Įstrigęs Indijos pangolinas išgyvena „neto“ siaubą | Goa naujienos

Įstrigęs Indijos pangolinas išgyvena „neto“ siaubą |  Goa naujienos
Panaji: Goa labai nykstančių Indijos pangolinų skaičius neseniai galėjo sumažėti vienu. Tai tebuvo laimingas, kad Salcetės moteris netoli savo namų pamatė šį įstrigusį žvynuotą skruzdėlyną, kuris išgelbėjo jos brangią gyvybę.
Pietinėje Goa pakrantės talukoje Gracy da Costa atsitiktinai sutiko indišką pangoliną (Maniscrassicaudata), kuris tinkle kovojo dėl savo gyvybės.
„Pro langą mačiau, kaip tinklas juda, bet negalėjau suprasti, kas jame įsipainiojo, kol nepriėjau arčiau“, – sakė Costa. Iš pradžių ji norėjo pati jį išlaisvinti, bet supratusi, kad žvynuotas gyvūnas yra sudėtingas įsipainiojęs, ji ir jos giminaičiai pasitraukė iš Margao miškų departamento. Gyvūnų gelbėtojai, Benhailas Antao ir vietinis gelbėtojas Julio Quadrosas nedelsiant atskubėjo į vietą.
„Nežinome, kiek laiko jis kentėjo bandydamas išsivaduoti iš tinklo“, – sakė Antao.
Per kelias minutes gelbėtojai, vadovaujami miško pareigūno, vadovaujant Prakash Naik, iš tinklelio ištraukė sužalotą gyvūną, kuris buvo susuktas į kamuolį. Jo itin kietos žvynai saugo jį net nuo didžiųjų kačių. Kai jis susiriečia, žvynuoti šarvai uždengia minkštą pilvą – pažeidžiamą jo dalį.
Drovūs ir judantys tik naktį, jų populiacija valstijoje mažėja dėl grėsmės jų buveinei ir nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais. Gyvūnas – suaugęs žmogus sveria apie 13 kg – maistui kapsto skruzdžių ir termitų urvus.
„Pangolinas yra visiškai nekenksmingas, todėl reikia leisti jam egzistuoti kartu, kad neišliktų tik skaitmeniniu būdu ar nuotraukose“, – Antao bandė įjautrinti smalsius vietinius, susirinkusius jo apžiūrėti.
Padėjus po tekančiu vandeniu ir nuvalius nuo purvo, susisukęs mėsos ir žvynų rutulys buvo padėtas ant žemės.
Išsilaisvinęs iš pančių, gyvūnas išsirietė iki pilno ūgio. Pajutęs, kad tarp žiūrovų nėra priešiškumo, jis lėtai, blėstančioje šviesoje, nuėjo į savo namus šalia esančiuose krūmuose.
„Esame skolingi planetai, kad apsaugotume šias nykstančias rūšis“, – sakė miško saugotojo padėjėjas Vishal Surve.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.