Nigerija konfiskavo rekordines 54 mln

Nigerija konfiskavo rekordines 54 mln

22 milijardų nairų (54 milijonų dolerių) vertės konfiskavimas apėmė 17 137 kg pangolino žvynų, 44 kg dramblio ilčių ir 60 kg pangolino nagų, sakoma muitinės generalinio kontrolieriaus pulkininko Hameedo Ibrahimo Ali pranešime.

Ali sakė, kad pareigūnai suėmė tris užsienio piliečius, o persekiojo ketvirtą, kurį jis apibūdino kaip operacijos vadą.

„Suimtieji įtariamieji netrukus turės pasimatymą teisme, nes NCS nepaliks akmenų, kad jie būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė Ali.

Pasak teisėsaugos pareigūnų ir laukinės gamtos ekspertų, Nigerija tapo afrikietiškus pangolinus į Aziją siunčiančių gaujų centru. Jie kaltina nesaugias sienas, atsainamą teisėsaugą, korupciją ir prieigą prie didelių uostų.

Ali sakė, kad muitinė bendradarbiauja su Didžiosios Britanijos, JAV ir Vokietijos pareigūnais bei tarptautinėmis organizacijomis, kad sustiprintų kovos su kontrabanda operacijas. Dėl šio „plačio bendradarbiavimo“ Lekki, netoli pagrindinių Nigerijos uostų Lagose, buvo užgrobta.

Pangolinas, drovus, labai nykstantis gyvūnas, tapo vienu iš daugiausiai prekiaujamų žinduolių žemėje dėl jo žvynų paklausos tradicinėje kinų medicinoje.

Jungtinių Tautų narkotikų ir nusikalstamumo biuro (UNDOC) duomenimis, 2014–2018 m. padaugėjo pangolino žvynų, daugiausia gaunamų Afrikoje, konfiskavimo atvejų. Per tą laiką buvo konfiskuota 185 tonos žvynų, už kurias būtų nužudyta maždaug 370 000 gyvūnų, pranešė UNODC.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.