PASIEIŠKITE LAUKE DIENA – 2023 m. sausio 20 d

PASIEIŠKITE LAUKE DIENA – 2023 m. sausio 20 d

Pasivaikščiojimo lauke dienos istorija

Nėra įrodymų, kaip ši šventė prasidėjo, bet manome, kad ji buvo sukurta siekiant priminti žmonėms, kad jie būtų aktyvūs. Tai ypač aktualu šiuolaikiniame pasaulyje, kurį skatina technologijos. Didžiąją dienos dalį praleidžiame sėdėdami prie monitoriaus. Vaikščiojimo idėja yra svarbi žmogaus evoliucijos dalis, nes mes atsiskyrėme nuo kitų gyvūnų vaikščiodami be rankų.

Romėnai sugalvojo mylios idėją eidami. Jų vertinimu, tūkstantis karinių žingsnių prilygo myliai. Bėgant amžiams ilgų nuotolių ėjimas tapo varžybine sporto šaka, nes žmonės mėgo demonstruoti savo išskirtinius pasiekimus. 19 amžiaus antroje pusėje tai tapo populiaria sporto šaka Amerikoje ir Europoje. Vokietija gali pasigirti seniausiu išlikusiu pėsčiųjų klubu „Black Forest Wanderverein“, kuris buvo įkurtas 1864 m. Pirmasis lenktyninis žygis JAV įvyko 1911 m. Niujorke. Dar prieš tai yra rekordas, kad lenktyniniai žygiai yra oficiali sporto šaka. Londono olimpinėse žaidynėse 1908 m.

Šiandien mums pažįstamos įvairios ėjimo formos, tokios kaip lenktyninis ėjimas, greitasis ėjimas, greitas ėjimas, jėgos ėjimas, maratonas ir pan. Vaikščiojimas netgi tapo garbinimo būdu. Pavyzdžiui, tūkstančiai žmonių 2015 m. žygiavo į Camino de Santiago, įkvėpti filmo „Kelias“, kuriame vaizduojamas amerikietis tėvas, einantis tuo pačiu maršrutu Prancūzijoje ir ieškant savo svetimo sūnaus kūno. Kas žinojo, kad vaikščiojimas gali turėti tokią šlovingą istoriją?

Jei turite kasdienį ritualą, pavyzdžiui, gerkite rytinę kavą, skaitykite knygą, klausykitės muzikos ar gurkšnokite vyną, pasivaikščiokite. Tokiu būdu jums nereikės rasti papildomos vietos pasivaikščiojimui įtemptame tvarkaraštyje. Pagalvok apie tai.

Leave a Comment

Your email address will not be published.