Ieškant sunkiausio Afrikos gyvūno

Ieškant sunkiausio Afrikos gyvūno

„Mes sversime ją kiekvieną dieną, vėliau kas savaitę ir kas mėnesį iki dvejų metų“, – sako De Vosas, kuris pripažįsta, kad komanda kiekvieną dieną išmoksta kažko naujo. „Bent jau esame sukūrę studijų bazę. Ir kas žino? Per 20 metų galbūt išgelbėjome rūšį. Mes nežinome; bet bent jau stengėmės“.

Sutemus ir nukritus temperatūrai, iškeliaujame apžiūrėti senesnės pangolino patelės, kuri jau yra
sėkmingai apsigyveno laukinėje gamtoje. Naudodami telemetrinį prietaisą randame, kad ji ieško maisto už urvo ribų. Sverdamas ją maišu ir pakabindamas svarstykles, Naylor pastebi, kad jos speniai yra patinę. Vėliau kameros spąstų filmuota medžiaga rodo, kad ji pagimdė. Pirmasis šuniukas, gimęs KwaZulu-Nata dirvožemyje beveik 50 metų, yra svarbus atradimas.

Tačiau laukia dar didesnis apreiškimas. Kai ruošiamės išvykti, smalsi nauja mama mane pataria. Nežinau, kaip reaguoti, sėdžiu visiškai ramiai, kai ji švelniai padeda savo nagus man ant kelių. Phindoje griežtai draudžiamas bet koks laikymas, glamonėjimas ir nereikalingas fizinis kontaktas su pangolinais, todėl laukiu, net bijau atsikvėpti, kol ji pasirinks judėti.

Labiausiai mane stebina jos nepaprastas pažeidžiamumas. Ir širdį drasko, ir žemina suvokti, kaip gyvūnas, išplėštas iš laukinės gamtos ir su juo taip blogai pasielgta, gali vėl pasiryžti pasitikėti žmonėmis. Tačiau turbūt geriausias šios rūšies išgyvenimo įrankis visada yra sujaukti lūkesčius.

Kaip anksčiau tą popietę mane perspėjo Sierra: „Mėgstamiausias pangolino dalykas yra įrodyti, kad klydai“.


Detalės

„Mahlatini Luxury Travel“ (02890 736050; mahlatini.com) siūlo keturių naktų atostogas į & Beyond Phinda Mountain Lodge nuo 3 550 svarų sterlingų su „viskas įskaičiuota“ principu.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.