Nepalo prekybos pangolinu momentinė nuotrauka

Nepalo prekybos pangolinu momentinė nuotrauka

Pangolinai yra vieni plačiausiai parduodamų gyvūnų Pietryčių Azijoje, daugiausia dėl jų žvynų ir kitų kūno dalių gydomosios vertės, todėl jiems kyla didelė brakonieriavimo rizika. Tačiau mažai žinoma apie jų prekybos statusą Nepale. Nepaisant CITES uždraudimo prekiauti egzemplioriais tarptautiniu mastu, pangolinai tebėra tarp daugiausiai prekiaujamų žinduolių rūšių. Tuo metu, kai Nepalo pastangos apsaugoti tokias rūšis kaip tigrai ir raganosiai įgauna pasaulinį pripažinimą, siaučiantis brakonieriavimas ir neteisėta prekyba ne mažiau svarbiomis pangolinų rūšimis kelia grėsmę pakenkti aukštai šalies apsaugos būklei.

Nepaisant to, kad Nepale gyvena dvi pangolinų rūšys ir jis turi tarptautinę sieną su Kinija, viena didžiausių pasaulyje pangolinų prekybininkų, informacijos apie neteisėtos pangolinų prekybos iš Nepalo mastą yra mažai. Be to, buvo atlikti tik keli patikimi tyrimai dėl nelegalios prekybos pangolinais centrinėje Nepalo dalyje. Nors į nelegalią prekybą laukiniais gyvūnais pangolinu buvo atkreiptas dėmesys iš apsaugos perspektyvos, buvo atlikta tik keletas tyrimų apie pagrindines priežastis ir socialinį bei ekonominį kontekstą, turintį įtakos šiai veiklai. Pavyzdžiui, yra mažai faktinės informacijos apie kaltininkų, dalyvaujančių neteisėtoje prekyboje pangolinais, profilius ir motyvus, ypač centriniame Nepale.

Neseniai man teko studijuoti prekybą pangolinu Makwanpur rajone, finansiškai remiant WWF Nepalas (Hariyo Ban programa). Tyrimas buvo atliktas Hetauda sub-metropoliniame mieste ir Makwanpurgadi kaimo savivaldybėje Makvanpuro rajone. Renkantis šias savivaldybes kaip tyrimo sritis, buvo atsižvelgta į įvairius rodiklius, tokius kaip pangolino buvimas, anekdotiniai įrodymai, tokie kaip konfiskavimo ir arešto įrašai vietiniuose ir nacionaliniuose laikraščiuose, taip pat pagrindinės rinkos.

Mūsų tyrimas parodė, kad dauguma pangolino nužudymų buvo susiję su pinigine nauda, ​​atsirandančia dėl jų tariamos gydomosios vertės. Manoma, kad lokaliai skirtingos pangolinų dalys turi skirtingas gydomąsias savybes. Tačiau šias žinduoliams priskiriamas socialines ir kultūrines vertybes slopina žmonių piniginė motyvacija. Minimali gyvų pangolinų ir jų svarstyklių kaina Nepalo rinkoje vietiniams medžiotojams svyruoja tarp 7–12,5 USD / kg. Kiekviename paskesniame prekybos lygyje kaina padvigubėja. Tačiau mūsų tyrimas parodė, kad pangolinų populiacija Makvanpuro rajone iš tikrųjų didėja, galbūt dėl ​​to, kad policija ir susirūpinusi valdžia aktyviai dalyvauja kontroliuojant prekybą. The Nacionalinio parko ir laukinės gamtos apsaugos (NPWC) įstatymas nuostatos dėl baudų nuo 100 000 iki 500 000 rupijų ir (arba) 1-10 metų laisvės atėmimo tiems, kurie užsiima neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais. (Tačiau mes negalime to pasakyti apie kitas Nepalo sritis.)

Mes nustatėme, kad medžioklė yra didžiausia grėsmė pangolinams tyrimo vietose. Vietiniai gyventojai medžiodami pangolinus naudoja skirtingus metodus. Dažniausiai pangolino urveliai užpildomi vandeniu ir bandant ištrūkti pataikyti į snukį..

Remiantis DPO pateikta informacija apie prekybos kelius Makvanpure, brakonieriai iš kiekvienos srities naudojasi skirtingu prekybos keliu, tačiau galutinis tikslas dažniausiai yra Kinija. Dauguma pagrindinių informatorių taip pat teigė, kad ši šalis buvo pagrindinė žinduolių, išvežtų iš Nepalo, rinka. Neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais paprastai vyksta per sudėtingą vietų ir maršrutų tinklą, kai vieno kaimo brakonieriai tiekia pangolinus kito kaimo brakonieriams, kol jis pasiekia tarptautinę sieną. Prekyba laukiniais gyvūnais vyksta per mobilųjį prekybos tinklą su nuolat besikeičiančiais prekybos keliais.

Šiuo metu Nepale atliekami keli puikūs bandymai išsaugoti pangoliną. Nepalo vyriausybė surengė nacionalinį pangolinų seminarą, siekdama parengti planą, kaip išsaugoti pasauliniu mastu reikšmingą pangolinų populiaciją. Panašiai daugybė suinteresuotųjų šalių nuo vietinių pangolinų ekspertų iki vyriausybės pareigūnų dirba kartu, kad sukurtų patikimą pangolinų duomenų bazę, atlikdami intensyvias apklausas. Be to, Nepalo Pangolino išsaugojimo veiksmų planu (2018–2022 m.) siekiama spręsti kritines pangolino išsaugojimo grėsmes, kuriant atitinkamas išsaugojimo strategijas ir veiksmus.

Miškų departamentas, laukinės gamtos apsaugos departamentas, saugumo pajėgos ir vietos gamtosaugos padaliniai turi aktyviai bendradarbiauti su bendruomene, kad išgelbėtų nykstančius pangolinus. Taip pat turi būti gerokai sustiprinti teisėsaugos institucijų ir vietos gyventojų gebėjimai. Be to, mažos bausmės ir baudos tik skatina prekybą. Galiausiai taip pat reikia išsamesnio Nepalo kilmės pangolino prekybos tyrimo. Nereikia nė sekundės švaistyti siekdami išgelbėti šį gražų gyvūną.

Šiuo metu esu laukinės gamtos studentė ir siekiu laukinės gamtos valdymo ir biologinės įvairovės apsaugos magistro laipsnio

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.