Pangolinų konservavimas

pangolins

ISLAMABADAS: Laukinės gamtos ekspertai paragino vyriausybę pradėti masinę visuomenės informavimo kampaniją, siekiant apsaugoti nykstančius pangolinus nuo brakonieriavimo ir žmonių išpuolių.

Taip pat žinomas kaip žvynuotasis skruzdėlynas, pangolinas yra daugiausiai prekiaujamas žinduolis pasaulyje. Margalla Hills nacionalinis parkas (MHNP), kuriame gyvena apie 38 žinduoliai, 27 ropliai ir daugiau nei 600 augalų rūšių, taip pat yra nykstančio žvynuoto skruzdėlyno buveinė. Tačiau jai gresia instruktavimas, medžioklė ir žmonių konfliktai, APP sakė Islamabado laukinės gamtos valdymo tarybos (IWMB) vadovas Sakhawat Ali.

Jis sakė, kad IWMB pareigūnai iš brakonierių konfiskavo apie šešis pangolinus ir paleido juos į lauką. IWMB oficialiai informavo, kad didesnė apsauga paskatino išsaugoti, o vėliau – išsaugojimą, kuris padėjo visiškai apsaugoti aplinką. Jis sakė, kad bet kokių laukinių rūšių perteklius reikalauja valdymo, o tai buvo ketvirtasis pirmiau minėtų žingsnių žingsnis.

Pakistano laukinės gamtos fondo (PWF) vicepirmininkas Safwanas Ahmedas sakė, kad yra aštuonios pangolinų rūšys, po keturias Azijoje ir Afrikoje, ir jų nerasta niekur kitur pasaulyje. Visoms pangolinų rūšims gresia pavojus. Jis pabrėžė, kad Kinijos pangolinas yra beveik išnykęs arba jam gresia pavojus.

Apstu mitų

2019 m. atliktas PWF tyrimas, deja, nerado nė vienos pangolinų rūšies savo buveinėse Karake ir DI Khane, kurios buvo kruopščiai ištirtos. Pasak jo, apklausos metu fondas susidūrė su daugybe mitų.

Khyber Pakhtunkhwa mieste sklando mitas, kad pangolinai valgo žmonių kūdikius. Pendžabe, kaip sako mitas, žmonės tai vadina grėsmingu ir tiki, kad kapuose susidaro urveliai.

Jis atkreipė dėmesį, kad pangolinai buvo aptikti tik Pendžabo Potoharo regione, nes centrinėje Pendžabo dalyje intensyvus auginimas visiškai išnaikino daugelio rūšių graužikus ir roplius.

Įdomu tai, kad vienas iš mitų teigia, kad ant karvės ar buivolo kaklo pakabinus pangolino žvynus, jis niekada nepraras vaisingumo ir neapsaugos veršelio nuo laukinių gyvūnų atakų.

Sinde jis buvo laikomas grėsmingu, o jo žvynai buvo naudojami juodajai magijai ir užkeikimui, siekiant pasotinti pavydinčią žmonių prigimtį, o Beludžistane nevaisingoms moterims buvo duodamos šlifuotos svarstyklės, kurios pagimdė vaikus, pridūrė jis.

Į klausimą jis pasakė, kad Islamabade dažnai du kartus per metus matydavo pangolinus, taip pat sulaukdavo F-7, F-8 ir G-9 sektorių savanorių telefono skambučių pranešti apie pangolinų buvimą. Jis pridūrė, kad jie daugiausia gyveno šiuose sektoriuose dėl nulių ir senos augmenijos, tinkamos jiems išgyventi.

“Nekaltas gyvūnas”

Jis taip pat sakė, kad dauguma žmonių nedrįso liesti pangolino dėl jo baisios išvaizdos, manydami, kad jis gali pakenkti jų gyvybei, o tai yra visiškai neteisinga. „Tai labai nekaltas gyvūnas. Mano penkerių metų dukra pasiima pangoliną ant kelių. Jis pastebėjo

Jis informavo, kad Indijos pangolino rūšis buvo aptikta visoje šalyje, išskyrus Gilgit-Baltistan (GB).

Safvanas paminėjo, kad pangolino žvynus žinduoliai naudojo savo gynybai, todėl žvynuoti skruzdėlynai valgo termitus ir skruzdėles.

Per pastaruosius du dešimtmečius jis sakė, kad pangolinai buvo per daug medžiojami visame pasaulyje dėl tradicinės kinų medicinos. Teigiama, kad Pangolino sriubą Kinijos elitas vartojo kaip vaistą nuo daugelio ligų, tačiau tai nebuvo moksliškai įrodyta.

Jis pasakojo, kad iš pradžių čigonai brakonieriavo ir už 20 000 rupijų parduodavo kontrabandininkams, kurie pardavinėjo už daug didesnę kainą.

Jis apgailestavo, kad regioninėms institucijoms, įsteigtoms siekiant sustabdyti pangolinų treniravimą, daugiausia Pietų Azijoje, nepavyko pasiekti savo tikslo.

Komentuodamas ekologinį pangolinų vaidmenį aplinkoje, jis sakė, kad Potoharo miškuose vyrauja akacijos arba phulai medžiai, kurie sirgo dėl termitų buvimo ir pangolinų nebuvimo.

Todėl galima būtų sukurti veisimo centrus kas 10 kvadratinių kilometrų arba pastatyti dvi poras pangolinų kas 100 kvadratinių kilometrų. Be to, turėtų būti veisimo ir reabilitacijos centras, kuris apsaugotų ir padidintų jo skaičių, pridūrė jis.

Be to, jis sakė, kad norint apsaugoti šią svarbią nykstančią žvynuotų skruzdėlynų rūšį, reikėtų didinti visuomenės informuotumą apie nekenksmingą pangolinų prigimtį.

Leave a Comment

Your email address will not be published.