Pietų Afrikos vyriausybė velioniui Desmondui Tutu skirs „ypatingas oficialias laidotuves“

Pietų Afrikos vyriausybė velioniui Desmondui Tutu skirs „ypatingas oficialias laidotuves“

Velioniui arkivyskupui Desmondui Tutu bus surengtos „ypatingos oficialios laidotuvės“, pranešė Pietų Afrikos vyriausybė.

„Prezidentas Kirilas Ramaphosa kaip gilios pagarbos ženklą paskelbė, kad velioniui anglikonų arkivyskupui emeritui Desmondui Mpilo Tutu bus suteiktos ypatingos oficialios 1 kategorijos laidotuvės “, – sakoma prezidentūros ministro Mondli Gungubele pranešime.

Ypatingos oficialios laidotuvės įvyks Šv. Jurgio katedroje, Keiptaune, 2022 m. sausio 1 d.

Desmondas Tutu buvo pirmasis juodaodis dvasininkas, išrinktas Johanesburgo vyskupu, o 1986 m. buvo inauguruotas pirmuoju juodaodžiu dvasininku, tapusiu Keiptauno arkivyskupu.

Jis taip pat dirbo Pietų Afrikos bažnyčių tarybos (SACC) generaliniu sekretoriumi ir tiesos ir susitaikymo komisijos pirmininku.

„Pripažindamas velionio arkivyskupo emerito išskirtinį gyvenimą ir neįkainojamą indėlį į tautą, prezidentas Ramaphosa paskyrė velionio vado laidotuves ypatingomis oficialiomis 1 kategorijos laidotuvėmis“, – sakė G. Gungubele.

Šį pavadinimą įgalina valstybės, oficialus ir provincijos oficialus laidojimo politikos vadovas.

Ypatingų oficialių laidotuvių 1 kategorijos bruožai apima Pietų Afrikos nacionalinių gynybos pajėgų ceremonijos elementus.

Šia ypatinga proga ir atsižvelgiant į velionio arkivyskupo pageidavimus, Pietų Afrikos nacionalinių gynybos pajėgų (SANDF) ceremonijos turinys apsiribos Nacionalinės vėliavos įteikimu Mam Leah Tutu.

G. Gungubele pridūrė, kad laidotuvės bus surengtos laikantis COVID-19 sveikatos taisyklių, taikomų pagal 1 pakoreguoto įspėjimo lygį pagal nacionalinės nelaimės būklę.

Sulaukęs 90 metų Keiptaune mirė anglikonų arkivyskupas ponas Tutu.

Jis mirė „Oasis Frail Care Center“ Keiptaune, sekmadienį sakoma Tresto arkivyskupo Desmondo Tutu pranešime.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nekrologas: Desmondas Tutu: atkaklumo, pastovumo ir drąsos gyvenimas

Po to, kai 1997 metais jam buvo diagnozuotas prostatos vėžys, nuo 2015 m. jis kelis kartus gulėjo ligoninėje.

M. Tutu buvo anglikonų dvasininkas ir teologas, žinomas kaip kovotojas su apartheidu ir žmogaus teisių aktyvistas.

1985–1986 m. jis buvo Johanesburgo vyskupas, o 1986–1996 m. – Keiptauno arkivyskupas. Abiem atvejais jis buvo pirmasis juodaodis afrikietis, užėmęs šias pareigas.

J. Tutu garsėjo nepakantumu blogam valdymui ir nežmonišku elgesiu.

Jis buvo labai ryškus dėl savo vaidmens judėjime prieš apartheidą Pietų Afrikoje ir sakyklos naudojimu kalbėdama valdžiai tiesą.

Palaikykite PREMIUM TIMES sąžiningą ir patikimą žurnalistiką

Gera žurnalistika kainuoja daug pinigų. Tačiau tik gera žurnalistika gali užtikrinti geros visuomenės, atskaitingos demokratijos ir skaidrios valdžios galimybę.

Norėdami ir toliau nemokamai naudotis geriausia šalies tiriamąja žurnalistika, prašome šiek tiek paremti šią kilnią pastangą.

Prisidėdami prie PREMIUM TIMES, padedate palaikyti svarbią žurnalistiką ir užtikrinate, kad ji išliktų nemokama ir prieinama visiems.

Paaukoti


TEKSTO SKELBIMAS: Reklamuotis čia . Skambinkite Viliui +2347088095401 …

Leave a Comment

Your email address will not be published.