Labdaros organizacijos sako, kad pasauliui reikia jaustukų „Pangolin“.

Labdaros organizacijos sako, kad pasauliui reikia jaustukų „Pangolin“.

„Born Free“ ir Davido Shepherdo laukinės gamtos fondas (DWSF) bendradarbiauja su komunikacijos agentūra „Pangolin PR“, siekdami sukurti pirmąjį pasaulyje pangolin jaustuką.

Prieš rytoj (vasario 19 d.) minimą Pasaulinę pangolino dieną organizacijos parašė „Twitter“, „Emoji“, „Meta“ ir „Snapchat“ ragindamos įtraukti pangoliną prie jaustukų klaviatūros.

Jie sako, kad tai padidins informuotumą apie nykstančią rūšį, kuri yra labiausiai nelegaliais žinduoliais. Kasdien nelegaliai prekiaujama per 300 pangolinų, o per pastarąjį dešimtmetį buvo sugauta daugiau nei milijonas.

Pangolinai brakonieriuojami dėl savo unikalių žvynų, pagamintų iš keratino – tos pačios medžiagos, kuri sudaro rankų nagus, plaukus ir ragus. Jie naudojami tradicinėje kinų medicinoje, nepaisant to, kad jų gydomoji vertė nėra įrodyta. Pangolinai taip pat brakonieriuojami dėl mėsos, kuri kai kuriose Azijos vietose laikoma delikatesu.

Georgina Lamb, DSWF generalinė direktorė, sakė: „Esame labai pasiryžę, kad kai kurie pagrindiniai technologijų pramonės žaidėjai išgirstų mūsų balsą ir pristatytume pirmąjį pangolin jaustuką. Mes tvirtai tikime, kad tai padės didinti informuotumą apie pangoliną ir padėti žmonėms suprasti problemas, su kuriomis kasdien susiduria šie nelegaliai parduodami žinduoliai.

Laiške rašoma: „Sužinodami apie pangolinus ir jų sunkią padėtį, galėtume padėti išgelbėti juos nuo išnykimo. Atėjo laikas žmonių pirštų galiukais kalbėti ir labiausiai pasaulyje parduodamą gyvūną paversti labiausiai paplitusiu ir labiausiai prižiūrimu pasaulyje.

Leave a Comment

Your email address will not be published.