Nykstantį Pangoliną įkaitu paėmė ginkluoti sukilėliai

Nykstantį Pangoliną įkaitu paėmė ginkluoti sukilėliai
Iš arti vaizdas į laukinį nykstantį Pangoliną.

Iš arti vaizdas į laukinį nykstantį Pangoliną. Nuotrauka: Paula French per „Getty Images“.

Retą pangoliną įkaitu paėmė Kongo sukilėlių grupė, atverdama galimą naują brakonieriavimo frontą.

Kongo Demokratinės Respublikos rytiniame Virungos nacionaliniame parke įsikūrę pagrobėjai regiono gamtosaugininkams siuntė gyvybės nuotraukas ir reikalavo išpirkos už pangolino paleidimą.

Šis incidentas yra naujausias pagrobimų serijoje rytinėje KDR, kur dešimtys sukilėlių grupuočių kovoja dešimtmečius trunkančiame konflikte, tačiau tai pirmasis incidentas, susijęs su gyvūnu.

Lapkričio mėnesį Pietų Kivu provincijoje KDR pietryčiuose sukilėlių grupuotės pagrobė penkis Kinijos piliečius dėl nuolatinės įtampos tarp vietos gyventojų ir kinams priklausančių kasybos įmonių. Vos po kelių savaičių regione panašiai buvo pagrobti du Raudonojo kryžiaus darbuotojai.

2020 m. „Human Rights Watch“ ataskaitoje nustatyta, kad sukilėlių grupės „nuo 2017 m. balandžio mėn. iki 2020 m. kovo mėn. pagrobė mažiausiai 170 žmonių prie Virungos nacionalinio parko Kongo Demokratinėje Respublikoje“.

„Per pastaruosius trejus metus nusikaltėlių gaujos reikalavo žalingų išpirkų iš šeimų ir žiauriai išprievartavo daugybę moterų ir mergaičių Virungos nacionaliniame parke“, – sakė Thomas Fessy, HRW vyresnysis tyrėjas. „Kongo vyriausybei reikia nutraukti šių grupuočių teroro viešpatavimą ir suteikti išgyvenusiems žmonėms, kurie patiria traumų ir stigmų, priežiūrą po išžaginimo ir visą jiems reikalingą pagalbą.

Pangolino pagrobimas buvo pirmas kartas, kai sukilėliai išplėtė savo veiklą įtraukdami laukinės gamtos grobimą.

Nepaisant ilgalaikio Kinijos pažado apriboti pangolino svarstyklių naudojimą tradicinėje medicinoje, nelegali prekyba tęsėsi. Dėl to pangolinai, kurių mėsa taip pat yra delikatesas, yra labiausiai pasaulyje parduodami ne žmonės žinduoliai.

Gamtosaugininkai nerimauja, kad jei jie sumokės sukilėliams, ateityje tokių grobimų tik daugės.

„Tai kažkas naujo ir kelia nerimą“, – „The Times“ sakė Adamsas Cassinga, laukinės gamtos labdaros organizacijos „Conserv Congo“ įkūrėjas.

„Jie matė, kiek pinigų išleidžiama gamtosaugos problemoms spręsti ir kad retus gyvūnus vertina tarptautinė bendruomenė, ir jie sakytų net labiau nei toje pačioje vietovėje gyvenančios neturtingos bendruomenės.

Leave a Comment

Your email address will not be published.