Indore laboratorija aptinka 21 COVID-19 atvejį Omicron subvarianto BA.2; ar naujasis „stealth Omicron“ yra labiau perduodamas?

Indore laboratorija aptinka 21 COVID-19 atvejį Omicron subvarianto BA.2;  ar naujasis „stealth Omicron“ yra labiau perduodamas?

Net ir tuo metu, kai „Omicron“ rodo piko požymius, kai kuriose Europos šalyse pastebimas „Omicron“ subvarianto BA.2 augimas, sukeldamas susirūpinimą mokslo bendruomenėje.

Panašu, kad subvariantas BA.2, pramintas pravarde „Stealth Omicron“, populiarėja kai kuriose pasaulio vietose, įskaitant Daniją ir JK, pranešė Euronews.

Jis sparčiai lenkia kitus Omicron subvariantus ir sukelia baimę, kad bendruomenėje aktyviai plinta labiau užkrečiama Covid atmaina.

JK sveikatos apsaugos agentūra neseniai paskyrė BA.2 kaip tiriamą variantą.

„Jungtinėje Karalystėje buvo nustatytos 53 Omicron BA.2 porūšio sekos“, – sakoma jos pranešime.

„Šioje porūšyje, kurią Pangolinas nurodė gruodžio 6 d., nėra 69–70 smailės geno delecijos, sukeliančios S-geno taikinio gedimą (SGTF), kuris anksčiau buvo naudojamas kaip tarpinis serveris Omicron atvejams aptikti. .

„UKHSA ir toliau atidžiai stebi duomenis apie BA.2 porūšį“, – teigiama pranešime.

„Virusams būdinga evoliucija ir mutacija, todėl galima tikėtis, kad pandemijai besitęsiantis ir toliau atsiras naujų variantų“, – sakė UKHSA incidentų direktorė dr Meera Chand.

„Mūsų nuolatinis genomo stebėjimas leidžia mums juos aptikti ir įvertinti, ar jie reikšmingi“, – pridūrė ji.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, „Omicron“, kuris taip pat vadinamas B.1.1.529, turi tris pagrindinius padermes – BA.1, BA.2 ir BA.3.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.