Per 2 metus konfiskuota 13 pangolinų, 6 kr vertės svarstyklės | Bhubaneswar naujienos

Dvi laikomos su 3,1 kg Pangolin svarstyklėmis JAV Nagare |  Dehradun naujienos
Bhubaneswaras: neseniai Boudho rajone specialiųjų užduočių grupei (STF) konfiskavus dar vieną pangoliną, bendras agentūros atliktų tokių nykstančio gyvūno konfiskacijų skaičius per dvejus metus pasiekė 13.
Dėl to sulaikytas ir vienas asmuo. Be pangolino, STF darbuotojai iki šiol yra konfiskavę 30 kg svarstyklių, kurių vertė tarptautinėje rinkoje būtų apie 6 mln. Tai dar kartą išryškino plačiai paplitusią nykstančių rūšių kontrabandos reketą.
Kalbant apie pangoliną, dėl jo naudojimo dekoratyviniais ir medicininiais tikslais nykstančių rūšių kontrabanda ir prekyba jomis tapo organizuotu reketu. Jo tarptautinis ryšys pirmą kartą buvo aptiktas 2018 m. Tada STF kreipėsi į Interpolą dėl pagalbos atliekant tyrimą.
Miškų departamento laukinės gamtos skyrius netgi nustatė, kad per Rath Yatra Puri mieste buvo labai paklausios pangolino svarstyklės, nes festivalyje gausu tarptautinių lankytojų.
2018 m. laukinės gamtos sparnas sulaikė vieną prekiautoją Samsuddiną Khaną, kuriam buvo rasta 5 kg svarstyklių.
Generalinio inspektoriaus pavaduotojas (STF) Jai Narayan Pankaj sakė, kad vietinis pamišimas dėl medicininio pangolino yra labai atsakingas už siaučiantį gyvūnų kontrabandą.
„Tardydami prekeivius, brakonierius ar vežėjus, radome bendrą elementą, kad jie naudojo pangolino svarstykles krūvoms gydyti. Kalvotose vietovėse, kuriose aptinkamos nykstančios rūšys, taip pat gyvena genčių bendruomenės. Jie puikiai sugeba gaudyti gyvūną “, – sakė jis.
Laukinės gamtos pareigūnai teigė, kad pangolino medžioklė niekada nėra lengva užduotis.
„Pagauti ir nužudyti gali tik įgudę brakonieriai. Žvynai yra kaip šarvai ir jie (pangolinai) slepia veidą po jais, jei susiduria su kokia nors grėsme. Jų kūno mastai sudaro 25% kūno svorio “, – aiškino laukinės gamtos pareigūnas.
Iš pradžių laukinės gamtos sparnui apklausus Samsuddiną, o vėliau STF numušė dangtį nuo slaptos raketės, kilusios iš smulkių brakonierių ir vietinių prekybininkų.
„Ne tai, kad vietiniai kaimo gyventojai svarstykles laiko urmu. Samsuddino tipo tarpininkai perka svarstykles iš kelių šaltinių “, – sakė Anshu Pragyan Das, Hirakud laukinės gamtos skyriaus miškų skyriaus pareigūnas. 2018 m. ji tardė Samsuddiną.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.