Kamerūnas: Ebolovoje su pangolino žvynais sulaikytas prekiautojas laukiniais gyvūnais

Malavis: policija areštavo šešis vyrus už neteisėtą pangolino turėjimą

Ebolovoje, pietiniame regione, buvo sulaikytas įtariamas neteisėtas prekeivis laukiniais gyvūnais už prekybą pangolino svarstyklėmis. Jis buvo sulaikytas per operaciją, kurią vykdė Mvilos miškų ir laukinės gamtos skyriaus delegacijos laukinės gamtos pareigūnai, bendradarbiaudami su policija. Operacija buvo atlikta su technine pagalba laukinės gamtos teisėsaugos srityje besispecializuojančiai nevyriausybinei organizacijai LAGA.

Vyras buvo sučiuptas su 23 kg sveriančiomis pangolininėmis svarstyklėmis bandydamas įvykdyti neteisėtą svarstyklių pardavimo sandorį. Pasak anonimiškumo prašusio, bylai artimo šaltinio, prekiautojas žmonėmis naktį iš Aloum II į Ebolovą keliavo su svarstyklėmis, paslėptomis maiše. Jis naudojo nakties priedangą, kad perkeltų pangolino svarstykles, nes žinojo, kad veikla yra neteisėta, paskelbė tas pats šaltinis. Tolesni tyrimai rodo, kad įtariamas prekeivis priklauso vietiniam prekeivių prekeivių žmonėmis tinklui. Jie renka pangolino svarstykles iš daugelio kaimų, ypač iš Asouck, Adjap ir Mefo, kaupia jas ir vėliau parduoda.

Pangolinas yra labiausiai prekiaujamas žinduolis pasaulyje. Iš aštuonių egzistuojančių pangolinų rūšių šalyje aptinkamos trys – juodapilvės, baltapilvės ir milžiniškos snukio rūšys, kurios visos yra įtrauktos į visiškai saugomų rūšių sąrašą. Priepuolio metu buvo aptiktos dviejų rūšių pangolino (juodapilvės ir baltapilvės) žvynai. Labiausiai brakonieriaujama ir prekiaujama baltapilvių pangolinų rūšis.

Remiantis tyrimu, kuris buvo paskelbtas šių metų gegužę Molecular Biology Reports, Duala tinklo rinka maitinama iš skirtingų baltapilvių pangolinų populiacijų. Prekyba laukiniais gyvūnais ir ypač prekyba pangolinais auga, nepaisant pasaulinės sveikatos padėties, su kuria susiduriama COVID-19, kuris, kaip manoma, yra zoonozinės kilmės. Rašydamas dienraščiui „The New Yorker“, amerikiečių mokslo ir gamtos rašytojas Davidas Quammenas teigia, kad sunkiai suvokiami gyvūnai gali dalyvauti COVID 19 kilmė suteikia jai keistą prieštaravimą, ne tik gresiančią, bet galbūt ir pavojingą.

Pangolinams gresia didelis išnykimas, o prekyba pangolino produktais išlieka griežtai neteisėta. Pagal laukinės gamtos įstatymą, reglamentuojantį šį sektorių, kiekvienam asmeniui, kuris turi visiškai saugomos rūšies dalių, gresia laisvės atėmimas nuo 1 iki 3 metų ir arba bauda nuo 3 iki 10 milijonų CFA.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.