Nigerija dabar yra prekybos laukiniais gyvūnais taškas – Pangolin pirmininkas

Nigerija dabar yra prekybos laukiniais gyvūnais taškas – Pangolin pirmininkas

Nigerijos Pangolino gamtosaugos gildijos (PCGN) pirmininkas prof. Olajumoke Morenikeji apgailestavo, kad išsivysčiusios šalys Nigeriją pavertė prekybos laukiniais gyvūnais tašku ir apibūdino tai kaip gėdą.

Ji pažymėjo, kad prekyba laukiniais gyvūnais „yra kelių milijardų nairų neteisėtas veiksmas“, dėl kurio Nigerijos aplinkoje mažėja vietinių gyvūnų rūšių.

Morenikeji, Ibadano universiteto parazitologijos profesorius, kalbėjo viešoje paskaitoje apie prekybą laukiniais gyvūnais Nigerijoje Olusegun Obasanjo prezidentinėje bibliotekoje, Abeokuta, Ogun valstija.

Paskaita pritraukė pagrindines suinteresuotąsias šalis, įskaitant gamtosaugininkus, saugumo agentus, medžiotojus ir vyriausybės reguliavimo institucijas.

Universitetas teigė, kad prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais labai paveikė „mūsų aplinką ir gyvenimo būdą“, ir paragino dėti bendras pastangas, kad būtų pašalintas neteisėtas veiksmas.

Ji sakė: „Gaila, kad Nigerija yra prekybos laukiniais augalais ir gyvūnais taškas. Visi žinome, kas yra neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais, bet reikalas yra tas, kad reikia parvežti ją namo, kad Nigerijoje, kaip šalyje, galėtume susiburti ir daryti. kažką apie tai, nes tai didelė problema.

Be to, savo paskaitoje Zoologijos sodų ir laukinės gamtos parkų prezidentas Oladipo Bali apgailestavo dėl žmonių ir gyvūnų konflikto Lagoso valstijos Epe srityje.

Balyje buvo parodytas dokumentinis filmas, kuriame išsamiai aprašoma ūkininkų ir medžiotojų padėtis, kurių dirbamą žemę ir pragyvenimo šaltinius sunaikino kai kurie miško drambliai, klajojantys rajone.

Jis sakė, kad drambliai migravo iš Omo miško rezervato Oguno valstijoje ir sukėlė sumaištį Oguno ir Lagoso valstijų pasienio bendruomenių ūkininkams ir medžiotojams.

Jis paragino Lagoso ir Ogun vyriausybes skubiai spręsti krizę.

“Kai nieko nedaroma, natūraliai sureaguotų tie, kurių ūkiai naikinami. Vyriausybė nieko nedaro. Kažką reikia daryti skubiai”, – sakė Balis.

Dr. Mary-Ann Ajayi, Boweno universiteto teisės dėstytoja, neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais kaltino Nigerijos įstatymus, kuriuos pavadino „neveiksmingais“.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.