Kongas konfiskavo 3,5 milijono dolerių dramblio kaulo, raganosio rago ir pangolino…

Kongas konfiskavo 3,5 milijono dolerių dramblio kaulo, raganosio rago ir pangolino...

Autorius Hereward Holland

Lapkričio mėnesį Jungtinėse Valstijose taip pat buvo sulaikyti du prekeiviai laukiniais gyvūnais. 4, po daugiau nei dvejus metus trukusio tyrimo tarp dviejų šalių ir pasaulinės policijos agentūros Interpolo.

Kongo teisėsauga keliose sostinės Kinšasos vietose rado beveik toną dramblio kaulo ir 34 kg pangolino svarstyklių, sakoma JAV ambasados ​​pranešime.

Kongo pareigūnai tikisi konfiskuoti daugiau nei 60 tonų dramblio kaulo tolimesnėse operacijose, sakė Kongo gamtos apsaugos instituto (ICCN) vadovas Olivier Mushiete.

„Mes nutraukiame tarptautinį prekeivių žmonėmis tinklą, kuris daugiausia yra iš Kongo“, – telefonu Reuters sakė Mushiete. „Iš viso jau pasiekėme iki 20 tonų. Tai dar nesibaigė. Artimiausiomis dienomis bus atlikta daugiau operacijų.

Dėl korupcijos, prastos teisėsaugos ir ginkluotų konfliktų Vakarų ir Centrinė Afrika tapo pažeidžiama tarptautinių nusikaltėlių, o pastaraisiais metais regionas tapo dramblio kaulo ir pangolino masto neteisėtos prekybos į Aziją židiniu.

Remiantis Aplinkos tyrimų agentūros surinkta statistika, Kongas 2015–2019 m. konfiskavo 20,9 tonos dramblio kaulo, palyginti su tik 7,8 tonos per pastaruosius 16 metų.

„Dėl neteisėtos prekybos laukiniais augalais ir gyvūnais iš KDR atimami jos gamtos turtai, be to, ji padeda finansuoti ginkluotas grupes ir teroristus“, – sakė JAV ambasadorius Kinšasoje Mike’as Hammeris. (Reportažas Hereward Holland; redagavo Nellie Peyton ir Alex Richardson)

Leave a Comment

Your email address will not be published.