Kamerūnas: Afrikos leopardų stebėjimas skatina jų išsaugojimą Pietų Kamerūne

Kamerūnas: Afrikos leopardų stebėjimas skatina jų išsaugojimą Pietų Kamerūne

Pastaraisiais metais ekologams pavyko patvirtinti, kad egzistuoja rūšys, kurios anksčiau buvo laikomos išnykusiomis iš buvusių arealo dalių.

Pavyzdžiui, 2020 m. Vakarų Anglijos universiteto mokslininkai patvirtino, kad žemumų gorilos išlieka centrinėje žemyninėje Pusiaujo Gvinėjoje. Šiais metais Babirusa, Pietryčių Azijos laukinių kiaulių rūšis, pirmą kartą per 26 metus buvo užfiksuota Buru saloje, Indonezijoje.

Surinkti šiuos įrodymus įmanoma, nes vis dažniau naudojamos nuotoliniu būdu įjungiamos kameros, paprastai žinomos kaip kamerų spąstai. Kameros spąstai įjungiami judesio ir fotografuoja gyvūną, kuris praeina prieš kameros aptikimo zoną.

Įdiegę kameras laukinės gamtos buveinėse galime surinkti vertingos informacijos apie ten gyvenančius gyvūnus ir kiek jų gali būti likę. Tai ypač svarbu vietovėse, kuriose daromas didelis žmonių spaudimas, dėl kurio rūšims vis dažniau kyla pavojus.

2019 m. mūsų tyrimų grupė Centrinės Afrikos pietuose Kamerūne dislokavo 19 kamerų spąstų. Suaugusiojo leopardo stebėjimą užfiksavo viena iš mūsų fotoaparato spąstų Campo-Ma’an vietovėje. Tai buvo pirmasis leopardo pastebėjimas per 20 metų.

Nuotraukose buvo pavaizduotas tik vienas individas, tačiau jo buvimas suteikė realių įrodymų, kad leopardai vis dar aptinkami šioje saugomoje teritorijoje. Dėl to leopardai šioje srityje taptų viršūnėmis.

Leopardas turi plačiausią didžiųjų kačių rūšių asortimentą Afrikoje ir gali išlikti įvairiose buveinėse, įskaitant savaną ir atogrąžų mišką. Gyventojų skaičius nėra žinomas, nors manoma, kad Afrikoje jų skaičius mažėja. 2016 m. atliktas tyrimas parodė, kad Afrikos leopardo paplitimo arealas sumažėjo iki 67%.

Yra mažai informacijos apie leopardų populiacijas Centrinėje Afrikoje, tačiau Afrikoje į pietus nuo Sacharos apskritai grobio praradimas saugomose teritorijose, taip pat buveinių praradimas ir neteisėta medžioklė turėjo svarbų vaidmenį leopardų mažėjimui šiame regione.

Nors anksčiau buvo manoma, kad Kongo baseinas yra leopardų tvirtovė, dabar manoma, kad daugelyje šio regiono vietų jų nėra, todėl neseniai Campo-Maane pastebėtas leopardas rodo, kaip svarbu išsaugoti pastangas apsaugoti leopardą. leopardų buveinė ir jų grobis.

Atsižvelgiant į didėjantį buveinių nykimą ir susiskaidymą regione, skubiai reikia tolesnių tyrimų mūsų tyrimo srityje.

Kampo-Maanas

Regionas yra Kongo baseino dalis, kuri, be Kamerūno, apima Pusiaujo Gvinėjos, Centrinės Afrikos Respublikos, Kongo Demokratinės Respublikos, Kongo Respublikos ir Gabono dalis.

Kongo baseinas yra biologinės įvairovės taškas, kuriame gyvena tūkstančiai rūšių ir yra antras pagal dydį atogrąžų miškas planetoje po Amazonės. Šioje miškų sistemoje taip pat gyvena kelios nykstančios rūšys, įskaitant vakarų žemumų gorilą, miško dramblį, šimpanzę, mandrilį ir milžinišką pangoliną.

Campo-Ma’an nacionalinis parkas yra 2680 kvadratinių km saugoma teritorija pietų Kamerūne. Manoma, kad Campo-Ma’an buvo viena iš paskutinių likusių leopardų populiacijų regione. Tačiau po dešimtmečius trukusios medžioklės ir miškų praradimo nebuvo neginčijamų įrodymų, kad leopardai vis dar egzistuoja.

Netikėtas radinys

2019 m. viena iš mūsų fotoaparatų spąstų nufotografavo leopardą, kaip netikėtą šalutinį tyrimą dėl nykstančių miško dramblių ekologijos Kampo-Maane.

Kameros buvo išdėstytos vietose, kuriose, kaip manoma, naudojasi drambliai, todėl nustebome vienoje iš nuotraukų pamatę suaugusį leopardą.

Žinojimas, kad Campo-Ma’an vis dar egzistuoja leopardai, padėjo mums užsitikrinti mokslinių tyrimų lėšų, kad 2022 m. šioje vietovėje plėstume fotoaparatų gaudymo pastangas. Bendradarbiaudami su vietinėmis bendruomenėmis ir Kamerūno miškų ir laukinės gamtos ministerija padėsime rinkti duomenis, kad geriau suprastume, ką daryti. leopardai turi turėti galimybę gyventi šioje srityje ir, svarbiausia, užkirsti kelią žmogaus ir leopardo konfliktui.

Mūsų komanda atliks platų kamerų gaudyklių tyrimą Campo-Ma’an saugomoje teritorijoje, kad surinktų daugiau informacijos apie leopardo buveinių naudojimą ten. Tai padės mums geriau suprasti, kiek leopardų yra, ir, savo ruožtu, paskatins šių rūšių apsaugos strategijas.