Išpuolis prieš laukinės gamtos aktyvistą vėl atkreipia dėmesį į Pangolino kontrabandą

Išpuolis prieš laukinės gamtos aktyvistą vėl atkreipia dėmesį į Pangolino kontrabandą

Neseniai įvykęs incidentas, kai laukinės gamtos aktyvistą Kolhapūre užpuolė vyrai, tariamai bandę pavogti pangoliną, vėl atkreipė dėmesį į tinklus, kurie aktyviai gaudo ir gabena nykstantį gyvūną.

Balandžio 16 d. aktyvistas ir garbės laukinės gamtos prižiūrėtojas Rohanas Bhate’as iš Karado Sataros rajone ir miškų departamento komanda, vadovaujama bandomojo miško prižiūrėtojo padėjėjo Amarjit Pawar, padėjo spąstus ir išgelbėjo pangoliną iš grupės vyrų Umbarwadi kaime Gadhinglaj sritis Kolhapuro rajone. Šios operacijos metu tie, kurie atėjo parduoti gyvūno, tariamai užpuolė Bhate, palikdami jį sunkiai sužalotą. Policija ir miškų departamentas šiuo metu sulaikė septynis asmenis.

Bhate’as sakė gavęs informacijos apie žmones, ieškančius kliento, kad galėtų nusipirkti pangoliną, ir perdavęs ją Kolhapuro vyriausiajam miškų saugotojui Clementui Benui. Pasak policijos, Bhate susisiekė su vienu iš kaltinamųjų Anandu Rajgire’u, apsimetęs klientu. Bhate, garbės laukinės gamtos prižiūrėtojas Ajit Patil, Pawaras ir jo komanda išvyko į Umbarvadį keturračiu motociklu, pridūrė jie.

Policija pranešė, kad Rajgire ir jo bendrininkai jiems parodė būgne laikomą pangoliną. Bandant sučiupti kaltinamąjį, Bhate’as buvo užpultas mediniais pagaliukais, kai jis laikė būgną su pangolinu, pridūrė policija.

Jis patyrė didelių sužalojimų, bet neleido kaltinamajam išvežti gyvūno, o miško pareigūnai jį nuvežė į Gadhinglaj policijos nuovadą. Pawaras pateikė FIR Rajigire’ui ir dar septyniems asmenims dėl kaltinimų pasikėsinimu nužudyti ir trikdymu vyriausybės darbe.

Taip pat miškų departamentas atskirai užrašė kaltinamąjį pagal atitinkamus Laukinės gamtos apsaugos įstatymo straipsnius. „Policija suėmė Rajgire ir Ashok Phadke, abu Kolhapuro regiono gyventojus. Suėmėme Manik Desai, Yuvraj Shinde, Ranoji Shinde, Pramod Patade ir Amar Kanade “, – sakė Pawar.

Jis pasakė: „Desai ir Yuvraj Shinde yra koledžo lankytojai. Jie teigė, kad pangoliną gavo dirbamose žemėse. Kaltinamasis taip pat tvirtino, kad informaciją apie pangoliną rinko iš interneto, o paskui nusprendė jį parduoti. Bet mes tikriname jų teiginius. Vyksta tinkamas tyrimas. Atkurtas pangolinas buvo paleistas į savo natūralią buveinę.

2020 m. rugpjūtį miškų departamentas sustiprino savo informatorių tinklą ir taip pat sudarė tyrimo grupę, kurioje buvo ir Bhate, siekiant sugalvoti priemones, kaip išsaugoti pangolinus ir užkirsti kelią jų kontrabandai. Bhate’as sakė, kad nuo šios grupės susikūrimo valstijoje buvo aštuoni konfiskuoti.

Kalbėdamas su „The Indian Express“, papildomas vyriausiasis miškų saugotojas Sunilas Limaye’as sakė: „Miškų departamento sparnas dirba kurdamas informatorių tinklą vietoje, kad kovotų su brakonieriavimu ir kontrabanda“.

– Sekite naujausias Pune naujienas. Sekite Express Pune Twitter čia ir Facebook čia. Taip pat galite prisijungti prie mūsų Express Pune Telegram kanalo čia.

Jis pridūrė: „Ataka pabrėžia, kad turime tirti laukinių gyvūnų kontrabandą, kol pasieksime pagrindinius reketininkus, o ne tik suimti žemo lygio operatorius, kurie dažniausiai yra vietiniai kaimo gyventojai. Visos šio žvalgybos tinklo suinteresuotosios šalys turi būti nuolat mokomos ir geriau aprūpintos. Policija taip pat turi būti informuota apie nusikaltimus laukinei gamtai.

Du iš aštuonių pangolino porūšių – žvynuotasis skruzdėlynas – aptinkami Indijoje. Jai suteiktas saugomas statusas pagal Laukinės gamtos apsaugos įstatymo I sąrašą. Nors jos svarstyklės dažniausiai naudojamos tradiciniams rytietiškiems vaistams ir prabangos gaminiams gaminti, mėsa taip pat vartojama ir nelegaliai parduodama. Tai vienas iš labiausiai nelegalių gyvūnų pasaulyje.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.