„Margalos kalvose klesti nykstantys pangolinai“

Nykstantys pangolinai klesti Margalla kalvose

Islamabadas: nykstančios pangolinų rūšys klesti Margalla kalvų nacionaliniame parke (MHNP), kuris yra žvynuotas skruzdėlynas ir dažniausiai pasaulyje prekiaujamas žinduolis, naudojamas miško medžiams apsaugoti nuo termitų.

MHNP yra apie 38 žinduoliai, 27 ropliai ir daugiau nei 600 augalų rūšių, ir, be jokios abejonės, tai yra nykstančio žvynuoto skruzdėlyno buveinė, kuriai gresia brakonieriavimas, medžioklė ir žmonių konfliktai, sakė Islamabado laukinės gamtos valdymo tarybos (IWMB) operacijų vadovas. Sakhwat Ali, kalbėdamas su šia agentūra.

Sakhawat sakė, kad IWMB pareigūnai iš brakonierių konfiskavo apie šešis pangolinus ir paleido juos į lauką. Jis sakė, kad padidinus apsaugą, didėja rūšių skaičius, o gyvūnų populiacija išsklaido po skaičiaus padidėjimo ir tampa pastebima žmonėms.

„IWMB oficialiai informavo, kad didesnė apsauga lemia išsaugojimą, o vėliau – išsaugojimą, kuris padėjo visiškai apsaugoti aplinką. Bet kokių laukinių rūšių perteklius reikėjo valdyti, o tai buvo ketvirtas žingsnis iš aukščiau paminėtų dalykų “, – sakė jis. Pakistano laukinės gamtos fondo (PWF) vicepirmininkas Safwanas Ahmedas pasakojo, kad Azijoje ir Afrikoje yra aštuonios pangolinų rūšys, po keturias, ir jos nebuvo aptiktos niekur kitur pasaulyje. „Visos mūsų pangolinų rūšys yra nykstančios. Kinijos pangolinas yra beveik išnykęs arba jam labai gresia pavojus “, – pabrėžė jis.

Jis informavo, kad Indijos pangolino rūšis buvo aptikta visoje šalyje, išskyrus Gilgit Baltistan (GB). Safvanas paminėjo, kad pangolino žvynus žinduoliai naudojo savo gynybai, todėl jis buvo vadinamas žvynuoto skruzdėlyno, valgančio termitų ir skruzdėlių dieta.

Per pastaruosius du dešimtmečius jis teigė, kad pangolinai buvo per daug medžiojami visame pasaulyje dėl tradicinės kinų medicinos (TCM) medicininiais tikslais. Teigiama, kad Pangolino sriubą Kinijos elitas vartojo kaip vaistą nuo daugelio ligų, tačiau tai nebuvo moksliškai įrodyta. Iš pradžių čigonai jį pardavinėjo ir parduodavo už 20 000 rupijų kontrabandininkams, kurie tarptautiniu mastu pardavinėjo už 400 000 rupijų, o dabar parduota už 2 mln. Jis apgailestavo, kad regioninės institucijos, įsteigtos siekiant sustabdyti pangolinų brakonieriavimą, daugiausia SAWAN, TRAFFIC Pietų Azijoje ir CITES, deja, nepasiekė savo tikslo. Deja, 2019 m. PWF tyrimas nerado nė vienos pangolinų rūšies jų buveinėse Karake ir DI Khane, kurios buvo kruopščiai ištirtos. Apklausos metu jis teigė, kad fondas aptiko daug mitų. KP yra vienas mitas, kad Pangolinas valgo per 100 dienų mirusių žmonių kūdikius.

Pendžabe, kaip sako mitas, žmonės jį vadina grėsmingu ir tiki, kad kapuose susidaro urveliai.

Jis atkreipė dėmesį, kad pangolinai buvo rasti tik Potoharo regione, Pendžabo provincijoje, nes centriniame Pendžabo intensyviai auginant graužikai ir visų rūšių ropliai visiškai išnyko. Įdomu tai, kad AJK mitas teigia, kad jei Pangolin žvynus pakabintų ant karvės ar buivolo kaklo, ji niekada nepraras vaisingumo ir apsaugotų jos veršelį nuo laukinių gyvūnų atakų. Sinde jis buvo laikomas grėsmingu, o jo žvynai buvo naudojami juodajai magijai ir užkeikimui, siekiant pasotinti pavydų žmonių prigimtį, o Beludžistane nevaisingoms moterims buvo duodamos šlifuotos svarstyklės, kad jos susilauktų vaikų, pridūrė jis.

Į klausimą jis pasakė, kad Islamabade dažnai du kartus per metus matė pangolinus, taip pat sulaukdavo F-7, F-8 ir G-9 sektorių savanorių telefono skambučių pranešti apie pangolinų buvimą. Jis pridūrė, kad jie daugiausia gyvena šiuose sektoriuose dėl nulių ir senos augmenijos, tinkamos jiems išgyventi. „99% žmonių nedrįsta liesti pangolino dėl jo baisios išvaizdos, manydami, kad jis gali pakenkti jų gyvybei, o tai yra visiškai neteisinga, nes tai labai nekaltas gyvūnas.

Leave a Comment

Your email address will not be published.