miškų departamentas: laikas sumažinti mastą

miškų departamentas: laikas sumažinti mastą
Autorius Garima Prasher


Didelis pangolinas svarstyklių konfiskavimas atkreipia dėmesį į brakonieriavimą; KFD trūkinėja

Praėjusių metų lapkritį įvyko vienas didžiausių pangolino masto traukulių Karnatakos miškų departamentas pareigūnams ant pirštų galų. Departamento Budrumo sparnas planuoja parengti veiksmų planą ir projektą, kaip patikrinti nelegalią prekybą pangolinais valstybėje.

„Įspėjome visus skyriaus sparnus ir nurodėme savo darbuotojams būti itin budriems. Departamentas yra atsargus dėl šios prekybos ir netrukus parengs veiksmų planą bei specialų projektą, skirtą pangolinų brakonieriavimo atvejams Karnatakoje sumažinti “, – sakė jis. Seema Gargpapildomas vyriausiasis miškų saugotojas (budrumas), Karnataka Miškų departamentas.

Pareigūnai teigia, kad pangolinai yra smulkūs gyvūnai, todėl nuslėpti apnašas ir prekyba jais tampa lengva brakonieriams. „Pangolin brakonieriavimo atvejus sunku atsekti. Tai smulkūs žinduoliai, jų žvynus galima lengvai transportuoti. Be to, jie randami įvairiose buveinėse už miško teritorijos ribų, pavyzdžiui, rytinėse lygumose gyvena nemažai pangolinų“, – sakė Kumaras PuškarasAPCCF (laukinė gamta), Karnatakos miškų departamentas.

Neseniai valstybėje buvo konfiskuota 67 kg pangolininių svarstyklių ir, pasak gamtosaugininkų, tai rodo nerimą keliančią tendenciją. Ekspertai teigia, kad pangolino svarstyklių paklausa auga ir daugelis brakonierių koncentruojasi į prekybą pangolinomis. Pagal Šaratas Babulaukinės gamtos entuziastas, ši problema kyla jau seniai, bet vis dar išlieka, beveik nekontroliuojama.

„Anksčiau buvo pangolino žvynelių priepuolių Bengalūras ir kituose miestuose, tačiau jie buvo daug mažesnio masto. Šį kartą gautų svarstyklių kiekis yra negirdėtas ir rodo, kad koučingo atvejų daugėja “, – sakė Sharath.

Ekspertai teigia, kad pareigūnai turėtų suprasti situacijos mastą ir atitinkamai imtis veiksmų. „Vidutiniškai iš suaugusio pangolino galima paimti apie 500 g žvynų. Norint priaugti 67,5 kg, reikia per 100 pangolinų. Be to, tai tik vienas įvykis, išryškėjęs. Daugelis pangolino brakonieriavimo atvejų lieka nepastebėti. Šis žinduolis dažniausiai aptinkamas pievose ir sausose uolėtose vietose, besiribojančiose su kaimais. Kaimo gyventojai turi beglobių šunų, kurie mokomi iš slėptuvių uostyti pangolinus. Mėsa suvartojama, o žvynai surenkami. Nėra organizuoto turgaus, todėl kaltininkai nėra sugauti. Tačiau dauguma priepuolių įvyksta iš Karnatakos ir Andros pasienio zonos “, – sakė Sharathas.

Padidinti stebėjimas

Pasak laukinės gamtos apsaugos specialistų ir ekspertų, valandos poreikis yra patobulinta stebėjimo sistema ir speciali žvalgybos grupė prie Karnatakos miškų departamento.

„Mūsų stebėjimo sistema turėtų tobulėti. Miško ląstelė Policijos departamentas valstybėje yra aktyvesnis lyginant su Miškų departamento budrumo sparnu. Be to, departamentas taip pat neturi veiksmingos žvalgybos ląstelės. Jie turėtų turėti specialią žvalgybos grupę, kuri tik rinktų informaciją apie nelegalią prekybą laukiniais gyvūnais. Kadangi dauguma priepuolių vyksta pasienio zonoje, tiek Karnataka Miškų departamentas ir Andhra Pradešo miškų departamentai turėtų prisiimti atsakomybę ir imtis veiksmų “, – sakė regione dirbantis gamtosaugininkas.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.