„Gyvosios istorijos galerijos“ teisėjai giria nuostabius dizainus, nes moksleivių konkurso nugalėtoju tapo „FE News“.

Students sat on steps looking at laptop

Po unikalaus Gyvosios istorijos galerijos (GOLH) rengiamo konkurso Koventrio miesto centre bus įrengta nauja susimąstyti skatinanti statula, kurią sukūrė Koventrio mokyklos (@covcampus) mokiniai.

GOLH mokyklų konkursas, kurį organizavo apdovanojimus pelnęs aktorius ir režisierius Andy Serkis ir filmų prodiuseris Johnathanas Cavendishas, ​​bendradarbiaudami su Koventrio universiteto kanclere Dr. Margaret Casely-Hayford, pritraukė nuostabų darbų rinkinį.

Atsižvelgdamas į vykstančias viešas diskusijas dėl istorinių asmenybių statulų, kai kurios iš jų buvo sugadintos ir net nugriautos, konkurse buvo siekiama ne tik rasti dizainą, bet ir dalyviams buvo pavesta paaiškinti, kaip jie gerai įsiklausytų į priešingas nuomones ir reaguotų į kritiką. jų pasirinkimo tema su faktais ir įrodymais, o ne tik emocijomis.

Konkurso tikslas buvo paskatinti jaunus žmones pasakoti savo istorijas apie tai, ką istorija jiems daro ir turėtų reikšti.

Kai kurie stojantieji pasiūlė gerai ištirtų koventriečių, padariusių didžiulę įtaką, statulas, kiti pasirinko kurti statulas, kuriose vaizduojamos sąvokos, o ne žmonės.

Dvylikos atrinktų projektų komandas rėmė Koventrio universiteto Menų ir humanitarinių mokslų fakultetas, įskaitant patarimus, kokias medžiagas naudoti ir kaip atlikti istorinius tyrimus.

Ekspertų vertinimo komisiją sudarė Andy Serkis, Misanas Harrimanas, Londono Southbank komplekso pirmininkas, transliuotojas seras Trevoras Phillipsas, istorikė dr. Miranda Kaufmann, menininkė ir kuratorė Karen MacLean, studentė Esme Weil ir meno istorikė profesorė Frances Suzman-Jowell.

Nugalėtoju buvo išrinktas Sidney Stringerio akademijos mokyklos projektas „Taika, lygybė, vienybė ir priėmimas“, kuriame pavaizduota rankų medžio skulptūra.

Paveiksle pavaizduotas medis, kurio dvi rankos ištiestos į viršų ir suformuoja kamieną, o rankos laiko balandį. Tai atspindi Koventrio įsipareigojimą siekti taikos, lygybės, vienybės ir pripažinimo po Antrojo pasaulinio karo metu miestui padarytų niokojimų.

Jame taip pat yra stiklinių rankų, nulietų iš koventriečių, simbolizuojančių, kad medis priklauso visiems.

Projektas darbiniu pavadinimu Pauline Black, taip pat iš Sidney Stringer mokyklos, ir kitas iš Moretono mokyklos darbiniu pavadinimu Justice for the NHS buvo paskelbtas antroje vietoje.

Statulą pagamins didžiausia Europos skulptūrų liejykla „Pangolin Editions“ ir ji bus pastatyta ant pagal užsakymą pagaminto GOLH cokolio, kuris buvo atidengtas birželį.

Lankytojai taip pat galės naudotis papildyta realybe savo telefonuose ir peržiūrėti antrosios vietos piešinius ant cokolio, o vaizdo įrašai suteiks daugiau informacijos apie dalyvius.

Andy Serkis pasakė:

„Visų atrinktų pasiūlymų koncepcija buvo nuostabi. Laikas ir aistra, kurį jie skyrė, ateina per vietą, ar tai buvo pasaulinė istorija.

„Net pagrindiniai teminiai įrašai turėjo asmeninį ryšį. Buvo labai sunku pasirinkti tarp vieno žmogaus ir didelės konceptualios idėjos. Žvelgti plačiau buvo mąstymas į priekį. Tuo pačiu metu man patiko tie, kurie turėjo tikrai vietinį ryšį.

Kolegė teisėja Karen MacLean sakė, kad jai sunku patikėti, kad tokius sudėtingus dizainus sukūrė vos 12–14 metų jaunuoliai, o seras Trevoras Phillipsas teigė, kad šie pasiūlymai suteikė jam vilties ateičiai.

Dr Margaret Casely-Hayford sakė:

Praeitis neturėtų būti rašoma tik mažos žmonių grupės mažai žmonių grupei, tai neturėtų būti tik intelektualūs istorikai, sutelkiantys dėmesį į aukšto rango generolus, politikus ir karališkąją šeimą, praeitis yra apie mus visus ir apie visų mūsų indėlių kuriant sėkmingą visuomenę. Šis projektas suteikia jauniems žmonėms galimybę pažvelgti į tai, ką jie laiko herojais, ir pripažinti jų indėlį.

„Visų projektų kokybė buvo stulbinanti, teisėjus tai pribloškė ne tik paraiškų originalumas, bet ir mintis, kuri nuėjo į tai, kaip jie kuria ir konceptualizuoja savo idėjas.

Gyvosios istorijos galerija siekia ištirti ir pabrėžti mūsų istorijos aspektus, kurie galėjo būti pamiršti, nepastebėti ar ignoruoti.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.galleryoflivinghistory.com/

Rekomenduoti0 rekomendacijasPaskelbta m Išsilavinimas

Leave a Comment

Your email address will not be published.