Nelegali prekyba šiuo metu sumažėjo

Nelegali prekyba šiuo metu sumažėjo

PETALING JAYA: Pangolinų, kuriais prekiaujama nelegaliai Azijoje, per Covid-19 pandemiją sumažėjo, tačiau sumažėjimas nereiškia, kad sumažėjo brakonieriavimas, teigia prekybos laukiniais gyvūnais stebėjimo grupė „Traffic“.

Remiantis naujausia „Traffic“ konfiskacijų regione analize, paskelbta vakar minint Pasaulinę pangolino dieną, pangolino konfiskavimo atvejų skaičius sumažėjo nuo 2020 iki 2021 m., užregistruoti maždaug 233 konfiskavimo atvejai, įskaitant 13 389 kg svarstyklių ir 247 atskirus gyvūnus.

Palyginimui, kai kurios didžiausios konfiskacijos, daugiausia susijusios su afrikietiškomis pangolino žvynais, buvo konfiskuotos 2017–2019 m. – Azijoje buvo užfiksuoti daugiau nei 609 biustai, kurie leido atgauti 244 600 kg svarstyklių ir 10 971 atskirą gyvūną.

Ataskaita atskleidė, kad konfiskavimo atvejų sumažėjo dėl COVID-19 sukeltų sustabdymų ir pasaulinių transporto sutrikimų, o ne dėl faktinio brakonieriavimo sumažėjimo.

Eismo direktorė Pietryčių Azijoje Kanitha Krishnasamy sakė, kad su mažesniu priepuolių skaičiumi reikia elgtis atsargiai, nes tai gali būti tik laikina.

„Vėl atsivėrus sienoms ir didėjant tarptautinei prekybai, didės nelegalios prekybos lygis ir, tikiuosi, aptikimo lygis“, – sakė ji ir pridūrė, kad nuo 2020 m. vis dar daugėja didelio masto pangolino konfiskavimo įrodymų, ypač siuntų, konfiskuotų Afrikoje pakeliui į Aziją.

„Traffic“ pranešė, kad 2015–2021 metais Azijoje iš viso buvo konfiskuota 21 857 sveiki pangolinai iš Azijos ir Afrikos bei su jais susijusios dalys, kurių bendras svoris viršija 330 tonų.

Didelė dalis (91 proc.) iš 333,5 tonų, rastų Azijoje, buvo konfiskuota žemyninėje Kinijoje (93,5 tonos), po to – Vietname (70,3 tonos), Honkonge (56,8 tonos), Malaizijoje (54,4 tonos) ir Singapūre (29,1 tonos). .

Daugiau nei pusė Azijoje konfiskuotų pangolinų ir dalių svorio buvo kilę iš Afrikos.

Vakar susisiekus su Krishnasamy sakė, kad labai svarbu vykdyti vykdymo ir žvalgybos pagrindu atliekamus tyrimus, siekiant nustatyti brakonierius, prekeivius žmonėmis, tarpininkus ir prekybininkus, kad būtų pažabota neteisėta prekyba.

Ji sakė, kad pagrindinis Malaizijos prioritetas turėtų būti pangolinų apsauga šalyje.

„Malaizijoje yra žmonių, kurie yra Sunda pangolinų rinkimo ir prekybos sumanytojai, todėl turime dėti visas pastangas, kad surastume šiuos asmenis ir imtume veiksmų prieš juos“, – sakė ji.

Ji pridūrė, kad neteisėta prekyba pangolinu šalyje daugiausia buvo aptikta Sabah mieste, o didžiausias konfiskavimas buvo atliktas 2019 m. vasario mėn. Sabaho policijos ir valstijos laukinės gamtos departamento, kur iš dviejų pagrindinių perdirbimo įrenginių Kota Kinabalu buvo konfiskuota beveik 30 tonų pangolino. ir Tamparuli.

Ji sakė, kad pangolino svarstyklės tradicinėje medicinoje yra naudojamos Malaizijoje, palyginti su kitomis šalimis, tokiomis kaip Mekongo regionas ir Rytų Azija, kur pangolino svarstyklės paverčiamos milteliais medicininiais tikslais.

„Malaizijoje taip pat radome parduodamos pangolino mėsos, o Malaizijos pusiasalio laukinės gamtos departamentas bėgant metams restoranuose konfiskavo pangolino mėsą, o tai rodo, kad prekyba egzotiška mėsa taip pat yra didelė problema visoje Azijoje“, – sakė ji.

Trys Azijos pangolinų rūšys dėl prekybos grėsmės yra klasifikuojamos kaip „kritiškai nykstančios“.

Tai apima Filipinų pangoliną (Manis culionensis), Sunda pangoliną (Manis javanica) ir Kinijos pangoliną (Manis pentadactyla).

„Traffic“ teigė, kad nuo 2019 m. visoms pangolinų rūšims buvo uždrausta komercinė tarptautinė prekyba, tačiau nusikalstami tinklai ir toliau nerimą keliančiais skaičiais surenka ir perveža pangolinus.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.