Neteisėta prekyba asilų oda yra „Trojos arklys“ prekybai laukiniais gyvūnais, teigia labdaros organizacija

Neteisėta prekyba asilų oda yra „Trojos arklys“ prekybai laukiniais gyvūnais, teigia labdaros organizacija

Daugybė asilų odų nelegaliai parduodama socialinės žiniasklaidos svetainėse, atskleidė naujas tyrimas.

Pasak Donkey Sanctuary, prekybininkai gyvūnų odomis prekiauja „Facebook“, „Instagram“, „YouTube“ ir kitose internetinėse „prekyvietėse“, dažnai tai pažeisdami nacionalinius įstatymus.

Labdaros organizacija apskaičiavo, kad dėl jų odos per metus parduodama ir nužudoma apie 4,8 milijono asilų. Daugelis jų naudojami ejiao – tradicinės kinų priemonės – gamybai.

Ji apkaltino socialinės žiniasklaidos įmones, kad jos nedaro pakankamai, kad kovotų su neteisėta šios prekybos šaka.

„Nėra jokių abejonių, kad pasaulinė prekyba ejiao daro niokojantį poveikį asilų gerovei visame pasaulyje, kurie kenčia nuo jų atsiradimo iki skerdimo“, – sako Marianne Steele, laikinai einanti Asilų prieglaudos generalinės direktorės pareigas.

„Šis naujas tyrimas parodo, kokia didžiulė tapo internetinė prekyba asilų oda ir kaip ji įsitvirtino nusikalstamoje veikloje ir kitoje neteisėtoje prekyboje laukiniais gyvūnais.

Kaip ir daugelyje Afrikos šalių, kuriose asilų populiacija įtempta dėl ejiao paklausos, Kenija įvedė eksporto draudimą 2020 m. kovo mėn. Tačiau tai nesutrukdė vienai įmonei pasiūlyti 2 000 skinų slaptam tyrėjui praėjusių metų sausį.

Kaip neteisėta prekyba asilų oda yra susijusi su kitomis nusikalstamumo su gyvūnais formomis?

Oksfordo universiteto Saïd verslo mokyklos ir laukinės gamtos apsaugos tyrimų skyriaus (WildCRU) mokslininkai nustatė, kad odas parduodantys asmenys taip pat reklamavo produktus, pagamintus iš nykstančių rūšių.

„Mes nustatėme, kad beveik 20 procentų prekiautojų asilų oda taip pat parduoda tam tikrus laukinės gamtos produktus, įskaitant susirūpinimą keliančias rūšis, tokias kaip dramblio kaulas, pangolino svarstyklės ir didelių kačių dalys “, – sako daktaras Ewanas Macdonaldas, žurnale paskelbto straipsnio bendraautorius. Apsaugos mokslas ir praktika žurnalas.

Jis sakė, kad tai svarbu, nes asilų kailių perkantys klientai gali lengvai suklupti kitus parduodamus produktus ir taip prisidėti prie „vis blogėjančios biologinės įvairovės krizės“.

„Netvari ir nepakankamai reguliuojama prekyba laukiniais gyvūnais yra pagrindinis laukinės gamtos mažėjimo veiksnys, turintis įtakos net 20 procentų stuburinių rūšių“, – priduria Macdonaldas.

Ir laukinės gamtos dalys nėra vieninteliai nešvankūs daiktai, kuriuos perka šie internetiniai pardavėjai. Kai kurie iš 382 asilų odos pardavėjų, rastų elektroninės prekybos svetainėse, taip pat siūlė narkotikus, padirbtus pasus ir net žmogaus kūno dalis.

Asilų šventovė nauja ataskaita prekybą asilų oda apibūdina kaip „Trojos arklį“, skirtą prekybai laukiniais gyvūnais. Kai kuriose šalyse, kur asilų odų eksportas vis dar yra legalus, pavyzdžiui, 20 šalių, kurios šiuo metu yra sudariusios odų prekybos sandorius su Kinija, buvo rasta suvynioti su kitomis neteisėtomis laukinės gamtos medžiagomis arba A klasės narkotikais.

Ar socialinės žiniasklaidos svetainės galėtų padaryti daugiau, kad sumažintų asilų odos pardavimą?

Tai ne pirmas kartas, kai socialinės žiniasklaidos milžinai sulaukia kritikos dėl nesugebėjimo kovoti su nelegaliu laukinės gamtos pardavimu savo platformose. Internetinis aktyvistų tinklas Avaaz neseniai atkreipė dėmesį šimtų gepardų jauniklių reklama feisbuke.

„Facebook“ patronuojanti įmonė „Meta“ teigia, kad jos platformose draudžiama prekiauti nykstančiomis laukiniais gyvūnais ar jų dalimis. Ji dar turi viešai atsakyti į naujausius teiginius, pateiktus Donkey Sanctuary ataskaitoje.

Kovojant su asilų odų pardavimu savo platformose, elektroninės prekybos ir socialinės žiniasklaidos svetainės ne tik užkirs kelią dideliam žiaurumui su asilais, bet ir padės panaikinti kitą kartu vykstančią nusikalstamą veiklą bei parems tūkstančius šeimų, kurios pasitiki savo asilais. išgyventi “, – sako Steele.

Ataskaitoje taip pat pateikiamos rekomendacijos nacionalinėms vyriausybėms, pasauliniams laivybos agentams ir pačiai ejiao pramonei. Tai apima raginimą visiškai atsisakyti odų naudojimo, pereiti prie „tvaresnių žaliavų šaltinių“, pvz., sukurtų iš laboratorijoje išaugintos gyvūnų ląstelės.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.