centrinės Afrikos Respublikos kariuomenei, tačiau jų dislokavimas buvo prieštaringas, nes JT tvirtina, kad instruktoriai dalyvauja „neatrankinėse žudynėse ir plėšikavimuose“.

Nigerija taip pat susiduria su vidiniais konfliktais su Biafros vietinių gyventojų (IPOB) separatistais. Smurtas pietryčių regione šiais metais paaštrėjo, todėl žuvo mažiausiai 127 civiliai, užpuolikai ir saugumo pajėgos. „Amnesty International“ kaltina vyriausybės pajėgas, būtent Rytų saugumo tinklą, eskalavus smurtą savavališkais areštais, netinkamu elgesiu ir civilių kankinimu.

Nigerijoje ir Pietų Afrikoje auga neteisėta prekyba gyvūnais ir augalais

Trečiadienį Nigerijos pareigūnai, neseniai bandydami kovoti su nelegalia prekyba šiais daiktais, konfiskavo daug pangolininių žvynų, nagų ir dramblio ilčių, kurių vertė 22 mlrd. nairų (54 mln. USD). Pažymėtina, kad pangolinas tapo vienu iš labiausiai nelegalių žinduolių žemėje dėl jo svarstyklių paklausos tradicinei kinų medicinai. 2019 m., pasak Reuters, Nigerija tapo Afrikos nelegalios prekybos vieta – du trečdaliai didžiausių gyvūnų konfiskavimo atvejų 2018 m. buvo iš šalies, o tai padvigubino 2016 m.

Pietų Afrikoje raganosių brakonieriavimas išaugo, nes sušvelnėjo karantino apribojimai. Pasak Pietų Afrikos aplinkos ministrės Barbaros Creecy, vien per pirmąjį 2021 metų pusmetį Pietų Afrikoje buvo brakonieriauti 249 raganosiai, todėl iš viso buvo suimti 125 žmonės. Mokslininkai ne tik saugo Pietų Afrikos pietinių baltųjų raganosių ir nykstančių juodųjų raganosių populiacijas, bet ir bando išgelbėti šiaurinius baltuosius raganosius nuo visiško išnykimo. Pasaulyje žinomi tik du šiauriniai baltieji raganosiai, kurie abu yra patelės ir gyvena Kenijoje.

Taip pat Pietų Afrikoje Gyvūnų vagysčių ir nykstančių rūšių skyriaus pareigūnai sulaikė atskiras kontrabandos dėžes su Conophytums, regiono vietiniais sukulentais, kaip naujausią sultingų brakonieriavimo pavyzdį, kurį paskatino ypač Korėjos ir Kinijos kolekcininkų paklausa. Pandemijos metu padaugėjo brakonieriavimo, nes kai kurie augalai gali parduoti už tūkstančius dolerių už vienetą. Šio augalo brakonieriavimas yra labiausiai paplitęs Šiaurės ir Vakarų Kapo provincijose, kuriose yra sausas, sausas klimatas, kuriame sukulentai auga geriausiai. Pareigūnams griežtai stabdant brakonieriavimą šiose vietovėse, botanikai sunkiai sprendžia, ką daryti su naujai konfiskuotais augalais, kai kurie įrenginiai per savaitę gauna apie 2500 augalų.

Leave a Comment

Your email address will not be published.