Kodėl pangolinas yra labiausiai prekiaujamas žinduolis pasaulyje?

Kodėl pangolinas yra labiausiai prekiaujamas žinduolis pasaulyje?

Nepaisant roplių išvaizdos, pangolinai iš tikrųjų yra žinduoliai. Jais prekiauja brakonieriai visame pasaulyje dėl labai geidžiamų svarstyklių, naudojamų tradicinėje kinų medicinoje. Dėl šios nelegalios prekybos jie gali išnykti.

Šių metų birželį sveikino gamtosaugininkų grupės skelbimas Kinijoje teigia, kad pangolinai buvo išbraukti iš oficialaus tradicinių kinų vaistų sąrašo. Pastarasis žingsnis buvo apibūdintas kaip a „Žaidimų keitiklis“ dėl šios rūšies ateities, sako laukinės gamtos labdaros atstovas, kalbėdamas su BBC.

Tačiau Aplinkos tyrimų agentūroje (PAV) kilo klausimų dėl skelbimo teisėtumas. Nors tai buvo žingsnis teisinga linkme pašalinti pangolinus iš naujausio farmakopėjos leidimo (sudedamųjų dalių, susijusių su kinų medicina) leidimo, PAV nerimauja, kad tai vis tiek „gali nereikšti visiško šių rūšių naudojimo uždraudimo. “.

„Dar neaišku, ar pangolinai taip pat buvo pašalinti iš atskiro farmakopėjos skyriaus kaip patvirtintų patentuotų vaistų sudedamoji dalis“, – teigia agentūra.

Anot PAV, jei patvirtinti patentuoti vaistai, kurių sudėtyje yra pangolino, nebus išbraukti ar pakeisti iš sąrašo, tai reikštų, kad farmakopėja ir toliau skatins ir įteisins pangolinų naudojimą medicininiais tikslais.

Kaip pabrėžia aplinkosaugos aktyvistai, taip yra buvę ir anksčiau. Leopardo kaulas ir lokys nebebuvo įtraukti į farmakopėjos „pagrindinių ingredientų“ skyrių, tačiau vis dar yra išvardyti tarp patentuotų vaistų sudedamųjų dalių. Todėl jų teisėtas komercinis naudojimas tariamai tęsiasi.

PAV ragina išsiaiškinti su šiuo klausimu susijusius klausimus. Chrisas Hamley, PAV vyresnysis pangolino kampanijos dalyvis, teigia, kad paskutinės žinios apie vidaus pangolino apsaugos stiprinimą Kinijoje yra „teigiamas rezultatas“. Tačiau jis priduria: „Šie naujausi žingsniai [must be] paremta tolesniais veiksmais ir oficialiais pranešimais, o vyriausybė turi užtikrinti, kad „esamos didelės atsargos būtų sunaikintos“.

Kas yra pangolinai?

Pangolinai Žemėje egzistavo apie 60 milijonų metų. National Geographic juos apibūdina kaip „Drovūs ir nepagaunami“ gyvūnai – maždaug auksaspalvio retriverio šuniuko dydžio. Žvynuoti padarai turi mažas rankas, kurios buvo panašios į T-Rex.

Pangolinai valgo skruzdėles ir termitus, o maistą renkasi lipniais liežuviais, nes neturi dantų. Jie yra aktyvūs naktimis ir gyvena pavieniui, tik leidžia laiką kartu poruotis. Žvynai, dengiantys jų kūną, apsaugo juos nuo plėšrūnų laukinėje gamtoje, o iškilus grėsmei jie tuoj susisuks į kietą kamuoliuką ir naudos savo aštrias uodegas kaip gynybą. Pangolinai taip pat gali išskirti nemalonų kvapą, panašiai kaip skunksas.

Jie nelegaliai gabenami iš Azijos ir vis dažniau iš Afrikos, kad patenkintų didelę paklausą tokiose šalyse kaip Kinija ir Vietnamas. Jų svarstyklės ne tik naudojamos tradicinėje kinų medicinoje, bet ir jų mėsa laikoma delikatesu.

Labdaros organizacijos kaip Išsaugokite Pangolins ir Gimęs laisvas didinti informuotumą ir remti rūšių apsaugą. Pavyzdžiui, „Born Free“ ragina įsivaikinti pangoliną už 3 svarus sterlingų per mėnesį, nes jų skaičius mažėja ir reitinge jie reitinguojami nuo ypač nykstančių iki pažeidžiamų. IUCN Raudonasis sąrašas.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.