Pietų Afrika: ataskaitoje nurodomi vaidmenys nusikaltimų laukinei gamtai ekosistemoje

Pietų Afrika: ataskaitoje nurodomi vaidmenys nusikaltimų laukinei gamtai ekosistemoje

Žvėrienos prižiūrėtojai, veterinarai, kazino darbuotojai, statybos ir transporto pramonės darbuotojai, taip pat muitinės ir kiti vyriausybės pareigūnai buvo pripažinti vaidmenimis nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais ir laukinės gamtos produktais ekosistemoje.

Išvadą padarė Pietų Afrikos kovos su pinigų plovimu integruota darbo grupė (SAMLIT), nustatydama vaidmenų žaidėjus.

Antradienį SAMLIT pranešime teigiama, kad įvairūs veikėjai ir metodai, kuriuos jie taikė neteisėtai prekybai laukiniais gyvūnais (VVKT), buvo užfiksuoti ekspertų darbo grupės parengtoje ataskaitoje. SAMLIT darbo grupė daugiausia dėmesio skyrė su šia prekyba susijusiems pinigų srautams.

Ją 2019 metais įsteigė Finansinės žvalgybos centras (FIC) kaip bankų sektoriaus ir sektorių reguliuojančių institucijų viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė.

„SAMLIT suteikia nariams platformą centralizuoti dalijimąsi informacija, siekiant užtikrinti, kad būtų imtasi būtinų veiksmų siekiant užkirsti kelią prioritetiniams nusikaltimams finansų sektoriuje, juos nustatyti, investuoti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – rašoma pranešime.

Jame teigiama, kad visame pasaulyje tokio tipo partnerystės vis dažniau vertinamos kaip tinkamiausias atsakas kovojant su finansiniais nusikaltimais.

Geraldas Byleveldas, „Investec“ finansinių nusikaltimų atitikties vadovas ir ekspertų darbo grupės vadovas, sakė: „Bendradarbiaudami nustatydami įtartinus ir neįprastus sandorius, taip pat tinklus, kurie atsiskleidžia, kai nusikaltėliai naudojasi finansų sistema, galime išsaugoti turtingą Pietų Afrikos gamtos paveldą. pritraukti šiuos nusikaltėlius.

SAMLIT darbą įvertino Kembridžo hercogas princas Williamas, būdamas Karališkojo fondo „United for Wildlife“ prezidentu, kuris rėmė ekspertų darbo grupę.

Laiške SAMLIT princas Williamas rašė: „Ši ataskaita ir su ja susijusios SAMLIT ir ekspertų darbo grupės iniciatyvos yra puikus pavyzdys, kaip sujungę viešąjį ir privatų sektorių galime duoti didelį smūgį augančiajai nelegaliai prekybai. laukiniai gyvūnai, keliantys tokią grėsmę mūsų planetai. Tikiuosi, kad kitos šalys laikysis jūsų ir jūsų kolegų Pietų Afrikoje parodyto vadovavimo ir įsipareigojimo, ir aš tikiuosi tolesnės mūsų partnerystės.

Pasaulio ekonomikos forumas nustatė, kad VVKT yra viena pelningiausių nusikalstamų įmonių pasaulyje, kurios vertė kasmet siekia nuo 7 iki 23 USD.

„Šioje aplinkoje su įvairia laukine gamta Pietų Afrika yra nelegalios prekybos laukine gamta ir laukinės gamtos produktais šaltinis ir tranzito taškas“, – rašoma pranešime.

Ataskaita buvo sudaryta naudojant tyrimus, apimančius suinteresuotųjų šalių interviu, Pietų Afrikos bankų ir pinigų pervedėjų apklausų rezultatus, išgaunant duomenis apie įtartinus ir neįprastus sandorius ir veiklos ataskaitas bei peržiūrint ištirtus atvejus.