Nykstantys pangolinai klesti Margalla kalvose – Pakistane

Nykstantys pangolinai klesti Margalla kalvose – Pakistane

ISLAMABADAS: Margalla Hills nacionaliniame parke (MHNP) klesti nykstančios pangolinų rūšys. Tai žvynuotasis skruzdėlynas, naudingas miško medžiams apsaugoti nuo termitų, bet taip pat labiausiai pasaulyje parduodamas žinduolis.

MHNP gyvena apie 38 žinduoliai, 27 ropliai ir daugiau nei 600 augalų rūšių. Be abejo, tai nykstančio žvynuoto skruzdėlyno buveinė, kuriai gresia brakonieriavimas, medžioklė ir žmonių konfliktai, šiai naujienų agentūrai sakė Islamabado laukinės gamtos valdymo valdybos (IWMB) operacijų vadovas Sakhawat Ali.

Jis sakė, kad IWMB pareigūnai iš brakonierių konfiskavo apie šešis pangolinus ir paleido juos į laisvę.

Pareigūnas teigė, kad rūšių apsauga veda į išsaugojimą, o vėliau į išsaugojimą, kuris padeda visiškai apsaugoti aplinką. Jis sakė, kad bet kokių laukinių rūšių perteklius turi būti valdomas, o tai yra ketvirtas žingsnis iš minėtųjų.

Pakistano laukinės gamtos fondo (PWF) vicepirmininkas Safwanas Ahmedas pridūrė, kad Azijoje ir Afrikoje yra aštuonios pangolinų rūšys, po keturias, ir jos nebuvo aptiktos niekur kitur pasaulyje. Visoms pangolinų rūšims gresia pavojus.

Kinijos pangolinas yra beveik išnykęs arba jam labai gresia pavojus. Jis sakė, kad Indijos pangolino rūšis buvo aptikta visoje šalyje, išskyrus Gilgit-Baltistan. Pangolino žvynus žinduoliai naudoja savo gynybai, todėl jis vadinamas žvynuotu skruzdėlynu termitais.

Pasak jo, per pastaruosius du dešimtmečius pangolinai buvo per daug medžiojami visame pasaulyje medicininiais tikslais. Teigiama, kad Pangolino sriubą Kinijos elitas vartojo kaip vaistą nuo daugelio ligų, tačiau tai nebuvo moksliškai įrodyta.

Iš pradžių čigonai brakonieriavo ir parduodavo už 20 000 rupijų kontrabandininkams, kurie tarptautiniu mastu pardavinėjo už 400 000 rupijų, o dabar išaugo iki 2 mln. Jis apgailestavo, kad regioninės institucijos, įsteigtos siekiant sustabdyti pangolinų brakonieriavimą, nepasiekė savo tikslo.

2019 m. atliktas tyrimas nerado pangolinų rūšių savo buveinėse Karake ir DI Khane. Pasak jo, apklausos metu su pangolinais siejama daug mitų.

Pendžabe žmonės tai vadina grėsmingu ir tiki, kad kapuose susidaro urveliai. Jis sakė, kad pangolinai buvo aptikti tik Pendžabo Potoharo regione, nes intensyviai auginant centrinėje Pendžabo dalyje graužikai ir visų rūšių ropliai visiškai išnyko.

Įdomu tai, kad Azado Kašmyro mitas sako, kad ant karvės ar buivolo kaklo pakabinus pangolino žvynus, ji niekada nepraras savo vaisingumo ir jos veršelis būtų apsaugotas nuo laukinių gyvūnų atakų. Sinde jis laikomas grėsmingu, o jo žvynai naudojami juodajai magijai, o Beludžistane nevaisingoms moterims buvo duodami žemės žvynai, kad galėtų pagimdyti vaikus, pridūrė jis.

Į klausimą jis pasakė, kad Islamabade du kartus per metus matė pangolinus, taip pat sulaukė F-7, F-8 ir G-9 savanorių telefonų skambučių pranešti apie pangolinų buvimą.

Jis sakė, kad jie daugiausia gyvena šiuose sektoriuose dėl nulių ir senos augmenijos, tinkamos jiems išgyventi. Jis sakė, kad 99 procentai žmonių nedrįsta liesti pangolino dėl jo baisios išvaizdos, manydami, kad jis gali jiems pakenkti, o tai yra visiškai neteisinga, nes tai labai nekaltas gyvūnas.

Komentuodamas ekologinį pangolinų vaidmenį, jis sakė, kad Potoharo miškuose daugiausia auga akacijos arba phulai medžiai, kurie sirgo dėl termitų buvimo ir pangolinų nebuvimo.

Priemonė yra sukurti veisimo centrus kas 10 kvadratinių kilometrų arba pastatyti dvi poras sėmenų kas 100 kvadratinių kilometrų. Taip pat turėtų būti veisimo ir reabilitacijos centras, kuris apsaugotų ir padidintų jo skaičių.

Paskelbta Aušroje, 2022 m. sausio 29 d

Leave a Comment

Your email address will not be published.