Kai vėžliai skraido – biografija

Kai vėžliai skraido – biografija

Ant šalto, skaidraus Gruodžio diena, ankstyvo ryto saulė žvilgčioja už horizonto, kai keturi furgonai išvažiuoja ant asfalto Hanscom Field Bedforde, Masačusetso valstijoje. Žiovaujant, kvėpavimui virstant debesims, Kate Sampson iš NOAA, Connie Merigo iš Jūrų gyvenimo centro ir keletas kitų vėžlių gelbėtojų iš Naujosios Anglijos akvariumo išlipa iš transporto priemonių susitikti su pilotais Looby ir Gisleriu. Jie strateguoja pakrovimo procesą, kad dešimtys vėžlių kuo greičiau ir saugiau pakiltų į orą. Ir tai tik vienas proceso etapų. Tarp daugybės detalių, kurias reikia išsiaiškinti, yra tai, kiek vėžlių turi perkelti reabilitacijos įstaigos, kokie lėktuvai yra prieinami ir kokie jų pajėgumai, iš kur atvyksta pilotai, kur jie vyksta ir kas bus pasiruošęs pasiimti. – Iki to momento, kai vėžliai atvyks į savo tikslą.

„Turtles Fly Too“ teikiama paslauga yra unikali. Be JAV žuvų ir laukinės gamtos tarnybos, kuri turi teisę perkelti visus nykstančius gyvūnus, „turime pirmuosius ir vienintelius leidimus šalyje skraidinti jūros vėžlius“, – sako organizacijos prezidentė Leslie Weinstein. Turtles Fly Too startavo 2014 m., rekordiniais įplaukimo į krantą metais. Weinsteinas visą darbo dieną vadovavo aviacijos dalių gamybos įmonei ir tą vasarą ką tik sėkmingai pervežė žalią jūros vėžlį į gamyklą Dubuque mieste, Ajovoje. Lapkričio mėn., kai šaltomis sruogomis gyvenantys jūros vėžliai pradėjo praustis, vėžlių gelbėtojai Weinsteinui susisiekė su Sampsonu ir Merigo, kurie tuomet vadovavo Naujosios Anglijos akvariumo gelbėjimo reabilitacijos programai. Taip gimė „Turtles Fly Too“.

Weinsteinas surado pirmąjį organizacijos pilotą per savanorių grupę „Pilots N Paws“, kuri veža naminius gyvūnus. Visą darbo dieną dirbančio odontologo Niujorke Edo Filangerio užduotis buvo nuskraidinti aštuonis vėžlius iš Masačusetso į Baltimorę, Merilando valstijoje. Filangeri iškart užkabino ir jiedu sujungė jėgas. Šiomis dienomis Filangeris nedvejodamas atšaukia vizitus pas odontologą, nes, anot jo, „vėžliai negali laukti“, o klientai supranta. Šiuo metu organizacija turi daugiau nei 350 pilotų ir teikia skubų transportą kitoms rūšims, įskaitant jūrines ūdras, pelikanus ir ruonius.

Skrydžių kaina svyruoja nuo 1500 USD iki 100 000 USD, priklausomai nuo naudojamo lėktuvo, nukritimo vietų skaičiaus ir vėžlių skaičiaus laive. Weinsteino teigimu, vidutinė bilieto kaina yra apie 1000 USD už vėžlį. Visuomenės įnašai „Turtles Fly Too“ padeda tai padengti, kaip ir aerodromai, kurie atsisako tūpimo mokesčių arba taiko nuolaidas kurui. Vieną Kūčių vakarą, kai Filangeris turėjo misiją Virdžinijoje, jis pasirodė su Kalėdų Senelio kepure ir kiekvieną iš aštuonių keliaujančių vėžlių pavadino skraidančio šiaurės elnio vardu. „Maniau, kad juokinga, kad Kūčių vakarą jie skrido su vyru su balta barzda“, – juokiasi Filangeri. Bet juokaujame: „Mes darome tai, kas būtina. Mes esame vėžlių judintojai “, – priduria Weinsteinas. „Negalite vertinti vieno Kempo gyvenimo“.

Leave a Comment

Your email address will not be published.