Malavio teismas nuteisė Kinijos narį Liūdnai pagarsėjusiame laukinės gamtos kriminaliniame sindikate

Malavis: policija areštavo šešis vyrus už neteisėtą pangolino turėjimą

Lilongvės vyriausiasis nuolatinis magistrato teismas paskelbė, kad 2021 m. rugsėjo 27 d. bus priimtas sprendimas Kinijos piliečiui Yunhua Linui, kuris atsako į kaltinimus pinigų plovimu ir raganosių ragų prekyba.

Linas atvyko į Malavį kaip investuotojas, kaip ir daugelis, bet be tinkamo patikrinimo ir patikrinimo šalis įsileido nusikaltėlį, kuris griauna mūsų dabartinę ir būsimą ekonomiką.

Linas priklauso vienam produktyviausių Pietų Afrikos prekybos laukiniais gyvūnais sindikatų, veikiančių Malavyje mažiausiai dešimtmetį.

Teismas suteikė valstybės kaltintojams ir gynėjams 14 dienų terminą pateikti galutines pastabas šiuo klausimu iki rugsėjo 27 d. nuosprendžio Linui.

Tikimasi, kad artėjantis teismo sprendimas užbaigs vieną iš pastaruoju metu labiausiai užsitęsusių teismo bylų Malavyje.

Visuomenė, akylai sekusi šią bylą, laukė mažiausiai dvejus metus, kol pamatys sėkmingą Lino patraukimą baudžiamojon atsakomybėn, nuteisimą ir nuosprendį.

Jis buvo suimtas 2019 m. rugpjūtį kartu su Malavio piliečiu Jamesu Mkwezelemba po tris mėnesius trukusių valdžios gaudynių.

Iki šiol 13 sindikato narių – devyni Kinijos ir keturi Malavio piliečiai – buvo nuteisti už įvairius nusikaltimus, susijusius su šaunamųjų ginklų ir saugomų ar į sąrašą įtrauktų rūšių, įskaitant pangoliną, raganosio ragą, begemoto dantis ar dramblio kaulą, laikymu.

Pavyzdžiui, Lino žmona ponia Zhang yra viena iš nuteistųjų ir šiuo metu atlieka 11 metų laisvės atėmimo bausmę.