Pangolins – Portugalijos naujienos

Pangolins – Portugalijos naujienos

Daugelis apie pangolinus žino tik tuo atveju, kai kinai renkasi savo svarstykles tradiciniams vaistams arba, tiesą sakant, mėsai – tai skanėstas itin turtingiems Kinijoje ir Vietname. Taip pat gandai, kad šis nekenksmingas padaras buvo atsakingas už Covid pandemiją, kuri, mano galva, mažai tikėtina. Tačiau aš perskaičiau, kad pangolinai gali būti viruso kelionės iš gyvūnų į žmonių pandemiją šaltinis, ir nors tai neįrodytas kelias, aišku, kad pakartotinis artimas kontaktas su laukiniais gyvūnais, nesvarbu, ar legalus, ar neteisėtas, yra rizikos veiksnys. dėl gyvūnų ligų, peršokančių į žmones.

Pangolino žvynai, kaip ir raganosio ragas – dar vienas nelegaliai brakonieriaujamas daiktas – neturi jokios įrodytos gydomosios vertės, tačiau tradicinėje kinų medicinoje jos buvo naudojamos tikriausiai šimtmečius, siekiant padėti nuo žindymo problemų iki artrito. Žvynai paprastai išdžiovinami ir sumalami į miltelius, kuriuos galima paversti tabletėmis. Manoma, kad pangolinas yra labiausiai pasaulyje parduodamas ne žmogus žinduolis, kurio kiekvienais metais brakonieriaujama dešimtys tūkstančių pangolinų. Netgi jų oda naudojama auliniams batams, diržams ir rankinėms, dažniausiai randama JAV ir Meksikoje. Prekybą šiais gyvūnais paaštrino mažai tikėtinas kaltininkas – internetas.

Nusikaltėliai gali patekti į pasaulio rinką braukdami pirštu ir žino, kur ieškoti.

Dėl nelegalaus brakonieriavimo Kinijoje 2019 m. vien dėl jų žvynų buvo parduota apie 195 000 pangolinų. Buvo pranešta, kad 2020 m. birželio mėn. Kinija padidino vietinio Kinijos pangolino apsaugą iki aukščiausio lygio, o tai panaikintų svarbią spragą šios rūšies vartojimui Kinijoje. Be to, vyriausybė, matyt, nebeleis naudoti pangolino svarstyklių tradicinėje medicinoje. Hmm.

Šis vargšas drovus padaras dabar turi bėdų. Yra aštuonios rūšys, keturios iš jų Azijoje ir IUCN (Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga) įtrauktos į „kritiškai nykstančių“, o likusios keturios Afrikoje yra įtrauktos į „pažeidžiamų“ sąrašą, o visų rūšių populiacija mažėja. dėl brakonieriavimo. Kai Azijos pangolinus tapo sunkiau kontrabanda, nelegalūs prekeiviai ėmė nusitaikyti į afrikietiškus, o dabar visoms rūšims gresia pavojus.

Pažvelkime į šias keistas būtybes. Dėl skruzdžių ir termitų apetito žinomi kaip „miško sargai“, jų dydis svyruoja nuo didelės naminės katės iki daugiau nei keturių pėdų ilgio.

Be dantų, jie didžiąja dalimi padengti žvynais, pagamintais iš keratino – kaip ir mūsų nagai ir plaukai bei gyvūnų ragai. Dauguma gyvena ant žemės, bet kai kurie gali laipioti medžiais. Vieniši gyvūnai, turintys silpną regėjimą, susirenkantys tik poruotis, daugiausia aktyvūs naktį, skruzdėles ir termitus, todėl jų pravardė „žvynuotasis skruzdėlynas“. Ilgu snukučiu ir dar ilgesniu liežuviu, įnirtingomis žnyplėmis termitų ir skruzdžių lizdams iškasti, jie kasdami sugeba užsikimšti nosį ir ausis, kad skruzdėlės nepatektų! Jų gynybos mechanizmas panašus į šarvuočius – jie susisuka į kamuoliuką, taip pat gali raižyti uodegomis, kurios taip pat yra padengtos aštriais žvynais, ir gali išskirti smirdantį skystį iš liaukos, esančios uodegos pagrinde, kad atgrasytų plėšrūnus. . Žodis „pangolinas“ kilęs iš „penggulung“, malajų kalbos žodžio, reiškiančio volelį – veiksmą, kurį pangolinas imasi gindamasis.

Nedaug žinoma apie jų gamtos istoriją ir elgesį, o kadangi jie yra vieniši ir slapti, matyt, net nežinoma, kiek pangolinų liko gamtoje. Mokslininkai ir gamtosaugininkai bando įvertinti populiacijų dydžius ir kur jie vis dar liko. Labai sunku juos išlaikyti nelaisvėje ir dauguma jų miršta per trumpą laiką po sugavimo, nors kai kurie, kaip pranešama, išgyveno iki 20 metų, tačiau nėra pakankamai infrastruktūros, kad būtų galima prižiūrėti visus rastus sužeistus. Todėl išsaugojimo pastangos turi būti sutelktos į būtinybę išlaikyti šiuos padarus gamtoje, tačiau kol laukinės gamtosaugos institucijos neras būdų, kaip sustabdyti neteisėtą brakonieriavimą, tai bus dar vienas gyvūnas, pasmerktas eiti tuo pačiu keliu kaip dodo.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.