Nigerija tampa neteisėtos prekybos pangolinu centru

Nigerija tampa neteisėtos prekybos pangolinu centru

Mėsininkas prie įėjimo į didžiausią žuvies turgų Lagoso valstijoje pagriebė maišą už stalo, prikrauto kruvinomis skerdienomis – vario spalvos duikeriais, pilkai juodomis cukranendrių žiurkėmis, penkių pėdų krokodilo išpūtusiomis akimis. greipfruto dydžio rutuliukas.

„Pangolinas. . . jie moka gerus pinigus “, – sakė jis apie Nigerijos pardavėjus ir Azijos pirkėjus, siūlančius 30 USD už vienetą – daugiau nei trečdalį vietinio minimalaus mėnesinio atlyginimo – už kritiškai nykstantį gyvūną, kurio žvynai vertinami kai kuriuose tradiciniuose vaistuose.

Mėsininkas, kuris nenorėjo būti įvardytas, yra nedidelis pasaulinės prekybos pangolinais žaidėjas, kurio vertė kasmet siekia šimtus milijonų dolerių. Ekspertai perspėja, kad nelegali pramonė vis labiau sutelkta į Nigeriją, kuri pastaraisiais metais išaugo ir tapo svarbiausiu laukinių gyvūnų kontrabandos centru Afrikoje.

„Dėl korupcijos lygio, dėl to, kad mūsų sienos tokios porėtos, dėl mūsų teisėsaugos nepakankamai stiprios ir dėl to, kad esame giliai skurde ir žmonės nori kažko, kas padėtų ant stalo, Nigerija tapo šiuo tranzito centru, “ – sakė šalies Ibadano universiteto Pangolino gamtosaugos gildijos vadovas prof. Olajumoke Morenikeji.

Daugybė didelio atgarsio sulaukusių konfiskavimo atvejų šiais metais aiškiai parodė pagrindinį Nigerijos vaidmenį prekyboje. Liepos mėnesį valdžios institucijos konfiskavo 7 tonas pangolininių svarstyklių ir daugiau nei 46 kg dramblio kaulo, kurio vertė 54 mln. USD, iš namo Lagose. Rugsėjo mėnesį valdžia mieste konfiskavo dar toną svarstyklių.

Laukinės gamtos teisingumo komisija, kurios žvalgybos darbas paskatino reidus, teigė, kad šie gabenimai buvo susiję su pasauliniu tinklu, veikiančiu Nigerijoje ir Centrinėje Afrikoje, kuris yra atsakingas už daugiau nei pusę visų pangolino ir dramblio kaulo konfiskavimo atvejų visame pasaulyje.

Pangolinas, mažas švelnus padaras, panašus į šarvuotą skruzdėlyną, grupuočių, kovojančių su kontrabanda, vertinimu, yra labiausiai nelegaliai prekiaujamas žinduolis pasaulyje, viršijantis Afrikos raganosius ir dramblius, tigrus ir abalus.

Po maždaug pusę dešimtmečio Rytų ir Pietų Afrikoje įvykdytų susidorojimų ir sustiprinto vykdymo užtikrinimo, nusikaltėlių sindikatai, gabenantys didžiulius kiekius pangolino svarstyklių į Kiniją, kreipėsi į Nigeriją.

„Nėra jokių realių tyrimų pajėgumų, kurie būtų nukreipti į tai“, – sakė Julianas Rademeyeris iš Pasaulinės iniciatyvos prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą.

Nors prekyba pangolinais yra neteisėta pagal Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją, kurią pasirašė 183 šalys, įskaitant Nigeriją ir Kiniją, Pasaulio laukinės gamtos fondas apskaičiavo, kad vien 2019 m. JK įsikūrusi eismo organizacija „Wildlife Trade Monitoring Network“ apskaičiavo, kad kiekvienais metais nelegaliai parduodama apie 20 mln. tonų pangolinų ir jų dalių.

Visos aštuonios pangolino rūšys, aptinkamos Afrikoje ir Azijoje, yra saugomos, o dvi įtrauktos į kritiškai nykstančias. Dėl palyginti didelių kainų jie yra beveik nenugalimas medžiotojų taikinys šalyse, kuriose mažai galimybių įsidarbinti.

„Mums reikia suteikti šiems žmonėms kokį nors alternatyvų pragyvenimo šaltinį, kad jie galėtų išmaitinti savo šeimas, kad jiems būtų gerai nežudydami nykstančių rūšių“, – sakė Morenikeji. „Afrikos vyriausybės turės ką nors padaryti dėl mūsų čia esančio skurdo“.

Po Covid-19 protrūkio Kinijos valdžios institucijos praėjusiais metais perkėlė savo pangoliną į aukščiausią apsaugos lygį ir uždraudė jų naudojimą tradicinėje medicinoje.

Toks sprendimas priimtas intensyviai tikrinant šalies vadinamąsias šlapiąsias rinkas, kuriose gyvi gyvūnai skerdžiami parduoti ir kurie, kaip įtariama, vaidina vaidmenį inkubuojant virusą prieš jam perduodant žmonėms.

Tačiau nors Kinija sugriežtino kovos su prekyba žmonėmis vykdymą, laukinės gamtos gynėjai teigia, kad spragų tebėra ir paklausa yra tvirta. 2017 m. ataskaitoje, kurią remia Kinijos vyriausybė, nustatyta, kad vietinėje prekyboje laukiniais gyvūnais dirbo 1 mln. žmonių ir jos vertė viršija 74 mlrd.

„Traffic“ teigimu, Azijos pangolinams „pakeliui į išnykimą“, prekyba persikėlė į Afriką. Nors kai kurie gyvūnai sugaunami Nigerijoje, didžioji dalis prekybos kyla iš brakonierių iš kaimyninių Kamerūno, Kongo Demokratinės Respublikos ir kitų šalių.

Svarstyklės ir dramblio kaulas supakuojami į gabenimo konteinerius, kurie paprastai žymimi kaip mediena ar kitas eksportas, ir siunčiami į Azijos šalis, įskaitant Vietnamą, kur didmenininkai jas parduoda Kinijos pirkėjams. Nigerijos medžiotojas vieną pangoliną gali parduoti mėsininkui už 4000 nairų (10 USD), o svarstyklių kilogramas Kinijoje kainuoja daugiau nei 1000 USD.

Prekybos paslaptys

FT atnaujino Komercinių paslapčių naujienas – kasdienę informaciją, kurią būtina perskaityti apie besikeičiančią tarptautinės prekybos ir globalizacijos veidą.

Prisiregistruokite čia, kad suprastumėte, kurios šalys, įmonės ir technologijos formuoja naują pasaulinę ekonomiką.

Pareigūnas, susijęs su neseniai įvykdytais konfiskavimu Nigerijoje, skundėsi, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios buvo sunku priversti Nigerijos muitinės tarnybą imtis veiksmų pagal kontrabandos patarimus, buvo „dėl to, kad [the illicit trade] dažnai dalyvauja muitinės agentai “. Nigerijos muitinės tarnyba į prašymus pakomentuoti neatsakė.

Rademeyeris sakė, kad pastarieji priepuoliai Nigerijoje teikia vilčių. „Tačiau konfiskavimas turi būti ne tik galimybė muitinei surengti spaudos konferenciją. . . kaip dažnai būna, ar jie iš tikrųjų vadovausis šiais patarimais ir naudos tai kaip įrodymą persekiojant baudžiamąjį persekiojimą ir atliekant tikslinį šio tinklo tyrimą.

Leave a Comment

Your email address will not be published.