Nuotraukose: Vietnamo pangolinų gyvenimas vis dar nesaugus Galerija

Nuotraukose: Vietnamo pangolinų gyvenimas vis dar nesaugus  Galerija

Vyriausiasis prižiūrėtojas Tranas Van Truongas švelniai paima susiraukusį pangoliną į rankas, paguosdamas drovusį padarą, kuris prieš kelis mėnesius buvo išgelbėtas nuo prekeivių žmonėmis Vietname.

Pasaulyje daugiausiai prekiaujamų žinduolių gyvenimas tebėra nesaugus, nepaisant šalies atnaujinto pažado sutramdyti nelegalią prekybą laukiniais gyvūnais, kurią daugelis kaltina dėl koronaviruso pandemijos.

Vietname daugėja areštų, baudžiamųjų persekiojimų ir laukinių gyvūnų konfiskavimo, tačiau gamtosaugininkai perspėja, kad korupcija ir netvarkinga teisėsauga reiškia, kad prekybos žmonėmis rykštė tęsiasi.

Truongas dirba centre šiauriniame Cuc Phuong nacionaliniame parke, kuriam vadovauja „Save Vietnam’s Wildlife“ – grupė, kuri per pastaruosius šešerius metus išgelbėjo apie 2000 vadinamųjų „žvynuotųjų skruzdėlynų“.

27-erių vyras prisimena dieną, kai prie juos vežusio sunkvežimio aptiko daugiau nei 100 surištų maišuose, kuriuos policija numetė ant žemės.

„Dauguma jų mirė dėl išsekimo“, – sakė jis. „Jie lengvai patiria stresą“.

Vietnamas yra nelegalių laukinių gyvūnų Azijoje vartojimo ir transporto mazgas.

Manoma, kad tradicinėje kinų ir vietnamiečių medicinoje pangolino žvynai gydo nuo impotencijos iki menstruacijų skausmų ir net vėžio, o jo minkštimas taip pat laikomas delikatesu.

Tačiau anksčiau šiais metais Kinija pašalino pangolino dalis iš savo oficialaus tradicinių vaistų sąrašo, o Vietname taip pat yra vilčių teikiančių ženklų.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.