Nigerijos muitinė sulaiko pangolino svarstykles, kurių vertė – 1,7 mlrd

Nigerijos muitinė sulaiko pangolino svarstykles, kurių vertė – 1,7 mlrd

The Nigerijos muitinės tarnyba (NCS) sulaikė 15 maišų pangolininių svarstyklių, sveriančių 1 014,5 kg, kurių vertė viršija N1,7 mlrd.

Nacionalinis viešųjų ryšių pareigūnas, NSC, DC Josephas Attahas, pirmadienį tai atskleidė žurnalistams. Jis sakė, kad su šiais daiktais buvo sulaikyti du įtariamieji.

„Šis nusikaltimas iš esmės nebuvo Nigerijos dalykas, deja, kai kurie užsieniečiai, aktyviai pritariantys keletui nigeriečių, yra linkę naudoti mūsų brangią šalį kaip nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais tranzito keliu“, – sakė jis.

Jis sakė, kad svarstyklėms bus atliktas DNR tyrimas, siekiant sužinoti, iš kurios šalies svarstyklės kilo.

Jis taip pat sakė, kad tie, kurie pirko šiuos daiktus, buvo ne nigeriečiai, o iš Azijos šalių ir gerai išsivysčiusių šalių, teigdamas, kad dalyvaujantys nigeriečiai buvo suvilioti pinigais, kad jie būtų sandėlyje, kuriame būtų galima laikyti dalis.

„Šiandien esame čia, kad pademonstruotume NCS vykdomo susidorojimo su neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais sėkmės istoriją.

„Prisimenate, kad prieš du mėnesius NCS, veikdama pagal mūsų tarptautinių partnerių pateiktą patikimą žvalgybos informaciją, paskelbė apie daugiau nei 22 milijardų rupijų vertės laukinių gyvūnų konfiskavimą, o suimtieji įtariamieji šiuo metu yra patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Atlikdami tolesnį tyrimą, siekdami suimti kitus gaujos narius, gavome dar vieną patikimą žvalgybos informaciją iš to paties tarptautinio partnerio – Laukinės gamtos teisingumo komisijos – ir greitai panaudojome savo žvalgybos darbuotojus su Strike Force kaip SWAT komanda.

„Dėl to buvo sulaikytas vienas Mercedes Benz autobusas, kurio valstybinis numeris BGT 256 LG, palei Kudirat Abiola Way Oregun, Ikeja, Lagosą“, – sakė jis.

CGC nurodė, kad apžiūros metu autobuse buvo rasta: pangolino svarstyklės; 60 kg, 35 kg, 54 kg, 64 kg, 66 kg, 58 kg, 50 kg, 73 kg, 61 kg, 64 kg, 92 kg, 89 kg, 60 kg, 92,5 kg, iš viso 1 009,5 kg ir vienas Pangolin Claw maišas su 5 kg PV, iš viso 45 kg. N1. 7 mlrd.

Jis įvardijo du įtariamuosius, jau suimtus dėl konfiskavimo: Salifą Sanwidi ir Sunday Ebenyi, ir pridūrė, kad jiems bus pateikti kaltinimai teismui atsakyti už savo nusikaltimus.

„Kad nekiltų abejonių, nelegali prekyba laukiniais gyvūnais prieštarauja CEMA Cap 45 LFN 2004 63“ e ” ir „g“ skirsniams.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nigerijos muitinė vėl sulaiko didžiulį pangolino svarstyklių kiekį

„Nigerija yra pasirašiusi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją. Būdami atsakingas pasaulinės bendruomenės narys, negalime leisti, kad mūsų tauta būtų naudojama kaip nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais vamzdis.

„Mes ir toliau esame įsipareigoję kas ketvirtį rengti susitikimą su JAV, JK ir Vokietijos ambasadomis ir sveikiname kitas tarptautines organizacijas, kurios prisijungia prie kovos“, – sakė jis.

Jis pagyrė Laukinės gamtos teisingumo komisiją už nuolatinį įsipareigojimą laikytis kurso, teikdamas patikimą ir veiksmingą žvalgybos informaciją, įskaitant technines priemones.

„NCS vertina šią darbo sinergiją ir tikisi daugiau“, – sakė jis.

(NAN)

Palaikykite PREMIUM TIMES sąžiningą ir patikimą žurnalistiką

Gera žurnalistika kainuoja daug pinigų. Tačiau tik gera žurnalistika gali užtikrinti geros visuomenės, atskaitingos demokratijos ir skaidrios valdžios galimybę.

Norėdami ir toliau nemokamai naudotis geriausia šalies tiriamąja žurnalistika, prašome šiek tiek paremti šią kilnią pastangą.

Prisidėdami prie PREMIUM TIMES, padedate palaikyti svarbią žurnalistiką ir užtikrinate, kad ji išliktų nemokama ir prieinama visiems.

Paaukoti


TEKSTO SKELBIMAS: Reklamuotis čia . Skambinkite Viliui +2347088095401 …

Leave a Comment

Your email address will not be published.