Koronaviruso štamai, aptinkami naminių gyvūnėlių ir žmonių organizme, turi „genetinį panašumą“

Koronaviruso štamai, aptinkami naminių gyvūnėlių ir žmonių organizme, turi „genetinį panašumą“

Atviros prieigos žurnale PLOS ONE atlikta SARS-CoV-2, viruso, sukeliančio COVID-19, ir susijusių virusų genetinė ir geografinė analizė gali parodyti, kad gyvūnai ir žmonės plinta tarp rūšių visame pasaulyje.

Ankstesni tyrimai rodo, kad koronavirusas galėjo atsirasti dėl genetinių pokyčių, įvykusių tarp glaudžiai susijusių virusų pasagos šikšnosparniuose. Ataskaitose taip pat teigiama, kad virusas gali plisti nuo žmonių naminiams ir laukiniams gyvūnams (vadinamas išsiliejimu).

Norėdamas suteikti naujų įžvalgų, dr. EcoHealth Alliance ir Bangladešo epidemiologijos, ligų kontrolės ir tyrimų instituto Ariful Islamas pateikė išsamios su SARS-CoV-2 susijusių virusų, rastų šikšnosparniuose ir pangolinuose bei SARS-CoV-2 padermių genomo sekų analizės rezultatus. kurios buvo aptiktos įvairiuose gyvūnuose visame pasaulyje, įskaitant šunis, kates ir liūtus.

Analizė parodė, kad koronaviruso padermės, aptinkamos tarp gyvūnų, yra glaudžiai susijusios su tuose pačiuose geografiniuose regionuose aptinkamomis žmonių padermėmis, o tai liudija teoriją, kad žmogus užsikrėtė gyvūnu visame pasaulyje. Tyrėjų teigimu, jei virusas įsitvirtins gyvūnų šeimininkuose, gyvūnų rūšys gali veikti kaip koronaviruso rezervuaras.

Daugelyje šalių buvo aptikti keli susirūpinimą keliantys variantai, įskaitant alfa, delta ir mu variantus, įskaitant šunis, gorilas, liūtus ir kates. Variantai parodė „didelį genetinį panašumą su žmogaus koronaviruso sekomis“, rašė mokslininkai.

Remiantis tyrimu, SARS-CoV-2 alfa variantas, kuris kadaise buvo dominuojantis JAV variantas, pakenkė tik 2,6% kačių ir 4,8% šunų mėginių, bet 66,7% gorilų ir 77,3% liūtų.


Analizė atskleidė „labai didelį koronaviruso ir susijusių virusų, aptinkamų keliose pasagos šikšnosparnių rūšyse, panašumą“, rašė mokslininkai, taip pat didelį panašumą su susijusiais virusais Malajų pangoline. Analizė patvirtina hipotezę, kad SARS-CoV-2 kilo iš glaudžiai susijusių šikšnosparnių virusų, kurie yra genetiškai rekombinuoti vienas su kitu, o virusas taip pat praeina per pangolinus, sakė mokslininkai.

Atrodo, kad gyvūnai yra jautrūs koronavirusui ir gali prisidėti prie jo plitimo, pažymėjo mokslininkai. Tyrėjai paragino tęsti genetinį koronaviruso gyvūnų stebėjimą. Jie taip pat paragino užkirsti kelią užsikrėtusių žmonių ir gyvūnų kontaktams, taip pat vakcinuoti naminius gyvūnus, zoologijos sodo gyvūnus ir ūkinius gyvūnus.

„SARS-CoV-2 išsiliejimas ir išsiliejimas buvo įgyvendintas, o mutantinis viruso padermė vis dar dominuoja“, – rašė tyrimo autoriai. “Mūsų pareiga nenaikinti natūralių laukinės gamtos buveinių. Šikšnosparniai atlieka svarbų vaidmenį palaikant sveiką ekosistemą, todėl turime dirbti, kaip saugiai gyventi su šikšnosparniais. Neturėtume laukti kitos pandemijos, o mums reikia taikyti „One Health“ metodą, kad būtų užtikrinta sveikesnė pasaulio ateitis.

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai teigė, kad koronavirusas gali plisti nuo žmonių ant gyvūnų artimo kontakto metu, nors rizika, kad gyvūnai COVID-19 užsikrės žmonėms, yra nedidelė. Gyvūnai gali susirgti rimta liga dėl užsikrėtimo koronavirusu, pranešė CDC, tačiau tai yra „labai reta“.

Gyvūnai visame pasaulyje, įskaitant kates ir šunis, buvo užkrėsti virusu, sukeliančiu COVID-19, dažniausiai po artimo kontakto su žmonėmis, užsikrėtusiais COVID-19, pranešė CDC.

CDC taip pat perspėjo nedėti kaukės ant savo augintinio, nes tai gali pakenkti gyvūnui.

„Jei sergate COVID-19 (įtariate arba patvirtinate atlikus tyrimą), turėtumėte vengti kontakto su savo augintiniais ir kitais gyvūnais, kaip ir su žmonėmis“, – sakoma CDC. „Kontaktai apima glostymą, prisiglaudimą, bučiavimą, dalijimąsi maistu ir miegą vienoje lovoje.

Leave a Comment

Your email address will not be published.