Pangolinai kenčia nuo PTSD po to, kai buvo išgelbėti nuo nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais siaubo

Pangolin

Pangolinai, labiausiai prekiaujami gyvūnai pasaulyje, kenčia potrauminio streso sutrikimo (PTSD) po to, kai yra išgelbėti nuo nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais siaubų.

„Būklė, iš kurios jie kilę, kartais yra tikrai pažeidžiama“, – sakė Nicci Wright iš Humane Society International Africa. Newsweek. „Jie yra išsekę, visiškai išsausėję, kartais būna tokie silpni, kad net negali susivynioti.

Wrightas, laukinės gamtos reabilitacijos specialistas, siekia surinkti žvalgybos informaciją apie prekeivius pangolinais, kad juos būtų galima išgelbėti. Ji taip pat dirba Johanesburgo laukinės gamtos veterinarijos ligoninėje Pietų Afrikoje, kur pangolinai atvyksta gydytis po išbandymų.

Wrightas sakė, kad pangolinai gali psichologiškai nukentėti dėl prekybos žmonėmis, nes sąlygos, kuriomis jie laikomi, yra „siaubingos“.

Pangolinai yra kilę iš Azijos ir Afrikos ir yra lengvai atpažįstami iš pilnų žvynų šarvų. Palietus ar išgąsdintus, pangolinai susisuka į rutulį, kad apsisaugotų, o aštriais žvynais ant uodegos užmuša plėšrūnus.

Pasaulinė Pangolino diena minima trečiąjį kiekvieno vasario penktadienį, siekiant didinti informuotumą apie rūšis ir didžiules grėsmes, su kuriomis ji susiduria iš žmonijos.

Jie brakonieriuojami ir medžiojami dėl jų žvynų, skirtų naudoti tradicinėje kinų medicinoje, nepaisant to, kad nėra mokslinių įrodymų apie jų gydomąją vertę. Pangolino mėsa ir „vaisiaus sriuba“ kai kuriose kultūrose taip pat yra statuso simbolis. Sriuba gaminama iš jauno pangolino, o kai kuriuose Azijos restoranuose patiekiama kaip brangiausias patiekalas kaip delikatesas.

Nicci Wright stengiasi atkurti pangolinus.
Garethas Thomasas / Afrikos Pangolino darbo grupė

Paklausa pirmiausia kyla iš Azijos ir auga Afrikoje.

Jie taip smarkiai brakonieriaujami, kad beveik neįmanoma suskaičiuoti populiacijos likučių – gamtoje jie retai matomi. Kasmet brakonieriaujama iki 200 000 pangolinų. 2020 metais buvo sulaikyti 466 siuntos.

Pangolinai žudomi žiauriais metodais. Jis kelis kartus mušamas, kol vos gali pajudėti. Kol kraujuoja, jis metamas į verdantį vandenį.

Wright sakė, kad renkant žvalgybos informaciją apie prekybos žmonėmis operacijas, ji matė filmuotą medžiagą apie sugautus pangolinus, kol jie buvo išgelbėti. Tam tikromis aplinkybėmis brakonieriai, norėdami apsisaugoti, uždarė pangoliną, susisukę į rutulį. Pangolinai taip pat buvo pritvirtinti prie transporto priemonės vairo ir keletą dienų yra padengti alyva ir dyzelinu.

Wrightas sakė, kad pangolinai kažkada buvo rasti plastikiniuose kibiruose, kur jie savaitę gyveno šlapime ir išmatose. Ji sakė, kad „niokojama“ matyti, kaip šie „neįtikėtini gyvūnai“ laikomi taip.

Pangolinas
Pangolinai paleidžiami į laisvę po to, kai jie yra išgelbėti.
Tikki Hywood Trust

„Pangolinas pažiūrės tau į akis, būsi užkerėtas… jie atrodo kaip mitinės būtybės, kaip maži drakonai“, – sakė ji. „Kad neskambėtų per daug dramatiškai, bet jei laikote pangoliną, tai gali būti pats paskutinis, tiesiog nežinote.

Po to, kai pangolinai buvo gydomi, Wright sakė, kad nepaprastai svarbu, kad jie turėtų vietos maitintis ir maitintis laukinėje aplinkoje, kad galėtų valdyti stresą.

“[In the rehabilitation process] Jie vaikšto, jiems leidžiama ieškoti maisto ir maitintis vietovėje, kurioje yra daug skruzdėlių ir termitų“, – sakė ji. nes jie turi skirtingą PTSD lygį. Kai jie elgiasi įprastai, jie greičiau pasveiksta.

Po reabilitacijos pangolinai atvežami į paleidimo vietas Zululande, kur paleidžiami į laisvę. Tada Humane Society reguliariai stebi išleistus pangolinus iki dvejų metų, kad įsitikintų, ar jie išgyvens.

Pranešime spaudai Wright teigė, kad, kad ir kokia slegianti situacija būtų, svarbu sutelkti dėmesį į svarbiausius dalykus. Tai apima visas sėkmingas reabilitacijos pastangas, taip pat „pasiskirtas teisėsaugos pareigūnų komandas, kurios rizikuoja savo gyvybėmis perimdamos laivus.

„Visi šie žmonės vėl ir vėl susirenka, kad padėtų išgelbėti šiuos nuostabius gyvūnus“, – sakė ji.

Leave a Comment

Your email address will not be published.