Kongas konfiskavo 3,5 milijono dolerių dramblio kaulo, raganosio rago ir pangolino žvynų

Kongas konfiskavo 3,5 milijono dolerių dramblio kaulo, raganosio rago ir pangolino žvynų

Kongo Demokratinės Respublikos valdžia per bendrą operaciją su Jungtinių Valstijų pareigūnais konfiskavo 3,5 mln. USD vertės dramblio kaulo, raganosio rago ir pangolino žvynus, pirmadienį pranešė JAV ambasada Kinšasoje.

Lapkričio mėnesį Jungtinėse Valstijose taip pat buvo sulaikyti du prekeiviai laukiniais gyvūnais. 4, po daugiau nei dvejus metus trukusio tyrimo tarp dviejų šalių ir pasaulinės policijos agentūros Interpolo.

Kongo teisėsauga keliose sostinės Kinšasos vietose rado beveik toną dramblio kaulo ir 34 kg pangolino svarstyklių, sakoma JAV ambasados ​​pranešime.

Užsiregistruokite dabar ir gaukite NEMOKAMĄ neribotą prieigą prie Reuters.com

Kongo pareigūnai tikisi konfiskuoti daugiau nei 60 tonų dramblio kaulo tolimesnėse operacijose, sakė Kongo gamtos apsaugos instituto (ICCN) vadovas Olivier Mushiete.

„Mes nutraukiame tarptautinį prekeivių žmonėmis tinklą, kurie daugiausia yra iš Kongo“, – telefonu Reuters sakė Mushiete. “Iš viso jau pasiekėme iki 20 tonų. Tai dar nesibaigė. Artimiausiomis dienomis bus atlikta daugiau operacijų.”

Dėl korupcijos, prastos teisėsaugos ir ginkluotų konfliktų Vakarų ir Centrinė Afrika tapo pažeidžiama tarptautinių nusikaltėlių, o pastaraisiais metais regionas tapo dramblio kaulo ir pangolino masto neteisėtos prekybos į Aziją židiniu.

Remiantis Aplinkos tyrimų agentūros surinkta statistika, Kongas konfiskavo 20,9 tonos dramblio kaulo 2015–2019 m., palyginti su tik 7,8 tonos per pastaruosius 16 metų.

„Dėl neteisėtos prekybos laukiniais augalais ir gyvūnais… atima iš KDR gamtos turtus, taip pat finansuoja ginkluotas grupes ir teroristus“, – sakė JAV ambasadorius Kinšasoje Mike’as Hammeris.

Užsiregistruokite dabar ir gaukite NEMOKAMĄ neribotą prieigą prie Reuters.com

Reportažas Hereward Holland; Montavo Nellie Peyton ir Alexas Richardsonas

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.