NUPENG grasina streikuoti dėl FG nesugebėjimo sutvarkyti 21 greitkelio

NUPENG grasina streikuoti dėl FG nesugebėjimo sutvarkyti 21 greitkelio

Siekdama įvykdyti Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) kvotą, Nigerija padidino savo žalios naftos gavybą daugiau nei 200 000 barelių per dieną (b/d).
Duomenys, gauti iš OPEC vasario mėnesio mėnesinės naftos rinkos ataskaitos (MOMR), parodė, kad šalies gavyba, kuri praėjusį gruodį sumažėjo iki maždaug 1,1 mln. b/d, sausio mėnesį išaugo iki 1,3 mln.
Per visus praėjusius metus Nigerijos našumas svyravo nuo 1,1 mb/d iki 1,2 mb/d.
Remiantis Nigerian National Petroleum Company, NNPC, Limited, statistika, nuo rugpjūčio iki spalio šalis uždarė aštuonis naftos terminalus.
Paveikti aštuoni terminalai yra „Forcados“, „Bonny“, „Odudu“, „Brass“, „Yoho“, „Urha“, „Ajapa“ ir „Aje“.
Dėl to vien spalio mėnesį atidėta / prarasta gavyba sudarė 4 824 946 barelius naftos, o tai yra mažiausias skaičius per tris mėnesius.
Ataskaitoje teigiama, kad uždarymus ir nuostolius lėmė dujotiekio vandalizmas, vagystės, bendruomenės kišimasis, naftos įrenginių sabotavimas ir kt.
Nuostoliai ir atidėjimas rugpjūčio, rugsėjo ir spalio mėnesiais buvo įvertinti 6 680 620 barelių; 6 362 700 barelių; ir atitinkamai 4 824 946 bareliai.
Taip pat pastebėta, kad rugpjūtį nukentėjo aštuoni žalios naftos terminalai, kadangi tuo laikotarpiu gamyklose buvo apribota gamyba.
Aptariamą mėnesį paveikti terminalai yra „Forcados“, „Sea Eagle“, „Brass“, „Yoho“, „Qua Iboe“, „Escravos“, „Ajapa“ ir „Otakikpo“.
Pavyzdžiui, paaiškindamas kai kuriuos incidentus, dėl kurių buvo apribota gamyba viename iš terminalų, NNPC sakė: „„Energia“ (naftos įmonės) įpurškimas į Brass liniją (buvo) sustabdytas dėl dujotiekio pažeidimo.
„Stulpo įpurškimas į žalvarį buvo sustabdytas dėl trečiųjų šalių kišimosi į NAOC (Nigerian Agip Oil Company) Akiri dujotiekį.
Rugsėjo mėnesį 18 incidentų pateisino 6 362 700 barelių žalios naftos atidėjimą po užregistruotų gavybos sustabdymų.
Iš viso rugsėjį nukentėjo devyni terminalai, įskaitant „Forcados“, „Sea Eagle“, „Brass“, „Yoho“, „Qua Iboe“, „Escravos“, „Urha“, „Ajapa“ ir „Otakikpo“.
Dėl kai kurių incidentų, dėl kurių rugsėjį buvo prarasta žalios naftos, NNPC nurodė, kad Forcados terminalo „gamyba (buvo) apribota dėl dujotiekio nutraukimo“.
Taip pat pažymėjo, kad „energijos įpurškimas į žalvario liniją (buvo) sustabdytas nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. iki 30 d. dėl dujotiekio pažeidimo“.
Tačiau NNPC ataskaitų išvados apie įvykius, paveikusius gavybą 2021 m. spalį, parodė, kad incidentų, dėl kurių buvo sustabdyta žalios naftos gavyba, per mėnesį sumažėjo iki 11.

Leave a Comment

Your email address will not be published.