Kinijos tradicinės medicinos augimas Afrikoje kelia grėsmę laukinei gamtai Aplinkos naujienos

Kinijos tradicinės medicinos augimas Afrikoje kelia grėsmę laukinei gamtai  Aplinkos naujienos

Naujoje ataskaitoje teigiama, kad Pekinas remia pramonės plėtrą kartu su savo pavyzdine juostos ir kelių iniciatyva.

Pekino remiama tradicinės kinų medicinos (TCM) plėtra daugelyje Afrikos šalių kelia pavojų neteisėtai prekybai laukiniais gyvūnais ir kelia grėsmę kai kurių labiausiai nykstančių rūšių pasaulyje ateičiai, perspėjama naujoje ataskaitoje.

Londone įsikūrusi Aplinkos tyrimų agentūra teigia, kad TCM rinkos augimas kartu su Afrikos suvokimu kaip galimu TCM sudedamųjų dalių šaltiniu yra „receptas, kad būtų išvengta nelaimės kai kurioms nykstančių gyvūnų rūšims, pavyzdžiui, leopardams, pangolinams ir raganosiams“. PAV), tirianti nusikaltimus laukinei gamtai ir aplinkai, teigiama trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje.

Kinija propaguoja tradicinę mediciną, kurios istorija siekia daugiau nei 2500 metų, kartu su savo pavyzdine iniciatyva „Belt and Road Initiative“, kuri plėtoja kelių, geležinkelių ir kitus svarbius infrastruktūros projektus visoje Afrikoje.

Nors dauguma gydymo būdų yra augalinės kilmės, pramonės paklausa kaltinama dėl to, kad gyvūnai, įskaitant pangolinus ir raganosius, buvo nustumti prie išnykimo ribos.

„Galų gale, nevaržomas TCM augimas kelia rimtą grėsmę daugelio Afrikos šalių biologinei įvairovei, o tai daroma vardan trumpalaikio pelno“, – sakoma EIA Wildlife Campaigner Ceres Kam pareiškime.

„Bet koks nykstančių rūšių panaudojimas TCM gali paskatinti tolesnę paklausą, paskatinti nusikaltimus laukinei gamtai ir galiausiai sukelti pernelyg didelį išnaudojimą.

Ataskaitoje „Letal Remedy: Kaip kai kurių tradicinių kinų medicinos propagavimas Afrikoje kelia didelę grėsmę nykstančiajai laukinei gamtai“, teigiama, kad TCM produktai niekada nebuvo tokie prieinami Afrikoje, nes TCM įmonės ir klinikos, įsteigtos visose žemyno šalyse ir Pekine, didėja. reklaminė veikla, atitinkanti COVID-19 pandemiją.

Dauguma TCM gydymo būdų yra augaliniai, tačiau kampanijos dalyviai nerimauja, kad agresyvi pramonės plėtra dar labiau paskatins nelegalią prekybą nykstančiomis rūšimis. [File: Mark Schiefelbein/AP Photo]

Jame teigiama, kad kai kurie mažmenininkai siekia sukurti visas tiekimo grandines nuo šaltinio iki pardavimo, ir paragino griežtesnę TCM priežiūrą bei vyriausybės veiksmus, kad būtų užkirstas kelias laukinei gamtai, kuriai gresia pavojus, naudojimui savo produktuose.

Nors Kinija tradicinėje medicinoje siekia susidoroti su retomis rūšimis, vis dar yra tokių, kurie skiria tokias priemones kaip afrodiziakai arba ligoms nuo vėžio iki odos ligų gydyti. Draudimo naudoti raganosių ragus ir tigro dalis, įvesto 1993 m. ir staiga panaikinto 2018 m., prieš vyriausybei padarant akivaizdų apsisukimą, statusas tebėra neaiškus.

“Mes suprantame, kad tradicinė medicina yra neatsiejama daugelio kultūrų dalis ir atlieka svarbų vaidmenį sveikatos priežiūros srityje Afrikoje ir už jos ribų”, – sakė Kam.

„Mūsų tikras susirūpinimas yra tas, kad toks didžiulis TCM išplitimas Afrikoje, kaip tai vyksta pagal Kinijos juostos ir kelių iniciatyvą, turės tiesioginį poveikį – drastiškai padidės gydymo, kuriame yra laukinių gyvūnų, paklausa ir, savo ruožtu, sukels daugiau rūšių. iškilti grėsmei arba išnykti“.

COVID-19 pandemijai tęsiantis, sveikatos priežiūra, įskaitant ryšių tarp TCM ir tradicinės Afrikos medicinos stiprinimą, greičiausiai bus pagrindinis klausimas būsimame Kinijos ir Afrikos bendradarbiavimo forume (FOCAC), kuris turėtų prasidėti Senegale vėliau. mėnuo.

PAV pažymėjo, kad Pietų Afrika, Kamerūnas, Tanzanija ir Togas buvo tarp Afrikos šalių, kurios jau pasirašė susitarimus su Kinija dėl TCM plėtros, o Pietų Afrika ir Namibija pripažino TCM kaip savo visuomenės sveikatos sistemas.

2009 m. Kinija pakeitė Jungtines Valstijas kaip didžiausia Afrikos prekybos partnerė, o 2020 m. bendra prekyba viršijo 200 mlrd. USD, teigia Afrikos strateginių studijų centras.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.