Goldmano premijos laureatas Thai Van Nguyenas saugo pangolinus

Goldmano premijos laureatas Thai Van Nguyenas saugo pangolinus

Tai nepagaunami ir pavieniai gyvūnai, o populiacijos tyrimais nepavyko įvertinti, kiek pangolinų liko gamtoje. Be to, juos labai sunku prižiūrėti nelaisvėje, jie dažnai miršta be aiškios priežasties.

Aštuonios rūšys aptinkamos Afrikoje ir Azijoje, suskirstytos į kategorijas nuo pažeidžiamų iki kritiškai nykstančių. Pietryčių Azijoje, kur galima aptikti kinų ir sundų pangolinus, dvi labiausiai nykstančias rūšis, didžiausia grėsmė yra brakonieriavimas. Jie yra paklausūs dėl savo mėsos ir taip pat naudojami tradicinėje medicinoje; Manoma, kad jų svarstyklės be įrodymų pagerina kraujotaką ir mažina uždegimą.

Šiandien Vietnamo gamtosaugininkui Thai Van Nguyenui už darbą saugant gyvūnus buvo įteiktas Goldmano aplinkosaugos prizas. Kasmetinis apdovanojimas įteikiamas šešiems novatoriškiems aplinkosaugininkams, kurių kiekvienas dirba skirtingame žemyne.

Skaitykite: Šie gyvūnai išnyko gamtoje. Mokslininkai juos sugrąžino
2014 m. Nguyenas įkūrė nevyriausybinę organizaciją „Save Vietnam’s Wildlife“, kurios būstinė yra Cuc Phuong nacionaliniame parke, Vietnamo šiaurinės centrinės pakrantės regione. Nuo tada jis įkūrė du pangolinų reabilitacijos centrus Cuc Phuong ir Pu Mat nacionaliniuose parkuose ir kovos su brakonieriavimu padalinį, kuriame moko vyriausybės reindžerus laukinės gamtos apsaugos, gyvūnų identifikavimo, GPS įgūdžių ir dronų technologijų srityse.

Padalinys žlugdo dideles prekybos žmonėmis operacijas, per vieną reidą išgelbėjo net 160 gyvūnų. Nguyenas sako, kad „Save Vietnam’s Wildlife“ iš viso išlaisvino beveik 2000 pangolinų ir padėjo Vietnamo vyriausybei išbraukti pangolinus iš patvirtintų tradicinių vaistų sąrašo. Jis apskaičiavo, kad jis supažindino daugiau nei 11 000 žmonių apie gyvūnų svarbą ir padėjo 80% sumažinti brakonieriavimą.

„Prarasti pangoliną reiškia prarasti dalį ekosistemos“

39 metų Nguyenas sako, kad užaugo Vietnamo miške. Būdamas aštuonerių metų jis pamilo pangolinus, stebėdamas, kaip brakonieriai juos išneša iš urvų. „Mačiau mamą (pangoliną), kuri rieda į kamuolį, kad apsaugotų savo kūdikį“, – jis pasakoja CNN. Jis nusprendė šių keistų gyvūnų apsaugą paversti savo gyvenimo darbu.

„Pangolinas yra vienintelis žvynuotas žinduolis pasaulyje“, – aiškina Nguyen. “Prarasti pangoliną reiškia prarasti dalį ekosistemos ir padaryti ją nesubalansuotą.”

Nguyen komanda atidžiai stebi gyvūnus, kad sukurtų žinių bazę apie jų priežiūrą. Kai kurie duomenys gaunami iš brakonierių ir jį priimančios organizacijos seminarų, kuriuose dalyvauja brakonieriai, vyriausybės pareigūnai ir teisėsauga, siekiant palengvinti bendravimą ir užkirsti kelią konfliktams.

„Kviečiame juos į seminarą, kad pasakytume: „Žinome, kad esate brakonierius, bet norime dirbti kartu ir keistis“, – sako Nguyen.

  2020 m. rugsėjo mėn. „Gelbėk Vietnamo laukinės gamtos prižiūrėtojas“, laikantis pangoliną savo aptvare.
„Save Vietnam’s Wildlife“ teigia, kad per trejus metus nuo kovos su trenerių komandos įkūrimo Pu Mat nacionaliniame parke buvo sunaikinta apie 10 000 spąstų, konfiskuota 90 ginklų, pašalinta 800 narvų ir suimta 600 brakonierių ir prekeivių žmonėmis. Reabilitacijos centruose išgelbėti pangolinai yra prižiūrimi, o juos paleidus stebima jų veikla naudojant radijo žymėjimą ir dronų sekimą.

Skaitykite: Kodėl raganosių skraidinimas aukštyn kojomis yra labai svarbus išsaugojimui

Praėjusiais metais Pangolins patraukė antraštes po to, kai Duke universiteto ir Pietų Kinijos žemės ūkio universiteto mokslininkai pareiškė, kad jie gali būti naujojo koronaviruso tarpininkai. Nguyen sako, kad ši nuoroda padėjo išsaugoti pastangas.
2020 m., motyvuotas pastangomis išvengti būsimų pandemijų, Vietnamo ministras pirmininkas paskelbė direktyvą, skirtą kovoti su neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais šalyje. Taip pat 2020 m., siekdama apsaugoti išsekusią pangolinų populiaciją ir sumažinti pavojų žmonių sveikatai, Kinijos vyriausybė išbraukė pangolino svarstykles iš tradicinėje kinų medicinoje patvirtintų ingredientų sąrašo.

Vietinis sprendimas

Goldmano aplinkosaugos prizas apibūdina Nguyeno darbą kaip „užpildantį esminę erdvę norint suprasti ir apsaugoti šį labai nykstantį gyvūną“.

Danas Challenderis, Oksfordo universiteto pangolinų ir prekybos laukiniais gyvūnais politikos ekspertas, teigia, kad Nguyen ir Save Vietnam’s Wildlife atliko didžiulį vaidmenį kuriant žinias apie sužeistų pangolinų priežiūrą.

Kaip amazoniečiai išgelbėjo „Terminatorių“  žuvų pasaulio

„Įspūdinga tai, ką jis padarė, yra tai, kad jis ne tik sutelkė dėmesį į reabilitaciją ir paleidimą“, – sako Challender ir priduria, kad norint išsaugoti pagrindines pangolinų vietas, reikia vietinių sprendimų, tokių kaip Nguyenas.

Challender teigia, kad pangolinai vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį savo aplinkoje, nes jie kontroliuoja vabzdžių populiacijas ir savo urvuose suteikia prieglobstį būtybėms, įskaitant šikšnosparnius, gyvates ir mangustus. „Jei juos (pangolinus) prarastume, tai gali turėti neapsakomą pakopinį poveikį ekosistemoms, kuriose jie gyvena“, – sako jis.

Nguyenas optimistiškai žiūri į pangolinų ateitį, nes žmonės daugiau sužino apie jų padėtį. „Matau jaunimo pokytį, jie daug aktyvesni“, – sako jis.

„Tikimės, kad žmonės sužinos apie pangoliną, kokie jie mieli, su kokiais iššūkiais susiduria“, – sako jis. „Vienas asmuo ar viena organizacija negali visko pakeisti, negali išgelbėti pangolino, bet jei visi imsis veiksmų kartu, galime išgelbėti rūšį nuo išnykimo.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.